Magyar Sion. Egyháztörténelmi havi folyóirat. Szerkeszti és kiadja Knauz Nándor. Negyedik évfolyam.
Esztergom, 1866. Horák Egyed. 480 p. Korabeli, aranyozott félvászon-kötésben, márványozott lapszéllel.
Magyar Sion. Egyháztörténelmi folyóirat.szórványszámok, harmadik évfolyam 2., 4., 5. Ötödik évfolyam: 1., 2., 4., 6-12.füzetek
Esztergom, 1866-67 Horák Egyed. Kiadói papírborítóval vegyes állapotban
Bolond Miska. [Képes élclap.] Megjelenik minden vasárnap. Felelős szerkesztő Tóth Kálmán. Rajzolja Jankó [János]. VIII. évfolyam, 1-52. szám. (1867. január 6. - 1867. december 29.) [42 lapszám, egybekötve.]
Pest, 1867. Emich Gusztáv ny. 28 + 61-68 + 75-208 (helyesen 209) + [1] p. Folio.
A Bolond Miska képes élclap Tóth Kálmán (1831-1881) költő, drámaíró, szerkesztő humorisztikus hetilapja volt. A markáns politikai tartalommal bíró humorisztikus hetilap 1860-1875 között jelent meg, ellenzéki hangvétellel. Népszerűségéhez jelentősen hozzájárult 1862. évi betiltása, valamint írói gárdájának kétségtelen rátermettsége. Az álnevek alatt futó verses, prózai és bohózati darabokat a lap legnépszerűbb éveiben Ágai Adolf, Csernátoni Lajos, Lauka Gusztáv, P. Szathmáry Károly, Tóth Kálmán jegyezték, a lap illusztrátora a politikai karikatúra nagymestere, Jankó János volt. A lap fénykora a kiegyezés körüli időkhöz kötődik, ám Tóth Kálmán szerkesztő politikai irányváltása, ellenzékiből kormánypártivá válása sokat ártott a lapnak, előfizetői példányszáma így jelentősen csökkent. A lap jellegzetes szemszögű és nyelvezetű zsánerfigurákat teremtett, a hazafi Bolond Miskát, a nemesi Vecseri de Vecseri levélírót, a mindig éles nyelvű Garaboncás diákot, a német adminisztráció világmagyarázóját, Kipfelhauser Adolfot, a zsidó levélíró és kommentátor típusaként Spicig Itziget. A lapszámok négy oldal terjedelműek, minden szám utolsó oldalán aktuális politikai témákat tárgyaló karikatúrák. Tárgyévünk lapszámainak karikatúrái a kiegyezés jelentette politikai felbolydulás költségvetési, bel- és külpolitikai, egyházügyi és nemzetiségi kérdéseit járják körül. A 1-6. és a 44-52. lapszám japán papírral javítva. Gyűjteményünkből a 8-16. és a 18. lapszám hiányzik., néhány levélen apró szakadásnyom. Példányunk fűzése megerősítve.
XX. század elejéről származó, hiányos gerincű kartonkötésben. Jó példány.
Magyar Sion. Egyháztörténelmi folyóirat. Hatodik évfolyam. szerkeszti és kiadja. Knauz Nándor. hiány: november, szeptember. április, máricusi füzetek
Esztergom, 1868 Horák Egyed. Kiadói papírborítóval vegyes állapotban
1870 Das Buch für Alle. Illustrierte Blätter zur Unterhaltung und Belehrung. Für die Familie und Jedermann. Fünfter Jahgang 1870. Heft I-XIII. Stuttgart, Hermann Schönlein, 4+372 p. Gazdag egészoldalas és szövegközti fametszetű képanyaggal illusztrált, közte ismert helyszínekkel (pl.: Piza, Velence...stb), vagy érdekes viseletekkel (pl.: román népviseletbe öltözött asszonnyal (D. Lancelot: Eine walachische Frau), izgalmas természeti jelenségekkel (vulkánkitörés), hajókkal, valamint a német császárok portréival is, köztük magyar vonatkozásúakkal is. (Vencel, Pfalzi Rupert, II. Albert német császár és magyar király, III. Frigyes, I. Miksa, V. Károly, I. Ferdinand német császár és magyar király, II. Miksa német császár és magyar király, II. József német császár és magyar király, Mátyás német császár és magyar király (II. Mátyás), II. Ferdinand német császár és magyar király.) Német nyelven. Félvászon-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, néhány szakadt lappal, benne javított lapokkal is, kissé foltos lapokkal.
1872-1874 Magyarország és a Nagyvilág c. képes hetilap számai. Rossz, megviselt sérült, széteső állapotban, benne néhány rajzot kiszíneztek, kivágásokkal.