Tissot, S.[amuel] A.[uguste] D.[avid]: Anleitung für das Landvolk in Absicht auf seine Gesundheit, Oder: Gemeinnützliches und sehr bewährtes Haus-Arney-Buch, besonders für das Volk auf dem Lande. Aus dem Französischen übersetzt durch H. C. Hirzel. Augsburg und Innsbruck, 1769 Joseph Wolff, 652 p + 24 sztlan lev.
+ hozzákötve:
Tissot: Von der Gesundheit der Gelehrten. Augsburg/Innsbruck, 1769. Wolff, 12 sztlan lev 190p. Korabeli aranyozott bordás egészbőr kötésben, kissé kopott. Festett lapszélekkel
Weszprémi István: Magyarország és Erdély orvosainak rövid életrajza. I-IV. (Succincta Medicorum Hungariae et Transilvaniae Biographia. Ford.: Vida Tivadar. Ébert Tibor, Waigand József, Marót Miklós. Ovostörténeti Könyvek - Libri Historiae Mediciae. Bp., 1970., Medicina. Latin-magyar nyelvű, bilingvis kiadás. Kiadói kétféle kötésben, festett felső lapélekkel, sérült műanyag védőborítóban. Kettő félbőr Számozott (120./150) kettő egészvászon példány. Első kötetben tollas aláhúzásokkal
Kausz János: Az emberfajok élete és jövője. Faj- és társadalombiológiai tanulmány.
Budapest, 1928. (Centrum Kiadóvállalat Rt. ny.) 234 + [6] p. Egyetlen kiadás.
Tartalmából: Rövid visszapillantás a történelemben szerepet játszó népek sorsának alakulására. - A népmozgalmi viszonyok... különös tekintettel a közegészségügyi
viszonyokra. - Semmelweis és kora. - A fajok fejlődésének alakulása. - A fajok harca. - A háboru és selectio. - A zsenik szerepe a fajok harcában. - A materialista utilitarizmus. - Az abortusok. - Önuralom és önmegtagadás.
A kötetbe helyezve a könyv egy leveles hirdetési nyomtatványa.
Fűzve, gerincén sérült, néhol szétnyíló kiadói borítóban, körülvágatlan példány.
Potonié, H[enry]:
Elemente der Botanik. Mit 539 in den Text gedruckten Abbilbungen.
Berlin, 1888. Verlag von Moritz Boas (Druck von Wilhelm und Brasch, Berlin). 323 + [5] p.
Henry Potonié (1857-1913) német botanikus és ősnövénytani professzor, szerkesztő általános növénytani bevezetője, oldalszámozáson belül gazdag szövegközti illusztrációs anyaggal. A szigorú értelemben vett botanikai anyag után rövid összefoglalók a klímaelméletről, az ősnövénytanról és a botanika történetéről. A címoldalon és a belív néhány oldalán régi gyűjteményi bélyegzések.
Poss.: Keszthelyi Magyar Királyi Gazdasági Tanintézet, Gödöllői Agráregyetem Könyvtára, Magyar Tudományos Akadémia Geokémiai Kutató Laboratóriuma.
Potonié, H[enry]:
Lehrbuch der Pflanzenpalaeontologie, mit besonderer Rücksicht auf die Bedürfnisse des Geologen. Mit 3 Tafeln und fast 700 Einzelbildern in 355 Text-Figuren.
Berlin, 1899. Ferdinand Dümmers Verlagsbuchhandlung (Druck von G. Bernstein in Berlin). 1 t. (színes kőnyomatú címkép) + VIII + 402 p. + 2 t. (kőnyomat).
Henry Potonié (1857-1913) német botanikaprofesszor ősnövénytani és rendszertani kézikönyve, oldalszámozáson belül gazdag szövegközti illusztrációs anyaggal. A címoldalon és a belív néhány oldalán régi gyűjteményi bélyegzések.
Poss.: A Királyi József Műegyetem Növénytani Szertára, Agrártudományi Egyetem Központi Könyvtára.
Aranyozott, sérült gerincű korabeli félvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel; az aranyozott címfelirat a gerincen vörös címkén, az első kötéstáblán régi katalóguscímke maradványai.