Fotó

Tételek száma: 415

cca 1890-1900 Czullik Betti, Czullik Ágost, a Liechtenstein hercegi kertek igazgatója lányának fotója, kemény, Wien, Hans Saitz, 16x10 cm
14153.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,96
8,57
cca 1980 Kádár Jánost ábrázoló fotók (gyárlátogatáson, ünnepségeken, stb.), össz. 18 db, néhány a hátoldalon pecséttel jelzett (Laczó József felvételei), 18x13 cm
14154.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
6,90
7,43
,,Megnyílt Martyn Ferenc pécsi festőművész kiállítása. A képen a művész balról harmadik alakként, kiállított festményéhez legközelebb áll. A felvételt Kovács E. Sándor az MTI fotósa készítette Pécsett, 1980-ban. Vintázs, zselatinos ezüst nagyítás, mérete: 120x90 mm. Martyn Ferenc (Kaposvár, 1899- Pécs, 1986) Munkácsy-díjas szobrász, festő, grafikus és keramikus rövid világháborús szerepe után 1920-tól a Képzőművészeti Főiskolán tanult. 1926-1940 között Párizsban élt és dolgozott, megismerkedett a modern irányzatokkal és azok képviselőivel, mint például De Chirico metafizikus szürrealizmusával. 1940-ben hazatért, és 1945-től kezdve Pécs művészetének meghatározó egyénisége lett. A nonfiguratív irányzat egyik első magyar képviselője volt, a modern magyar szobrászat első kísérletezői közé tartozott. Foglalkozott finomkerámiával is, a Pécsi Porcelángyárban készített tálakat, vázákat. A Dél-Dunántúl kulturális életének is meghatározó alakja volt, szervezőként és publikációival egyaránt fontos szerepet töltött be. Számos könyvillusztráció is fűződik a nevéhez, Petőfi-, Cervantes-, Flaubert-, Joyce- és Mallarmé-kötetek grafikáit készítette, nagyrészt tehát modernista szerzők műveit. Jó állapotú fotó, hátoldalán az MTI számára írt, gépelt szöveggel.
14155.

,,Megnyílt Martyn Ferenc pécsi festőművész kiállítása''. A képen a művész balról harmadik alakként, kiállított festményéhez legközelebb áll. A felvételt Kovács E. Sándor az MTI fotósa készítette Pécsett, 1980-ban. Vintázs, zselatinos ezüst nagyítás, mérete: 120x90 mm. Martyn Ferenc (Kaposvár, 1899- Pécs, 1986) Munkácsy-díjas szobrász, festő, grafikus és keramikus rövid világháborús szerepe után 1920-tól a Képzőművészeti Főiskolán tanult. 1926-1940 között Párizsban élt és dolgozott, megismerkedett a modern irányzatokkal és azok képviselőivel, mint például De Chirico metafizikus szürrealizmusával. 1940-ben hazatért, és 1945-től kezdve Pécs művészetének meghatározó egyénisége lett. A nonfiguratív irányzat egyik első magyar képviselője volt, a modern magyar szobrászat első kísérletezői közé tartozott. Foglalkozott finomkerámiával is, a Pécsi Porcelángyárban készített tálakat, vázákat. A Dél-Dunántúl kulturális életének is meghatározó alakja volt, szervezőként és publikációival egyaránt fontos szerepet töltött be. Számos könyvillusztráció is fűződik a nevéhez, Petőfi-, Cervantes-, Flaubert-, Joyce- és Mallarmé-kötetek grafikáit készítette, nagyrészt tehát modernista szerzők műveit. Jó állapotú fotó, hátoldalán az MTI számára írt, gépelt szöveggel.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,49
9,14
Vértes Marcell (Újpest, 1895 - Párizs, 1961; festőművész, grafikus, illusztrátor) egész alakos közös fényképe a Margitszigeten, a hazalátogatása alkalmából vele interjút készítő Simon Gy. Ferenc (1930-2008) kulturális újságíróval. A kép a ,,Szigeti Nagyszálló bejárata előtt készült, Csuzi Zsuzsa 1960. május 18-i felvétele. Vintázs, zselatinos ezüst nagyítás, mérete: 90x178 mm. Vértes Marcell festő és grafikus a Képzőművészeti Főiskolán Ferenczy Károly növendéke volt, később Párizsban képezte tovább magát. Ő készítette Karinthy Frigyes Tanár úr kérem című kötetének nagy sikerű rajzait. 1918-1919-ben politikai plakátokat készített, majd a Tanácsköztársaság bukása után Párizsba emigrált. Hírnevét a Devambes-Galériában 1925-ben rendezett kiállításon bemutatott, a párizsi éjszakai életet ábrázoló grafikái alapozták meg, amelyek Vertes néven jelentek meg. 1935-ös nagy sikerű New York-i és 1938-as párizsi kiállításai után 1940-ben önkéntes emigrációba ment az USA-ba, ahonnan 1946-ban tért vissza Párizsba. 1960-ban budapesti kiállítása alkalmából hazalátogatott. A fénykép ebből az alkalomból készült, a Simon Gy. István, a Magyar Ifjúság című KISZ-lap kulturális rovatvezetője által készített interjú szünetében. A felvételt a lap autodidakta fotográfusa, Csuzi Zsuzsa készítette. A fénykép nyomtatásban megjelent a Magyar Ifjúság folyóiratban, a lap hátoldalán színes ceruzás nyomdai utasítások, megjegyzések, valamint Simon Gy. Ferenc gyűjteményi bélyegzése.
14156.

Vértes Marcell (Újpest, 1895 - Párizs, 1961; festőművész, grafikus, illusztrátor) egész alakos közös fényképe a Margitszigeten, a hazalátogatása alkalmából vele interjút készítő Simon Gy. Ferenc (1930-2008) kulturális újságíróval. A kép a ,,Szigeti Nagyszálló bejárata előtt'' készült, Csuzi Zsuzsa 1960. május 18-i felvétele. Vintázs, zselatinos ezüst nagyítás, mérete: 90x178 mm. Vértes Marcell festő és grafikus a Képzőművészeti Főiskolán Ferenczy Károly növendéke volt, később Párizsban képezte tovább magát. Ő készítette Karinthy Frigyes Tanár úr kérem című kötetének nagy sikerű rajzait. 1918-1919-ben politikai plakátokat készített, majd a Tanácsköztársaság bukása után Párizsba emigrált. Hírnevét a Devambes-Galériában 1925-ben rendezett kiállításon bemutatott, a párizsi éjszakai életet ábrázoló grafikái alapozták meg, amelyek Vertes néven jelentek meg. 1935-ös nagy sikerű New York-i és 1938-as párizsi kiállításai után 1940-ben önkéntes emigrációba ment az USA-ba, ahonnan 1946-ban tért vissza Párizsba. 1960-ban budapesti kiállítása alkalmából hazalátogatott. A fénykép ebből az alkalomból készült, a Simon Gy. István, a Magyar Ifjúság című KISZ-lap kulturális rovatvezetője által készített interjú szünetében. A felvételt a lap autodidakta fotográfusa, Csuzi Zsuzsa készítette. A fénykép nyomtatásban megjelent a Magyar Ifjúság folyóiratban, a lap hátoldalán színes ceruzás nyomdai utasítások, megjegyzések, valamint Simon Gy. Ferenc gyűjteményi bélyegzése.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,61
11,43
Somogyi József (1916-1993) Kossuth-díjas szobrászművész portréja. Készítette Mező Sándor, az MTI fotósa 1954-ben. Vintázs, zselatinos ezüst nagyítás, mérete: 180x131 mm, hátoldalán műtermi bélyegzéssel. Somogyi József szobrász a pápai református kollégiumban, majd Aba-Novák Vilmos szabadiskolájában tanul, a Képzőművészeti Főiskolán 1941-ben diplomázik. Mesterei Réti István és Kisfaludy Strobl Zsigmond. 1945 előtt állatszobraival keltett szakmai érdeklődést, 1953-ban korjellemző módon Martinász című alkotásával nyerte el a szakmai vagy politikai bizalmat. 1954-ben, a fénykép születésének évében kapta a Kossuth-díjat. Megrendelésre készült történelmi szobrai mellett később inkább kisplasztikákkal jelentkezett. A Képzőművészeti Főiskola tanára, majd rektora volt, emellett Tihanyban, a Belső-tó partján művésztelepet létesített. Közéleti tevékenysége sokoldalú: egyszerre volt tanár, országgyűlési képviselő, az Elnöki Tanács tagja, valamint a református egyházban presbiter. Jó állapotú fénykép, a hátoldalán ismertető szöveggel, amelyből a feliratozó a szobrászművész szóból később kihúzta a ,,művész részletet.
14157.

Somogyi József (1916-1993) Kossuth-díjas szobrászművész portréja. Készítette Mező Sándor, az MTI fotósa 1954-ben. Vintázs, zselatinos ezüst nagyítás, mérete: 180x131 mm, hátoldalán műtermi bélyegzéssel. Somogyi József szobrász a pápai református kollégiumban, majd Aba-Novák Vilmos szabadiskolájában tanul, a Képzőművészeti Főiskolán 1941-ben diplomázik. Mesterei Réti István és Kisfaludy Strobl Zsigmond. 1945 előtt állatszobraival keltett szakmai érdeklődést, 1953-ban korjellemző módon Martinász című alkotásával nyerte el a szakmai vagy politikai bizalmat. 1954-ben, a fénykép születésének évében kapta a Kossuth-díjat. Megrendelésre készült történelmi szobrai mellett később inkább kisplasztikákkal jelentkezett. A Képzőművészeti Főiskola tanára, majd rektora volt, emellett Tihanyban, a Belső-tó partján művésztelepet létesített. Közéleti tevékenysége sokoldalú: egyszerre volt tanár, országgyűlési képviselő, az Elnöki Tanács tagja, valamint a református egyházban presbiter. Jó állapotú fénykép, a hátoldalán ismertető szöveggel, amelyből a feliratozó a szobrászművész szóból később kihúzta a ,,művész'' részletet.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,37
6,86
Nagy János (1935-2021) szobrászművészt, illetve alkotásait ábrázoló fekete-fehér fotók, össz. 14 db, vegyes állapotban, 18x12 cm körül
14158.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,31
5,71
Vedres Márk (Ungvár, 1870. - Budapest, 1961.; szobrászművész) saját művét szemlélő, ülő portréja jellegzetes sapkájában, saját műtermében. Készült az 1950-es években. Vintázs, zselatinos ezüst nagyítás, mérete: 182x240 mm. Ismeretlen fényképész alkotása. Vedres Márk szobrász Münchenben tanult, Hollósy Simontól és Auguste Rodin művészektől. A Nyolcak csoport tagja. Főként kisméretű aktszobrokat készített. Kezdetben a kubizmus jegyében alkotott, az átvészelt háború után, idős korában némi behatás éri a szocialista realista elvárások irányából. A felvételen egy ebben a stílusban készített kisplasztikáját szemléli az idős mester. Műveit a Magyar Nemzeti Galéria őrzi, számos alkotása található Budapesten, Firenzében, Svájcban és az Egyesült Államokban is. Szép állapotú fotó.
14159.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,73
13,71
Kocsis Imre (Makó, 1940 - Szentendre, 2015; festő, grafikus) ülő, íróasztali dedikált portréja a vele interjút készítő Simon Gy. Ferenc (1930-2008) kulturális újságíróval a festőművész szentendrei műtermében. Karff István 1980. január 22-i felvétele. Vintázs, zselatinos ezüst nagyítás, mérete: 131x180 mm. A kép egy 305x431 mm-es, félbehajtott kartonlapra ragasztva. Kocsis Imre festőművész a Képzőművészeti Főiskolán tanult, mestere Kmetty János, Kádár György voltak. Pályája elejétől ugyanott tanított. Pop arttal, hiperrealista festészettel foglalkozott, a Makói Grafikai Művésztelep alapítója és szervezője volt. Jelen fotográfiáját dedikálta is: ,,Simon Gy. Ferencnek dedikálom a fotót abból az alkalomból, hogy későn esett le a tantusz. Kocsis Imre, 1980. február 20. A fénykép alatt a kartonon Simon Gy. Ferenc kulturális újságíró (Magyar Ifjúság, Képes Újság) gyűjteményi bélyegzésével. Karff István a Hazafias Népfront hivatalos folyóirata, a Képes Újság, valamint mellékkiadványa, a Kis Képes Krónika fotográfusa volt.
14160.

Kocsis Imre (Makó, 1940 - Szentendre, 2015; festő, grafikus) ülő, íróasztali dedikált portréja a vele interjút készítő Simon Gy. Ferenc (1930-2008) kulturális újságíróval a festőművész szentendrei műtermében. Karff István 1980. január 22-i felvétele. Vintázs, zselatinos ezüst nagyítás, mérete: 131x180 mm. A kép egy 305x431 mm-es, félbehajtott kartonlapra ragasztva. Kocsis Imre festőművész a Képzőművészeti Főiskolán tanult, mestere Kmetty János, Kádár György voltak. Pályája elejétől ugyanott tanított. Pop arttal, hiperrealista festészettel foglalkozott, a Makói Grafikai Művésztelep alapítója és szervezője volt. Jelen fotográfiáját dedikálta is: ,,Simon Gy. Ferencnek dedikálom a fotót abból az alkalomból, hogy későn esett le a tantusz. Kocsis Imre, 1980. február 20.'' A fénykép alatt a kartonon Simon Gy. Ferenc kulturális újságíró (Magyar Ifjúság, Képes Újság) gyűjteményi bélyegzésével. Karff István a Hazafias Népfront hivatalos folyóirata, a Képes Újság, valamint mellékkiadványa, a Kis Képes Krónika fotográfusa volt.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,49
9,14
1962 Jim Redman (1931-) brit-rodéziai többszörös világbajnok motorkerékpár versenyző Monzaban rendezett grand prix versenyen, Honda 250 motorkerékpáron, hátoldalán jelzett (Farabola, Milano) és raglapon feliratozott sajtófotó, alsó sarkaiban törésekkel, 21,5x27 cm
14161.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,96
8,57
cca 1955 Geoffrey Ernest Duke (1923-2015) brit többszörös világbajnok motorkerékpár versenyző egy futamon, feltehetően egy 500 cc Gilera motorkerékpáron, hátoldalán jelzett (Ditta Bonetti, Milano) és feliratozott fotó, jobb felső sarkában apró töréssel, 18x24 cm
14162.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,96
8,57
1964 Jim Redman (1931-) brit-rodéziai többszörös világbajnok motorkerékpár versenyző a finnországi Imatraban rendezett grand prix versenyen, Honda 350 motorkerékpáron, hátoldalán jelzett (Arte Fotografica Terreni és Motitalia) és feliratozott fotó, alsó sarkaiban törésekkel, 23x18 cm
14163.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,96
8,57
A Beatles együttest ábrázoló, nagyméretű fotó, szélén apró sérülésekkel, 24x18 cm
14164.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,77
5,14

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft