Nagyszecsei (Felvidék) református plébánia 1711- ben készült szent edényének 1821-ben Selmecbányán újraöntött változata. Ón XIX. sz. eleje. Feliratozott, m: 26 cm, d: 13 cm
cca 1850, Minden fájdalmasok öröme ortodox orosz ikontábla. orosz, réz, zománcozás maradékával, feltehetően I. Miklós uralkodása idejéből, utazó ikon középső táblája, keretbe applikálva, cca 6x5 cm
Ikon -Tichvini Istenanya a gyermek Jézussal. Orosz, 19 /20. század fordulója, tempera, fa, aranyozott ezüst (Ag) okláddal, sérült keretben, sérült ikontartóban, 13,5x11 cm