Könyvek: Történelem

Tételek száma: 211

Szálasi Ferenc: Út és cél. Rioja, 1954, Mercur. Kiadói illusztrált papírkötés, borító foltos, kopottas állapotban.
19315.

Kikiáltási ár:
55 000 Ft
144,74
157,14
Makkai János: Germánia új utakon. Bp.-Pécs, [1932], Danubia, 135+(1) p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, viseltes állapotban, sérült borítóval, hiányos gerinccel, laza fűzéssel, helyenként ceruzás aláhúzásokkal, az utolsó oldalon bejegyzéssel. A mű szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott könyvek listáján.
19316.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
26,32
28,57
10
19317.

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
157,89
171,43
Szilágyi Sándor: Erdélyország története tekintettel mivelődésére. I-II. köt. Pest, 1866, Heckenast Gusztáv kiadása és nyomása, 1 (díszcímlap, Báthori István kőnyomatú portréja) t.+XV+462+2 p.; 1 (díszcímlap, Bethlen Gábor kőnyomatú portréja) t.+VIII+511 p. Első kiadás. Átkötött aranyozott gerincű egészvászon-kötés, mintás lapélekkel, foxing foltos lapokkal, jó állapotban.
19318.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
105,26
114,29
19319.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
42,11
45,71
19320.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,58
34,29
Aradi vértanúk albuma. Szerk.: Varga Ottó. Bp., 1893, Könyves Kálmán, 1 t.(díszcímlap)+246+2 p.+7 (hasonmás)+1 t. Negyedik kiadás. Kiadói dúsan aranyozott, festett, illusztrált piros egészvászon-kötés, Leszik K.-féle kötésben, aranyozott lapélekkel, a borítón és a gerincen kis kopásnyomokkal, a gerincen apró sérüléssel, de ezt leszámítva jó állapotban.
19321.

Aradi vértanúk albuma. Szerk.: Varga Ottó. Bp., 1893, "Könyves Kálmán", 1 t.(díszcímlap)+246+2 p.+7 (hasonmás)+1 t. Negyedik kiadás. Kiadói dúsan aranyozott, festett, illusztrált piros egészvászon-kötés, Leszik K.-féle kötésben, aranyozott lapélekkel, a borítón és a gerincen kis kopásnyomokkal, a gerincen apró sérüléssel, de ezt leszámítva jó állapotban.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,58
34,29
19322.

Kikiáltási ár:
9 500 Ft
27,14
Törvényhatósági tudósítások. Kossuth Lajos levelezése 1836. évi julius 1-től 1837. évi majus 7-ig. Budapest, 1879. Légrády Testvérek [ny.] 323 + [3] p. Első kiadás. Mint az közismert, az 1832-1836. évi országgyűlés egyik nagy eredménye volt Kossuth Lajos Országgyűlési tudósításainak megjelenése. A magyar országgyűlések korábban is nyilvános ülések voltak, jegyetek is készültek egyes határozatokról, melyek nyomtatott formában is megjelentek, ám az ülések érdemi részének, a részletes vitáknak nem maradt nyoma. A nemesi ellenzék vezetői Wesselényi Miklós vezérletével a korábbi országgyűlés jurátusi megfigyelőjeként saját részre korábban is feljegyzéseket készítő Kossuth Lajost kérték fel arra a feladatra, hogy a formálódó közvéleményt részletesen tájékoztassa az országgyűlés vitáiról. A tudósítások kéziratos formában készültek, és kéziratos formában sokszorosított magánlevélként jutottak el a folyamatosan bővülő előfizetői körhöz. Az 1832-1836. évi országgyűlés berekesztése után Kossuth ellenzéki szellemben szerkesztett politikai folyóirata más néven, Törvényhatósági tudósítások néven folytatódott, a politikai munka áthelyeződésével pedig immár a megyegyűlések politikai vitáiról tudósított, az ország számos megyéjében párhuzamosan folyó gyűlések vitáiról, számos munkatárs bevonásával, de Kossuth Lajos végső szerkesztésével. A Törvényhatósági tudósítások lapszámai nyomtatási engedély híján továbbra is kéziratos formában terjedtek, ám jó fél év eltelte után a cenzúra a magánlevelezésként terjedő sajtóintézményt betiltotta. A címoldalon a kötet szerkesztőjének, Földváry Mihálynak tulajdonosi bélyegzése egy további tulajdonosi bélyegzés és egy tulajdonosi bejegyzés társaságában. Példányunk levelein enyge hullámosság. Poss.: Földváry Mihály Pest megyei alispán, országgyűlési képviselő; Lükő Géza; Lükő Gyula. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
19323.

Kikiáltási ár:
9 500 Ft
27,14
19324.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,05
22,86
Képes világtörténelem I-VIII. kötet. Bp.,1879-1884-én., Méhner Vilmos. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, kopott borítókkal és gerinccel, egy gerincen apró sérüléssel.
19325.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
131,58
142,86
Horváth Mihály:  A magyarok története. Első-második szakasz. [Egybekötve.]  Pápán, 1842-1843. A ref. főiskola betűivel. VII + [1) + 175 + [1] p.; VIII + [2] + 391 + [1] p. Első kiadás.  Horváth Mihály (1809-1872) történész, római katolikus címzetes püspök, a XIX. századi nemzeti szabadelvű történetírás kiemelkedő alakjának első magyar történelmi monográfiája 1842-1846 között négy szakaszban (kötetben) jelent meg, ebből az első két szakasz a 894-1526 közötti időszak politikai eseménytörténetével foglalkozik, a harmadik és negyedik szakasz 1792-ig kíséri végig a magyarság történetét. A levéltári kutatásokon alapuló alapos munka a klasszikus magyar történetírás meghatározó jelentőségű műve. Az első címoldalon és az első nyomtatott oldalon régi tulajdonosi szárazbélyegzés, illetve tulajdonosi bélyegzés.  Díszesen aranyozott, enyhén sérült gerincű korabeli félvászon kötésben, színes festésű lapszélekkel. Jó példány.
19326.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,58
34,29

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft