Tétel

Kikiáltási ár:

4 000 Ft

10

Leírás:

Vojnich Oszkár: British India, Burma, a maláji félsziget és Siam. Úti jegyzetek. Budapest, 1913. Singer és Wolfner (Korvin Testvérek ny.) 288 p. Egyetlen kiadás. Vojnich Oszkár (1864-1914) földbirtokos, világutazó, földrajzi író, etnográfiai gyűjtő. 1893-tól bejárta a világ számos részét, kezdeti észak-amerikai és európai utazásai után a század első évtizedében eljutott a Spitzbergákra, az olasz, majd az óceániai tűzhányókat tanulmányozta, vulkanológiai megfigyelések helyett érdeklődése azonban a néprajz és a vadászat felé fordult. Rendkívül gazdag néprajzi és vadászati fotóanyaggal illusztrált beszámolója 1910-1912 közötti indiai és hátsó-kelet-indiai útját örökíti meg. Személyes élményei előtt az egyes régiók angol beszámolókból és felmérésekből vett általános néprajzi és politikai jellemzése. Példányunkból négy levél hiányzik, számos levélen apró gyűrődések, néhány levélen apró foltosság, a kötet fűzése elengedett. Vuray 854. Fűzve, sérült, hiányos gerincű, első fedőborítóján javított kiadói borítóban.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk

  • HétfÅ‘: 12-17
  • KeddtÅ‘l Szerdáig: 10-17