Könyvek: Történelem

Tételek száma: 211

Olenschlager, Johann Daniel von: : Geschichte des Interregni nach Absterben Kayser Carls des VI. 3-4 Theil (von 4). Egybekötve  Frankfurt am Main,1744 Frantz Barrentrapp, 536 + 546 p + register + Wahlkapitulation 80p. utolsó lap hiányos. Korabeli egészbőr kötésben, borító elvált. /  last page is missing. Contemporary full leather binding, cover detached.
19363.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,42
20,00
Heinrich Friedjung: Der Kampf um die Vorherrschaft in Deutschland 1859 bis 1866. I-II. Bände. Stuttgart - Berlin, 1812, J.G. Cottasche Buchhandlung. Német nyelven. 3 és 6 térképmelléklettel. Korabeli félbőr-kötésben, márványozott lapélekkel, szép állapotban.
19364.

Heinrich Friedjung: Der Kampf um die Vorherrschaft in Deutschland 1859 bis 1866. I-II. Bände. Stuttgart - Berlin, 1812, J.G. Cotta'sche Buchhandlung. Német nyelven. 3 és 6 térképmelléklettel. Korabeli félbőr-kötésben, márványozott lapélekkel, szép állapotban.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,05
22,86
19365.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,16
14,29
László Gyula: Bevezetés a régészetbe. Kézirat. Bp., 1958, Felsőoktatási Jegyzetellátó V. 155p. Lapszámozáson belül 24 táblával. (A szerző rajzai.) Csak 200 példány készült.  /Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar./ Tűzve, kiadói papírborítóban. ragasztással
19366.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,53
11,43
19367.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,53
11,43
Táncsics Mihály: Sajtószabadságról nézetei egy rabnak. Supka Géza tanulmányával. (Budapest, 1947). Új Idők Irodalmi Intézet Rt. (Singer és Wolfner) - (Athenaeum ny.) 19 + [3] + 72 p. A hasonmás kiadás az eredeti kiadás megjelenésének századik évfordulójára készült, a cenzúra eltörlését szorgalmazó, névtelenül megjelent vitairat előtt Supka Géza bevezető tanulmánya ,,A gondolatszabadság mártíriuma Magyarországon. Az Új Idők Irodalmi Intézet egyik utolsó kiadványa. Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
19368.

Táncsics Mihály: Sajtószabadságról nézetei egy rabnak. Supka Géza tanulmányával. (Budapest, 1947). Új Idők Irodalmi Intézet Rt. (Singer és Wolfner) - (Athenaeum ny.) 19 + [3] + 72 p. A hasonmás kiadás az eredeti kiadás megjelenésének századik évfordulójára készült, a cenzúra eltörlését szorgalmazó, névtelenül megjelent vitairat előtt Supka Géza bevezető tanulmánya ,,A gondolatszabadság mártíriuma Magyarországon". Az Új Idők Irodalmi Intézet egyik utolsó kiadványa. Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,53
11,43
Agg Kossuth levelei egy fiatal leányhoz. Bevezetéssel ellátta Hatvany Lajos. Budapest, 1919. Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt. 1 t. (címkép) + 208 p. + 9 t. Egyetlen kiadás. Kossuth Lajos 1884 májusában ismerkedett meg a nála 63 évvel fiatalabb, erdélyi földbirtokos Zeyk Saroltával, aki meglátogatta az egykori kormányzót torinói otthonában; később levelezni kezdtek. A megállapodás szerint Zeyk Sarolta férjhez menetele után a leveleket el kellett volna égetni - Kossuth meg is cselekedte, ám Zeyk Sarolta megőrizte Kossuth Lajos hozzá írt leveleit, melyeket először az Esztendő című folyóirat 1918-as lapszámaiban jelentetett meg. Példányunk az egyetlen kötetkiadásból származik. Sajtó alá rendezte és jegyzetekkel ellátta Jaulusz Ilona. Fűzve, színes, Jeges Ernő által rajzolt kiadói borítóban. Körülvágatlan példány.
19369.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,53
11,43
Beaumont-Vassy, Edouard Ferdinand de.:Das Russische Reich zeit dem Wiener Congreß.Leipzig, 1853. Lorck., 250p. Kiadói, kissé sérült papírkötésben
19370.

Kikiáltási ár:
4 600 Ft
12,11
13,14
Sipos Gábor (szerk.): Az Erdélyi Múzeum-Egyesület gyűjteményei. Kolozsvár, 2009, Erdélyi Múzeum-Egyesület. Néhány fekete-fehér képpel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
19371.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,53
11,43
Margutti, Albert baron de:  A Habsburgok tragédiája. Intimitások az utolsó Habsburgokról.  Budapest, 1924. Légrády Nyomda és Könyvkiadó Rt. [2] + 220 p. Első magyar kiadás.  A trieszti olasz származású osztrák tiszt, Albert Margutti (1869-1940) a Császári és Királyi Műszaki Akadémia és katonai továbbképzések után altábornagyi rangban, Ferenc József hadsegédeként a császár utolsó évtizedében a császár mellett szolgált. A császári házhoz és Ausztriához feltétlen hűséggel ragaszkodó hadsegéd visszaemlékezéseiből emlékezetes, ha nem is elfogulatlan látószög nyílik a bécsi udvar legbelsőbb döntéseire. A magyar fordító a hadsegéd elfogultabb megjegyzéseit saját kommentárjaival látta el. Az első előzéken, a címoldalon és a belív első oldalán régi tulajdonosi bejegyzés, néhány levél fűzése a gerincnél megerősítve.  Korabeli egészvászon kötésben, vörös festésű lapszélekkel, az aranyozott címfelirat a gerincen vörös címkén. Jó példány.
19372.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,53
11,43
Mouffle d` Angerville: Geschichte des Privatlebens Ludwigs XV. Königs von Frankreich, oder genaue aus geheimen Nachrichten geschöpfte Erzählung aller merkwürdigen während seiner Regierung, und an seinem Hofe vorgefallenen Begebenheiten. Vierter Theil. Berlin, 1781. Nicolai, 308p. Korabeli, kissé sérült félvászon kötésben. gr. Karátsonyi Jenő pecsételt ex librisével
19373.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,53
11,43
Havas Károly:  Az inkvizíció története. Több kútforrás nyomán. 22 műmelléklettel.  Budapest, (1927). Rozsnyai Károly kiadása (Fővárosi Nyomda Rt.) 504 p. + 22 t. (Brenner Nándor illusztrációi). Első kiadás.  Korabeli sajtóértesülések szerint a Havas (Handelsmann) Károly neve alatt megjelent kötet megjelenését megelőző hónapokban vidéki nagyvárosokban és falvakban intenzív ügynöki kampány zajlott, melynek eredményeképpen a tízezer példányban nyomott kötet első kiadása rendkívül hamar elfogyott. A szenzációs témát Brenner Nándor - némi erotikát sem nélkülöző - festményei kísérik. A kötet utóéletéhez hozzátartozik a kötet plágiumpere, a munka ugyanis Henry Charles Lea (1825-1909) amerikai társadalmi mozgalmár századfordulón megjelent kötetének bővebb kivonatolása, az eredeti szerző nevének érdemi megjelenítése nélkül. (Esti Kurír, 1928. március 28.)  Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés és szárazbélyegzés.  Aranyozott, enyhén sérült gerincű kiadói egészvászon kötésben, felül színes festésű lapszélekkel. Jó példány.
19374.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,89
8,57

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft