1900 S.M.Tb. XXII torpedoboot a tengeren. a hátoldalán a hadihajó kapitánya Bogumil Nowotny (1892-1960) autográf feliratával. 17x11 cm /
S.M.Tb. XXII t at sea. Two officers in white pith helmets stand on the bridge. Several sailors are on the aft deck. Autograph handwriting of Bogumil Nowotny (1892-1960) commanding Polish officer, who distinguished himself in the daring raid on the Italian port of Porto Corsini in May 1915, where S.M.S. Scharfschütze escorted S.M.S. Novara. 17 x11 cm
Der russische Feldzug des k. u. k. IR. Schreiber Nr. 26. / A cs. és kir. 26. gyalogezred hadműveletei a keleti fronton (1914-1917), nagyméretű térkép, 1 : 750.000, német nyelvű jelmagyarázattal, kisebb szakadással, 92,5x68 cm
Jelzés nélkül, XIX. sz. első fele: A napóleoni háborúkban szolgált katona portréja, 1813-1814-es Hadseregkereszt (Ágyúkereszt) kitüntetéssel. Olaj, vászon, sérült. Antik, sérült fakeretben. 25x19,5 cm
1945 Katonai hadifogoly tárgyak. Szovjet frontot megjárt, majd ott hadifogságba esett magyar katona 7 darab korabeli tárgya, klf méretben. Közte díszített kanál dátumozva és "Istenem légy velem" felirattal, illetve feliratos kulacspohár. Német feliratokból következtethetően német származású katona tárgyai.