Klimkó Dezső: Az általános érzéstelenítés. Bakay Lajos előszavával. Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat CXXXIII. köt. Bp., 1933, Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat, 131 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.
Magyarország gyógyfürdői. Összeállították: Aujeszky László, Papp Ferenc, Frank Miklós.
Budapest, 1949. (Országos Fürdőügyi Igazgatóság - Révai-nyomda). 64 p.
Oldalszámozáson belül 12 egész oldalas fotóval díszítve. Kiadványuk a háború után helyreállított budapesti és vidéki gyógyfürdők éghajlattani, földtani és gyógykezelési adatait összegzi a gyógyulni vagy éppen kikapcsolódni vágyó dolgozók széles rétegének tájékoztatása céljából.
(Balneológiai könyvtár. 1. szám.)
Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban, az első borítón apró javítással. Jó példány. Ritka.
Semmelweis [Ignác Fülöp], Ignaz Philipp
Die Aetiologie, der Begriff und die Prophylaxis des Kindbettfiebers. [Miniatűr hasonmás kiadás.]
[Budapest, 1968. Budapesti Orvostudományi Egyetem]. VI + 543 + [1] p. Egyetlen miniatűr kiadás.
Semmelweis Ignác gyermekágyi lázról írt főműve első kiadásának miniatűr hasonmás-kiadását az indokolta, hogy a Budapesti Orvostudományi Egyetem - alapítása 200. évfordulóján - felvette Semmelweis nevét. (A kötetben nem található impresszumadatok az OSZK katalógusából származnak.) Bibliapapíron.
Fűzve, kiadói vászonborítóban, az első fedőborítón az eredeti borító felragasztott hasonmása. Részben felvágatlan, jó példány.