20082.
467. Lezárult gyorsárverés
Könyvek: Természettudomány, medicina
6 000 Ft
Potonié, H[enry]: Elemente der Botanik. Mit 539 in den Text gedruckten Abbilbungen. Berlin, 1888. Verlag von Moritz Boas (Druck von Wilhelm und Brasch, Berlin). 323 + [5] p. Henry Potonié (1857-1913) német botanikus és ősnövénytani professzor, szerkesztő általános növénytani bevezetője, oldalszámozáson belül gazdag szövegközti illusztrációs anyaggal. A szigorú értelemben vett botanikai anyag után rövid összefoglalók a klímaelméletről, az ősnövénytanról és a botanika történetéről. A címoldalon és a belív néhány oldalán régi gyűjteményi bélyegzések. Poss.: Keszthelyi Magyar Királyi Gazdasági Tanintézet, Gödöllői Agráregyetem Könyvtára, Magyar Tudományos Akadémia Geokémiai Kutató Laboratóriuma. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.