1905-07 Bajor, müncheni királyi gyalogsági 2. ezred 6. század (Kgl. 2. Infanterie Re. Kronprinz 6. Comp.) katonai tablófotó. Üvegezett, korabeli, kissé sérült fakeretben. 49,5×39 cm
Olvashatatlan jelzéssel: Stromfeld Aurél (1878-1927) vezérkari ezredes, az Osztrák-Magyar Monarchia vezérkari tisztje, a Tanácsköztársaság idején a magyar Vörös Hadsereg vezérkari főnöke. Rézkarc, papír, jelzett, a lap kissé hullámos, 29x19,5 cm
cca 1914-1918 Solka/Szolka (Bukovina, Románia), 2 db I. világháborús légifotó, kis saroktöréssel, 14x9 cm / cca 1914-1918 Solka/Solca (Bukovina, Romania), WWI aerial photos, 2 pcs, with minor corner damage, 14x9 cm
1942 MOVE (Magyar Országos Véderő Egyesület) elismerés. Bronz sas, faragott süttői vörös márvány alapon. "1920-1942 Dr. vitéz Jónás Károly a MOVE B.T.S.E. ügyvezető alelnökének az egyesület alakulása óta a haza és a MOVE eszme érdekében lankadatlan lelkesedéssel végzett kiváló és értékes és eredményes nemzeti és ifjúságnevelő munkájának elismeréséül." m: 36 cm
cca 1900 Osztrák-Magyar Monarchia Adjutáns (segédtiszti) vállszalag. Hímzett szövet, kisebb hibákkal. /
Austro-Hungarian Monarchy Adjutant (assistant officer) shoulder strap. Embroidered fabric with minor flaws.
6 db I. világháborús pro patria ("Aranyat vasért!" mozgalom termékei. A háború költségeihez úgy járult hozzá a lakosság, hogy
aranytárgyakat ajánlott fel. Bizonyos mennyiségű aranyért lehetett
kapni egy gyűrőt, amit hazafias érzülettel büszkén viseltek az adakozók) feliratos acél gyűrű, kettő felirat nélkül