Könyvek: Technika

Tételek száma: 39

Lay Istvánné, Miklós Gyuláné: Bőrtárgykészítő szakmai ismeret I-II. Bp., é.n., Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal, kiadói papírkötés, újszerű állapotban.
20258.

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
36,84
40,00
Max Becker: XXXII Tafeln zur angewandten Baukunde des Ingenieurs. Der Wasserbau in seinem ganzen Umfange. [XXXII. tábla a mérnöki alkalmazott építéstudományhoz. A vízépítés a maga teljességében.] Stuttgart, 1861, Carl Mäcken, 4 p.+27 (litografált, nagyrészt fekete-fehér, de közte 2 színes is) t. Zweite, vermehrte und verbesserte Auflage. Német nyelven. Benne különféle vízépítési munkákra vonatkozó táblákkal, közte kikötőkkel kapcsolatosak. Így pl.: Liverpoolra vonatkozóak is! Korabeli félbőr-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, a könyvtest részben elvált a borítótól, intézményi bélyegzésekkel, foxing foltos lapokkal, 5 hiányzó táblával (I, IV, VIII, XII, XXVI t.)
20259.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
26,32
28,57
Glasner Mária: Iskolai berendezések, felszerelések, szemléltető eszközök, faliképek, diafilmek, szerszámok, fogyóanyagok. Bp., 1959, Tankönyvkiadó. Kiadói félvászon kötés, kopottas állapotban.
20260.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,42
20,00
Győriné Fogarasi Katalin: Bőrdíszműves szakrajz. Bp, 2019, Műszaki, kiadói papírkötés, újszerű állapotban.
20261.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,42
20,00
Haáz Ferenc: Udvarhelyszéki famesterségek. 87 rajzzal és fényképpel. Kolozsvár, 1942. Minerva. 72 + [3] p. Kiadói, fűzött papírborítóban
20262.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,42
20,00
Cipészipari ismeretek. Összeáll.: Nyeste Mihály. Ipari szakkönyvtár 28-30. Bp.,é.n., Ipari Tanfolyamok Országos Vezetősége, 268+1 p.+7 t. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval.
20263.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,63
13,71
Kezelési útmutató Simson-kismotorkerékpárhoz. Leipzig, 1973, VEB Fachbuchverlag. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, viseltes, kopott borítóval, helyenként kissé koszos lapokkal.
20264.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,53
11,43
Ikarus 260.06 és 280.06;17 típusú autóbuszok Kezelési és karbantartási utasítása. [Budapest], 1978. Ikarus Karosszéria- és Járműgyár (Ikarus Nyomda). 35 + [1] p. + 4 t. (kihajtható, ebből két kétoldalas); 120 p. + 2 t. (kihajtható és kétoldalas). Egyetlen kiadás. Összesen 600 példányban készült műszaki kiadvány, oldalszámozáson belül egész oldalas és szövegközti műszaki rajzokkal gazdagon dokumentálva. Az Ikarus 260-as és 280-as modellek a hazai autóbuszgyártás legsikeresebb, világszerte ismert modelljei. A 200-as buszcsaládot Bálint György főkonstruktőr, Oszetzky Károly, Mádi Jenő és Varga Papp József vezető tervezők és Finta László formatervező 1966-os tervei alapján építették. A 260-as típusának első prototípusát 1971-ben mutatták be, sorozatgyártása már 1972-ben megkezdődött, és egészen 2002-ig tartott. A 11 méter hosszú városi-elővárosi szóló autóbusz a kezdetektől három ajtós változatban készült, harmonikaajtóval, szokatlanul széles utastérablakai miatt panorámabusznak is nevezték. A gyártás évtizedei alatt 70000-nél is több példány készült az Ikarus mátyásföldi és székesfehérvári üzemeiben, az autóbuszból a Szovjetunió és az NDK jelentős flottát vásárolt, de kerültek példányok Lengyelországba, Izlandba, Törökországba is, sőt a trópusi változatok Egyiptomban, Szíriában és Venezuelában, Madagaszkár szigetén, sőt Tajvanon is futottak. Műszaki kézikönyvünk az 1978-tól gyártott hatodik széria pontos műszaki leírását tartalmazza, az Ikarus 260.06 lajtromszámú autóbusz leírását, valamint csuklós változatának, a 15,60 méter hosszú, négyajtós autóbusznak műszaki leírását és javítási kézikönyvét. Mindkét típus elsődleges hazai vásárlója a BKV volt, kisebb mennyiségben vásárolt belőle a távolsági közlekedési vállalat, a Volánbusz is. A budapesti forgalomból a 260.06-os és 280.06;17 típusú járműveket az 1980-as években kivonták, a példányok a vidéki távolsági közlekedési vállalatokhoz kerültek, ma már csak nosztalgiapéldányok találhatóak a magyar közúti közlekedési látképének meghatározó elemének számító busztípusokból. Feliratozott kiadói nyl-kötésben. Jó példány.
20265.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,53
11,43
11
Rédly Pál - Csajághy Antal (összeáll.):  A gépjárművezetői vizsga műszaki ismeretei kérdés-feleletben. Az állami gépjárművezetőképző tanfolyam vizsgaanyaga alapján.  Budapest, 1948. (Szerzők - Athenaeum Nyomda NV.) 111 + [1] p.  Közlekedéstörténeti dokumentumunkból kiderül, hogy a koalíciós idők végén szokatlanul komoly lexikális tudást vártak el az autóvezetési tanfolyamok műszaki vizsgáján. A címoldalon elhalványult régi tulajdonosi bejegyzés.  Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
20266.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,89
8,57
[Légtechnikai könyv] Bauer, Ernst: Ziele und Mittel der modernen Lüftungs- und Heizungstechnik Wien, 1912. 61p. 12 ábrával. Kiadói papírborítóval
20267.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,26
5,71
A nyomdászmester. Vezérfonál a nyomdaipari mestervizsgákhoz. [Budapest], (1939). Budapesti Sokszorosítók Ipartestülete (Pápai Ernő Műintézete). 230 + [2] + XIV + [2] p. + 1 t. (dombornyomott, kétszínű fémfólia címke). Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül egészoldalas és szövegközi ábrákkal illusztrált nyomdatechnikai kézikönyv a nyomdaipari mestervizsgára készülők számára. A törvényben kötelezővé tett mestervizsgát 1937-től a Budapesti Sokszorosítók Ipartestülete szervezte; a testület a mestervizsgákon tapasztalt tudatlanság miatt határozta el a nyomdaipar technikai, gazdasági, jogi és művészeti tudnivalóit összefoglaló kiadvány megjelentetését. Kolofon: ,,E könyvecske [...] szellemi létrehozatalában kimagasló részük volt: Gulyás Ignác, Heimler Kálmán, Novák László, Pápai Ernő, Rasovszky Árpád, Szabó Róbert, Székely Artúr, Vértes Jenő nyomdászoknak. Aranyozott, enyhén kopott kiadói egészbőr kötésben. Jó példány.
20268.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,53
11,43
A stuttgarti Contessa Camera-Werke G. m. b. H. fényképezőgép-gyártó vállalkozás 1913/14. évi német nyelvű képes katalógusa. Stuttgart, 1913. Stähle & Friedel. 80 p. Az 1908-ban alapított württembergi Contessa kameragyár dinamikus fejlődését jelzi, hogy katalógusunk kiadása idejére a stuttgarti gyár már egy fióküzemmel is bővült a közeli Reuttlingenben. Az oldalszámozáson belül szövegközti kameraképekkel illusztrált kötetben a fényképezőgépek technikai képességeit bemutatandó sport pillanatfotók is szerepelnek: hőlégballon-versenyeken készült felvételek mellett műugrási és repülési jelenetek kísérik a technikai eszközök adatait. Kétszínnyomású, keretdíszes oldalakkal. A címoldalon és az első fedőborítón a Molitor & Schröder bécsi szakkereskedés bélyegzésével. Fűzve, aranyozott, illusztrált kiadói borítóban, az első fedőborítón apró, halvány folt. Jó példány.
20269.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,53
11,43

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft