https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Folyamatos online aukciók

Tételek lista

Nyomtatványok

Tételek száma: 380

Az árverés lejárt! A tétel hamarosan kikiáltásra kerül
1913 Der lose Vogel. Eine Monatschrift. Hrsg.: Franz Blei. No 1-12. Közte egy dupla (8-9), és egy hármas számmal (10-12.) Leipzig, Verlag K. Wolff. Német nyelven. Félbőr-kötésben, kissé kopott borítóval.
18070.

1913 Der lose Vogel. Eine Monatschrift. Hrsg.: Franz Blei. No 1-12. Közte egy dupla (8-9), és egy hármas számmal (10-12.) Leipzig, Verlag K. Wolff. Német nyelven. Félbőr-kötésben, kissé kopott borítóval.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
28 000 Ft
74,27
EUR
,
80,00
USD
Ajánlatok száma:
0
1914 Szabályrendelet az utcai közlekedésről Miskolc városában. Miskolc, 1914. Klein .s Ludwig. Az első KRESZ-ek egyike, benne már az autós közlekedés szabályozásával is. Papírborítóval 20p.
18071.

1914 Szabályrendelet az utcai közlekedésről Miskolc városában. Miskolc, 1914. Klein .s Ludwig. Az első "KRESZ"-ek egyike, benne már az autós közlekedés szabályozásával is. Papírborítóval 20p.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,61
EUR
,
11,43
USD
Ajánlatok száma:
0
1914 Zombor és Vidéke c. vajdasági politikai lap XXXIII. évf. 3. száma, 1914. jan. 18., szerk.: Oblát Károly, 8 p.
18072.

1914 Zombor és Vidéke c. vajdasági politikai lap XXXIII. évf. 3. száma, 1914. jan. 18., szerk.: Oblát Károly, 8 p.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,31
EUR
,
5,71
USD
Ajánlatok száma:
1
1914 Torontál c. vajdasági politikai napilap XLIII. évf. 107. száma, Nagybecskerek, 1914. máj. 12., kissé sérült, foltos, 4 p.
18073.

1914 Torontál c. vajdasági politikai napilap XLIII. évf. 107. száma, Nagybecskerek, 1914. máj. 12., kissé sérült, foltos, 4 p.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,84
EUR
,
6,29
USD
Ajánlatok száma:
0
1914 Krassó-Szörényi Lapok XXXVI. évf. 14. száma, Lugos, 1914. febr. 15., 8 p.
18074.

1914 Krassó-Szörényi Lapok XXXVI. évf. 14. száma, Lugos, 1914. febr. 15., 8 p.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,31
EUR
,
5,71
USD
Ajánlatok száma:
1
1915-1959 Vegyes meghívók, 5 db + 1 db menükártya
18075.

1915-1959 Vegyes meghívók, 5 db + 1 db menükártya

 
Eladva
Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,18
EUR
,
3,43
USD
Ajánlatok száma:
1
cca 1915-1930 M. Kir. Földművelésügyi Minisztérium összeépített baromfi-, nyúl- és sertés- vagy kecskeól tervrajza, hajtott
18076.

cca 1915-1930 M. Kir. Földművelésügyi Minisztérium összeépített baromfi-, nyúl- és sertés- vagy kecskeól tervrajza, hajtott

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,37
EUR
,
6,86
USD
Ajánlatok száma:
0
1915 Az Esztergomi Friss Ujság aug. 11- i száma, címlapon Károly trónörökös és Zita hercegné képével és üdvözlésükre írt verssel beszakadással
18077.

1915 Az Esztergomi Friss Ujság aug. 11- i száma, címlapon Károly trónörökös és Zita hercegné képével és üdvözlésükre írt verssel beszakadással

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,96
EUR
,
8,57
USD
Ajánlatok száma:
0
1916-1928 A régi Pest és Buda lakóházai. Foerk Ernő vezetésével felvette a Budapesti Állami Felső Építőipariskola 49 tábla vári és egyéb lakóházak terveivel, részletivel, kapualjaival. + 8 p. szöveg. Nem teljes, de így is érdekes építészeti témájú anyag 27x22 cm
18078.

1916-1928 A régi Pest és Buda lakóházai. Foerk Ernő vezetésével felvette a Budapesti Állami Felső Építőipariskola 49 tábla vári és egyéb lakóházak terveivel, részletivel, kapualjaival. + 8 p. szöveg. Nem teljes, de így is érdekes építészeti témájú anyag 27x22 cm

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,08
EUR
,
10,86
USD
Ajánlatok száma:
0
Az Érdekes Ujság. Szerkesztő: Kabos Ede. Megjelenik hetenként egyszer. VI. évfolyam, 27-51. szám. (1918. július 11. - 1918. december 26.) Budapest, 1918. Légrády Testvérek (ny.) A lapszámok terjedelme 32-44 oldal között változik. A Légrády Testvérek sajtóvállalatának képes irodalmi revüje főként szórakoztató tartalommal bíró hetilapként jelent meg 1913-1925 között, korai és meghatározó éveiben Kabos Ede szerkesztésében, kimondott politikai tartalom nélkül, fókuszában vidám elbeszélésekkel, humoreszkekkel, kabarétréfákkal, egyfelvonásosokkal, versekkel, a család hölgy tagjai részére képes divatmelléklettel és háztartási tanácsadóval, a gyermekek részére meserovattal és képrejtvényekkel. Az 1918-as év lapszámaiból álló gyűjteményünkben egyéb szerzők mellett Abonyi Árpád, Ady Endre, Ambrus Zoltán, Bacsó Béla, Balázs Béla, (a népkormányban államtitkári rangra emelkedő, humoreszk-író) Biró Lajos, Emőd Tamás, Erdős Renée, Gaál Mózes, Gábor Andor, Heltai Jenő, Kaffka Margit, Karinthy Frigyes, Kassák Lajos, Kosztolányi Dezső, Krúdy Gyula, Molnár Ferenc, Móricz Zsigmond, Nagy Lajos, Szép Ernő, Szini Gyula, Szomaházy István, Tersánszky J. Jenő, Thury Zoltán, Tömörkény István, Török Gyula jelenik meg írásaival, világnézeti szempontból is heterogén szerzőcsapat. A lapszámok első és utolsó két levelén az éppen aktuális témákat megörökítő fotómelléklet; kezdő lapszámainkban hadszemlék, békésebb képek a frontról, a királyi család látogatásai, nyaralásai és hadi szemléi foglalnak jelentős helyet, kormányzati események és diplomáciai találkozók képviselik a politikai és bulvár híreket, a képanyag időről időre (döntően budapesti) sportesemények és városi tombolák felvételeivel bővül. A Károlyi-féle forradalom győzelmével a fotómelléklet a korábbi diplomáciai-katonai és királyi képanyag helyett az ünneplő tömegről és a hazatérő katonákról közöl képeket, az uralkodó helyett a népkormány egyes tagjait láthatjuk bensőséges családi képeken, illetve a régóta állandó ,,érdekes fejek képrovatban forradalmár/feminista asszonyok portréi között böngészhetünk, néhány héttel a forradalom győzelme után (melynek jelentőségét a lap nem kisebb eseményhez, mint 1848. március 15-éhez hasonlít) a fotóanyagba kezdenek beszállingózni a katonai összeomlás egyelőre alig sejtett jelentőségű eseményei, Temesvár szerb megszállásának hírei, a képanyag kötelező forradalmi optimizmusán azonban ez mit sem változtat. A fotóanyag néhány darabja mára a történelmi emlékezetből kihullott eseményekről számol be, így 1918 nyarán már bőségesen találhatunk tömegesen szervezett gyermeküdültetési fotóanyagot (az abbáziai nyaralást a király finanszírozta), az elfeledett események között a fotóanyag megörökíti Clemenceau francia miniszterelnök fiának friss, magyar házasságát, a szövetséges Bulgária rosszat sejtető különbéke-kérelmét (1916. október 3.), az osztrák és magyar állam perszonálunióvá alakulását (1916. október 16.), illetve a Tisza István elleni sikertelen merényletet (1916. október 16.), az egyik novemberi lapszám pedig teljes szenvtelenséggel, egyfajta történelmi szükségszerűségként számol be az egykori miniszterelnök meggyilkolásáról. Gyűjteményünk utolsó lapszámaiban a politikai tartalom növekedését mutatja a népkormány egyes tagjai rendelkezéseinek betűhív közlése, ami különös kontrasztban áll a lap döntően szórakoztató, családi tartalmával. A lapszámok első és utolsó oldalain közölt fotómellékleten kívül is markáns képi anyaggal bír folyóiratunk, a két hasábba tördelt folyószöveget Kürthy György, Boris László, Miklósi Ödön, Jeney Jenő, Fodor László grafikusok karikatúrái és rajzai tagolják; a rajzok egy része pedig korjellemző társadalmi megfigyeléseket hordoznak, így képet alkothatunk az eleinte veszélytelennek ítélt spanyolnátha terjedéséről, a korabeli fizetési osztályokról, amelyben a spekuláns hadi szállítók állnak a fizetési rangsor élén, a korábbi megbecsült hivatalnoki gárda tagjai pedig leghátul. Egybekötött lapszámgyűjteményünkből egy lapszám (VI/46. 1918. november 21.) hiányzik, a VI. 34. lapszám illusztrált hátsó borítója, illetve a VI/40. lapszám belívének utolsó levele hiányzik. Néhány levélen apró szakadás, egy levélen markánsabb szakadás, néhány levél a lapszélen megerősítve, két lapszám levelein foltosság. Lakatos 279. Korabeli félvászon kötésben, az illusztrált első és hátsó borítók bekötve.
18079.

Az Érdekes Ujság. Szerkesztő: Kabos Ede. Megjelenik hetenként egyszer. VI. évfolyam, 27-51. szám. (1918. július 11. - 1918. december 26.) Budapest, 1918. Légrády Testvérek (ny.) A lapszámok terjedelme 32-44 oldal között változik. A Légrády Testvérek sajtóvállalatának képes irodalmi revüje főként szórakoztató tartalommal bíró hetilapként jelent meg 1913-1925 között, korai és meghatározó éveiben Kabos Ede szerkesztésében, kimondott politikai tartalom nélkül, fókuszában vidám elbeszélésekkel, humoreszkekkel, kabarétréfákkal, egyfelvonásosokkal, versekkel, a család hölgy tagjai részére képes divatmelléklettel és háztartási tanácsadóval, a gyermekek részére meserovattal és képrejtvényekkel. Az 1918-as év lapszámaiból álló gyűjteményünkben egyéb szerzők mellett Abonyi Árpád, Ady Endre, Ambrus Zoltán, Bacsó Béla, Balázs Béla, (a népkormányban államtitkári rangra emelkedő, humoreszk-író) Biró Lajos, Emőd Tamás, Erdős Renée, Gaál Mózes, Gábor Andor, Heltai Jenő, Kaffka Margit, Karinthy Frigyes, Kassák Lajos, Kosztolányi Dezső, Krúdy Gyula, Molnár Ferenc, Móricz Zsigmond, Nagy Lajos, Szép Ernő, Szini Gyula, Szomaházy István, Tersánszky J. Jenő, Thury Zoltán, Tömörkény István, Török Gyula jelenik meg írásaival, világnézeti szempontból is heterogén szerzőcsapat. A lapszámok első és utolsó két levelén az éppen aktuális témákat megörökítő fotómelléklet; kezdő lapszámainkban hadszemlék, békésebb képek a frontról, a királyi család látogatásai, nyaralásai és hadi szemléi foglalnak jelentős helyet, kormányzati események és diplomáciai találkozók képviselik a politikai és bulvár híreket, a képanyag időről időre (döntően budapesti) sportesemények és városi tombolák felvételeivel bővül. A Károlyi-féle forradalom győzelmével a fotómelléklet a korábbi diplomáciai-katonai és királyi képanyag helyett az ünneplő tömegről és a hazatérő katonákról közöl képeket, az uralkodó helyett a népkormány egyes tagjait láthatjuk bensőséges családi képeken, illetve a régóta állandó ,,érdekes fejek" képrovatban forradalmár/feminista asszonyok portréi között böngészhetünk, néhány héttel a forradalom győzelme után (melynek jelentőségét a lap nem kisebb eseményhez, mint 1848. március 15-éhez hasonlít) a fotóanyagba kezdenek beszállingózni a katonai összeomlás egyelőre alig sejtett jelentőségű eseményei, Temesvár szerb megszállásának hírei, a képanyag kötelező forradalmi optimizmusán azonban ez mit sem változtat. A fotóanyag néhány darabja mára a történelmi emlékezetből kihullott eseményekről számol be, így 1918 nyarán már bőségesen találhatunk tömegesen szervezett gyermeküdültetési fotóanyagot (az abbáziai nyaralást a király finanszírozta), az elfeledett események között a fotóanyag megörökíti Clemenceau francia miniszterelnök fiának friss, magyar házasságát, a szövetséges Bulgária rosszat sejtető különbéke-kérelmét (1916. október 3.), az osztrák és magyar állam perszonálunióvá alakulását (1916. október 16.), illetve a Tisza István elleni sikertelen merényletet (1916. október 16.), az egyik novemberi lapszám pedig teljes szenvtelenséggel, egyfajta történelmi szükségszerűségként számol be az egykori miniszterelnök meggyilkolásáról. Gyűjteményünk utolsó lapszámaiban a politikai tartalom növekedését mutatja a népkormány egyes tagjai rendelkezéseinek betűhív közlése, ami különös kontrasztban áll a lap döntően szórakoztató, családi tartalmával. A lapszámok első és utolsó oldalain közölt fotómellékleten kívül is markáns képi anyaggal bír folyóiratunk, a két hasábba tördelt folyószöveget Kürthy György, Boris László, Miklósi Ödön, Jeney Jenő, Fodor László grafikusok karikatúrái és rajzai tagolják; a rajzok egy része pedig korjellemző társadalmi megfigyeléseket hordoznak, így képet alkothatunk az eleinte veszélytelennek ítélt spanyolnátha terjedéséről, a korabeli fizetési osztályokról, amelyben a spekuláns hadi szállítók állnak a fizetési rangsor élén, a korábbi megbecsült hivatalnoki gárda tagjai pedig leghátul. Egybekötött lapszámgyűjteményünkből egy lapszám (VI/46. 1918. november 21.) hiányzik, a VI. 34. lapszám illusztrált hátsó borítója, illetve a VI/40. lapszám belívének utolsó levele hiányzik. Néhány levélen apró szakadás, egy levélen markánsabb szakadás, néhány levél a lapszélen megerősítve, két lapszám levelein foltosság. Lakatos 279. Korabeli félvászon kötésben, az illusztrált első és hátsó borítók bekötve.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,83
EUR
,
34,29
USD
Ajánlatok száma:
1
1918 Az Erő I. évfolyamának 6. száma
18080.

1918 Az Erő I. évfolyamának 6. száma

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,96
EUR
,
8,57
USD
Ajánlatok száma:
0
1919 Naptár, szecessziós címlappal, átkötött félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, a bal alsó sarkain hiánnyal, egykorú bejegyzésekkel, kissé kopott borítóval.
18081.

1919 Naptár, szecessziós címlappal, átkötött félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, a bal alsó sarkain hiánnyal, egykorú bejegyzésekkel, kissé kopott borítóval.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,18
EUR
,
3,43
USD
Ajánlatok száma:
0

Licitálás az alábbi licitlépcsők szerint történik:

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Árverési szűrés

További oldal navigáció

Elérhetőség

Nyitva tartás

  • Hétfő: 12-17
  • Keddtől Szerdáig: 10-17
  • Csütörtök: 10-19
  • Péntek: zárva
  • Hétvége: zárva

Oldalaink

© 2011-2024 Darabanth Bélyegkereskedelmi és Numizmatikai Kft.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa.
Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.
Elfogadom
A részletekért kattintson
https://www.darabanth.com/hu/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Élő közvetítés

Tétel kosárba rakva

Kosár értéke:

Vásárlás folytatása
  Pénztárhoz