Zsolnay monumentális Fülesbaglyos / ördögös díszkancsó. Formába préselt keménycserép, aranyozott (néhány helyen korának megfelelően kopottas), virágdíszes palásttal. Elefántcsontszín alapmázon kidomborodó, magastüzű, színes mázakkal festett virág ábrázolással. Hibátlan állapotban. Alján jelzett: masszába nyomott Zsolnay Pécs és 1018 (formaszám) és családi jegy, valamint máz alatt kékkel bélyegzett családi jegy. Zsolnay, Pécs, 1880-90 körül. m: 63 cm, d: 22 cm CSAK SZEMÉLYES ÁTVÉTEL NEM POSTÁZZUK
1880 körül, Zsolnay díszkorsó. Magastüzű színes mázakkal fedett öntött finomfajansz. Közel-keleti stílusú kettősfalú és domború díszítőelemekkel, jelzett: alján kobaltkék családi pecsét és eredeti papírcímke. Repedezett mázzal, minimális kopottsággal, m: 21,5 cm