Könyvek: Természettudomány, medicina

Tételek száma: 76

20073.

Kikiáltási ár:
48 000 Ft
124,35
137,14
20074.

Kikiáltási ár:
32 000 Ft
82,90
91,43
20075.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
77,72
85,71
Christiane Northrup: Női test, női bölcsesség. Bp., 1999, Fiesta. Kiadói kartonált papírkötésben, hátsó borító kissé deformált.
20076.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
38,86
42,86
20077.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86
Weszprémi István: Magyarország és Erdély orvosainak rövid életrajza. I-IV. (Succincta Medicorum Hungariae et Transilvaniae Biographia. Ford.: Vida Tivadar. Ébert Tibor, Waigand József, Marót Miklós. Ovostörténeti Könyvek - Libri Historiae Mediciae. Bp., 1970., Medicina. Latin-magyar nyelvű, bilingvis kiadás. Kiadói kétféle kötésben, festett felső lapélekkel, sérült műanyag védőborítóban. Kettő félbőr Számozott (120./150) kettő egészvászon példány. Első kötetben tollas aláhúzásokkal
20078.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57
20079.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14
Az emberi test atlasza. Ford.: Bodrogi Péter et al. Pécs, 2008, Alexandra. Gazdag színes képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés.
20080.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86
Kausz János: Az emberfajok élete és jövője. Faj- és társadalombiológiai tanulmány. Budapest, 1928. (Centrum Kiadóvállalat Rt. ny.) 234 + [6] p. Egyetlen kiadás. Tartalmából: Rövid visszapillantás a történelemben szerepet játszó népek sorsának alakulására. - A népmozgalmi viszonyok... különös tekintettel a közegészségügyi  viszonyokra. - Semmelweis és kora. - A fajok fejlődésének alakulása. - A fajok harca. - A háboru és selectio. - A zsenik szerepe a fajok harcában. - A materialista utilitarizmus. - Az abortusok. - Önuralom és önmegtagadás. A kötetbe helyezve a könyv egy leveles hirdetési nyomtatványa. A mű szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben kiadott, tiltott könyvek listáján. Fűzve, gerincén sérült, néhol szétnyíló kiadói borítóban, körülvágatlan példány.
20081.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14
Potonié, H[enry]:  Elemente der Botanik. Mit 539 in den Text gedruckten Abbilbungen.  Berlin, 1888. Verlag von Moritz Boas (Druck von Wilhelm und Brasch, Berlin). 323 + [5] p.  Henry Potonié (1857-1913) német botanikus és ősnövénytani professzor, szerkesztő általános növénytani bevezetője, oldalszámozáson belül gazdag szövegközti illusztrációs anyaggal. A szigorú értelemben vett botanikai anyag után rövid összefoglalók a klímaelméletről, az ősnövénytanról és a botanika történetéről. A címoldalon és a belív néhány oldalán régi gyűjteményi bélyegzések.  Poss.: Keszthelyi Magyar Királyi Gazdasági Tanintézet, Gödöllői Agráregyetem Könyvtára, Magyar Tudományos Akadémia Geokémiai Kutató Laboratóriuma.  Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
20082.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14
Dr. Kamarás János: Hallgatódzás a szív felett - 1-2 kötet (Egyetemi segédtankönyv). Bp., 1965 Medicina Könyvkiadó, 6 db hanglemez melléklettel. Kiadói egészvászon kötésben, papír védőborítóval, kiadói tékában
20083.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29
20084.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft