Herman Ottó: A magyar halászat könyve. I-II. kötet. Természettud. Könyvkiadó-Vállalat XXVII-XXVIII. Bp., 1887., Kir. M. Természettudományi Társulat, XV+552 p.+XII t.; 7+556-860+4 p.+IX t. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált! Átkötött félvászon-kötés, az eredeti papírborítókat a borítókra kasírozták, kissé kopott, foltos borítókkal, az I. kötetben kijáró lapokkal (487-490 p., VI t.; 499-510 p.; VIII-X t.), egy táblán szakadással (VIII t.), egy táblán törésnyommal (XI t.)
Pálffy, Paul graf von Erdőd:
Abschied von Vorgestern und Gestern. (Dedikált.)
Stuttgart, (1961). Schuler Verlag (Gesamtherstellung Druckerei Dreif KG., München). 1 t. (címkép) + 288 + [2] p. + 15 t. (kétoldalas). Első kiadás.
A jeles vadászati hagyományokkal bíró magyar főúri családba születő Pálffy Pál gróf (1890-1972) visszaemlékezései. A számos magyar és külföldi vadászaton részt vevő és vadászati szaklapokban publikáló szerző emlékiratai emlékezetes bepillantást nyújtanak korábban nádori rangot is viselő családja XIX. és XX. századi mindennapjaiba, külföldi vadászkalandjaiba. A lapokon megelevenednek a szerző első világháborús harctéri tapasztalatai, diplomáciai kapcsolatrendszere, az emlékirat egyben pedig bemutatja a főúri vadászat XX. századi jellegzetességeit is. A szerző 1945 után külföldre kényszerült, vadászati írásai jó része német nyelven jelent meg. Az első nyomtatott oldalon német nyelvű ajándékozási bejegyzés, vadászati üdvözléssel: ,,Herrn Becker, In dankbarer Erinnerung an meinen Jagdurlaub im Revier Ottenhöfen. Waidmannsheil! A. Bogyay".
Vuray 0. Tordai 0.
Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, az első kötéstáblán aranyozott Pálffy-címerrel, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány, ritka.
Széchenyi Zsigmond: Csui!... Afrikai vadásznapló (1928. okt. - 1929. ápr.)
Budapest, 1940. Vajna és Bokor (Athenaeum Rt. ny.) 223 + [1] p. + 39 t. (kétoldalas).
Beszámoló Széchenyi Zsigmond (1898-1967) második afrikai, kenyai vadászkalandjáról, melyet Károlyi Istvánnal közösen tett meg. A kiadvány első kiadása 1930-ban jelent meg, példányunk a második kiadásból való. Az előzékeken a vadászkaland útvonalának színes térképe. Néhány oldal és néhány tábla enyhén foltos, néhány levél fűzése meglazult. A kiadvány 40 táblával teljes.
Vuray 719. Tordai 1278.
Aranyozott, illusztrált kiadói egészvászon kötésben.
Hedges, F[rederick] A[lbert] Mitchell:
Battles With Giant Fish. With Illustrations from Photographs by Lady Richmond Brown.
London, (1925). Duckworth & Co. (Printed by Hazell, Watson and Viney Ltd.) 1 t. (címkép) + 307 + [1] p. + 31 t.
Frederick Albert Mitchell Hedges (1882-1959) angol utazó, kalandor, médiaszemélyiség. Fiatal korában apja tőzsdei cégénél dolgozott, majd egzotikus utazásokra indult. Az 1910-es évektől rendszeresen járt merész felfedezőutakra Közép- és Dél-Amerikába, ahol saját beszámolói szerint számos elfeledett várost és törzset talált meg, valamint törzsi kincset szerzett meg. Az elveszett atlantiszi civilizáció nyomait kutató, közép-amerikai kalandjaiból jól komponált rádióműsorokat mutatott be az Egyesült Államokban, éppen azokban az 1930-as években, amikor a bátor felfedezések és merész kalandok témája egyébként is ellepte a filléres füzetekben terjesztett amerikai ponyvairodalmat. E kötetében azonban nem archeológiai felfedezőútjait, hanem jó évtizeddel korábban jellemző horgászati kalandjait részletezi: a világ minden táján végrehajtott rája-, cápa- és egyéb nagyhal-vadászatait. A kötet első kiadása 1923-ban jelent meg, példányunk a harmadik lenyomatból való. Az első előzéken régi ajándékozási bejegyzés.
Aranyozott gerincű, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
Vojnich Oszkár: British India, Burma, a maláji félsziget és Siam. Úti jegyzetek.
Budapest, 1913. Singer és Wolfner (Korvin Testvérek ny.) 288 p. Egyetlen kiadás.
Vojnich Oszkár (1864-1914) földbirtokos, világutazó, földrajzi író, etnográfiai gyűjtő. 1893-tól bejárta a világ számos részét, kezdeti észak-amerikai és európai utazásai után a század első évtizedében eljutott a Spitzbergákra, az olasz, majd az óceániai tűzhányókat tanulmányozta, vulkanológiai megfigyelések helyett érdeklődése azonban a néprajz és a vadászat felé fordult. Rendkívül gazdag néprajzi és vadászati fotóanyaggal illusztrált beszámolója 1910-1912 közötti indiai és hátsó-kelet-indiai útját örökíti meg. Személyes élményei előtt az egyes régiók angol beszámolókból és felmérésekből vett általános néprajzi és politikai jellemzése. Példányunkból négy levél hiányzik, számos levélen apró gyűrődések, néhány levélen apró foltosság, a kötet fűzése elengedett.
Vuray 854.
Fűzve, sérült, hiányos gerincű, első fedőborítóján javított kiadói borítóban.
Seton, Ernest Thompson:
Wild Animals I Have Known. Being the Personal Histories of Lobo, Silversop, Raggylug, Bingo, The Springfield Fox, The Pacing Mustang, Wully and Redruff. With 200 Drawings.
New York, 1916. Charles Scribner's Sons. 357 + [3] p.
Ernest Thomspon Seton (1860-1946) angol festőművész, természetbúvár, vadtörténetek elbeszélője, állatvédő, indiánjogi aktivista. A saját maga által illusztrált állattörténetek személyes megfigyelésein alapulnak; korai vadászati időszaka után az állatok után nem vadászként, hanem állatvédőként és az állatok életének megfigyelőjeként járt. Természetjáró munkásságának hatása a szárba szökkenő cserkészmozgalomra és az állatvédelemre egyaránt felbecsülhetetlen. A mű első kiadása 1898-ban jelent meg. A szövegközti rajzokon kívül kötetünket további huszonkilenc részletgazdag, egész oldalas illusztráció díszíti.
Aranyozott, illusztrált kiadói egészvászon kötésben, a gerincen felül apró sérülés. Körülvágatlan, szép példány.
Csathó Kálmán: Vadászzsákmány. Ha a vadász író, az író meg vadászik. Hincz Gyula rajzaival. Bp.,[1940], Singer és Wolfner, (Budapesti Hírlap-ny.), 381+3 p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kopásnyomokkal, a gerinc felső részén a vászon, a gerinc belső részén meglazult, kissé laza fűzéssel.
Huszár László:,,Kwaheri'', ,,Viszontlátásra" Afrikai vadásznaplójából írta báró Huszár László. Bp., (1929). Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 299 + [1] p. + 8 t. (színes) + térkép (színes, kihajtható térképen Tanganyika térképe). Egyetlen kiadás.
Vadászati beszámoló a szerző 1926-1927. évi tanganyikai (volt német-kelet-afrikai) útjáról, a vadászati részleteken kívül a helyi életmód számos, az európai vadász szemszögéből szemlélt részletével. Oldalszámozáson belül gazdag szövegközti fotóanyaggal, a táblákon Vezényi Elemér színes rajzaival. Példányunk első előzékén és első nyomtatott levelének margóján kisebb hiány, a belív egy levelén apró hiány, a színes térképmelléklet sérült, szakadt. Vuray 356. Tordai 607.
Színes, illusztrált, enyhén foltos kiadói vászonkötésben.
Visnya, Osztap:
Jó vadászatot! (Fordította Grigássy Éva.)
Budapest-Uzsgorod, 1964. Európa Könyvkiadó - Kárpátontúli Területi Kiadó (ny.) 285 + [3] p.
Oldalszámozáson belül Rogán Miklós humoros szövegközti rajzaival gazdagon díszítve. A novelláskötet első kiadása 1962-ben jelent meg.
Vuray 207. o.
Illusztrált kiadói félvászon kötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.