Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 471

Vörösmarty Mihál[y]: Vérnász. Szomorújáték öt felvonásban. Eredeti játékszín. Első kötet. Buda, 1834.,A Magyar Királyi Egyetem betűivel, 4+159 p. Első kiadás! Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, az elülső kötéstábla belsején, valamint az elülső és hátsó szennylapokon és az utolsó oldal hátoldalán bejegyzésekkel, foltos lapokkal, két helyen hibás számozással (68=58,98=89), körbevágott, foltos lapokkal, 17x11 cm.   A mű elnyerte a Tudós Társaság első drámapályázatának fődíját. A Csongor és Tünde közömbös fogadtatása után végre a sikert is meghozta szerzőjének.
20714.

Kikiáltási ár:
36 000 Ft
97,30
105,88
20715.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,14
147,06
20716.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
Széchenyi István, gr(óf): Önismeret. (Döblingi kézirataiból.) Bp., 1875. Athenaeum. (4)+252p. Első kiadás! + hozzákötve: Csengery Antal: Deák Ferencz emlékezete. Bp., 1877. Franklin. 110p. Korabeli félvászon-kötésben.
20717.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
20718.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12
Selectae e profanis scriptoribus historiae quibus admista sunt varia honeste vivendi praecepta ex iisdem scriptoribus deprompta iterum recensuit atque edidit Ioh. Frid. Fischerus.  [Lipcse] Lipsiae, 1785. Sumtibus Caspari Fritschii. XXXIIII + [10] + 426 + [34] p.  Filozófiai munkánkban az élet nagy kérdéseire ókori latin szerzők idézetei válaszolnak. A válogatás és beosztás eredendően Jean Heuzet (1660-1728) francia humanista és tankönyvíró munkája, melyet 1727-ben adtak ki első ízben, és a 18. század folyamán folyamatosan használták a szónoklattani órákon. Jean Heuzet művét Johann Friedrich Fischer (1726-1799) német filológus dolgozta át, átdolgozása a munka ötödik kiadásának számít. Az előzékeken számolás, illetve latin nyelvű bejegyzés. Az oldalakon foxing, néhány oldalon apró foltosság, az utolsó ív levelein halvány foltosság.  Aranyozott, enyhén sérült gerincű, enyhén kopott korabeli félbőr kötésben.
20719.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Eötvös József: Gondolatok. Pest, 1864. Ráth Mór (Emich Gusztáv ny.) [4] + 336 + [6] p. Első kiadás. Az értekező Eötvös József (1813-1871) nemzeti szabadelvű szellemiségű gondolatai a hitről, a család szerepéről, a nevelésről, a tudomány kérdéseiről, az önzés és a fiatalság összefüggéseiről, az állam, a politika, a szabadság fogalmairól, a haladás veszélyeiről, a nemzeti irodalom problémájáról. Néhány oldalon apró foltosság. Szüry 1157. Aranyozott gerincű, enyhén sérült, enyhén foltos korabeli félvászon kötésben. Jó példány.
20720.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Petőfi Sándor szerelmes versei. Szyksznian Wanda rajzaival illusztrált. Az illusztrátor, Szyksznian Wanda (1948-) grafikus, plakátművész által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány. Szentendre, 1999, Vince Papírmerítő Műhely, 55+3 p. Bibliofil kiadás, merített papíron. Kiadói nemzetiszín szalaggal zsinórfűzött kiadói papírkötés.   Petőfi Sándor halálának 150. évfordulójára tervezte Szyksznian Wanda ezt a szép verseskötetet, amit a Vince Papírmerítő Műhely Szentendrén, 1999-ben 100 számozott példányban elkészített. Számozott (9./100) példány!
20721.

Petőfi Sándor szerelmes versei. Szyksznian Wanda rajzaival illusztrált. Az illusztrátor, Szyksznian Wanda (1948-) grafikus, plakátművész által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány. Szentendre, 1999, Vince Papírmerítő Műhely, 55+3 p. Bibliofil kiadás, merített papíron. Kiadói nemzetiszín szalaggal zsinórfűzött kiadói papírkötés. "Petőfi Sándor halálának 150. évfordulójára tervezte Szyksznian Wanda ezt a szép verseskötetet, amit a Vince Papírmerítő Műhely Szentendrén, 1999-ben 100 számozott példányban elkészített." Számozott (9./100) példány!

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
10
Szabó Magda: A csekei monológ. A szerző, Szabó Magda (1917-2007) Kossuth- és kétszeres József Attila-díjas író, költő, műfordító, által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Bp., 1999, Európa. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
20722.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
20723.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Heltai Gáspár:  A bölcs Esopusnak és másoknak fabulái és oktató beszédei valamint azoknak értelme melly fabulákat egybeszerzette és Kolosvárott anno MDLXVI. kiadta Heltai Gáspár, most pedig a mai kegyes olvasónak átnyújtja Keleti Arthur. (A Tevan Nyomda teljes személyzete által aláírt, egyedi példány!)  Békéscsaba, 1943. Tevan Nyomda. 155 + [5] p.  Limitált példányszámban készült bibliofil kiadvány dedikált, sokszorosan aláírt példánya. Kolofon: ,,Nyomtatta és kiadta [...] ezerkétszáz példányban a Tevan Nyomda és Könyvkiadóvállalat Békéscsabán, az 1943-ik esztendő őszén, fennállásának negyvenedik évfordulójára. Példányunk számozása kitöltetlen, a címoldal előtt gépelt dedikáció, majd a nyomda munkatársainak saját kezű aláírása: ,,Arany Károly jó barátunknak békéscsabai tartózkodása emlékére szeretettel adja a Tevan Nyomda személyzete. Békéscsaba, 1947. november 17. Aláírások: Tevan Andor * Tevan Gábor * Jámbor Pál * Dencsi Sándor * Streit János * Orvos András * Kendra György * Szász G. Pál * Novák Nándorné * Bátsch Ferencné * Székely Lászlóné * Rácz Jánosné * Ivecz Istvánné * Párkány Gézáné * Koppányi Judit * Zlovszki Zsófia * Nyikó Magda * Hankó Mária * Tóth István * Romvári György * Fercsik György * Koppányi Zsófia * L. Tibor * Galisz Irén * G. Kiss Gábor * ifj. Ancsur János * B. Béla * M. Kálmán * ifj. Timkó András * Urbán Ferenc * özv. Hoffmann Józsefné * Széplaki Andrásné * Szirbusz Ilona * Orvos Judit * Kiss Erzsébet * Vidovanyecz Mária * Czeglédi Dóra * Gyulafalvi Ilona * Zelenyánszki Ilona * Szurin Erzsébet * Beretics Dénesné * Dohányos Pál * Detkó Pálné * Romvári Györgyné * Such Judit * Kubinyi Mihály.  A kétszínnyomású szövegoldalakon a fabulákat gazdag fametszetű illusztrációs anyag kíséri.  Feliratozott kiadói félvászon kötésben. Körülvágatlan, szép példány.
20724.

Heltai Gáspár: A bölcs Esopusnak és másoknak fabulái és oktató beszédei valamint azoknak értelme melly fabulákat egybeszerzette és Kolosvárott anno MDLXVI. kiadta Heltai Gáspár, most pedig a mai kegyes olvasónak átnyújtja Keleti Arthur. (A Tevan Nyomda teljes személyzete által aláírt, egyedi példány!) Békéscsaba, 1943. Tevan Nyomda. 155 + [5] p. Limitált példányszámban készült bibliofil kiadvány dedikált, sokszorosan aláírt példánya. Kolofon: ,,Nyomtatta és kiadta [...] ezerkétszáz példányban a Tevan Nyomda és Könyvkiadóvállalat Békéscsabán, az 1943-ik esztendő őszén, fennállásának negyvenedik évfordulójára." Példányunk számozása kitöltetlen, a címoldal előtt gépelt dedikáció, majd a nyomda munkatársainak saját kezű aláírása: ,,Arany Károly jó barátunknak békéscsabai tartózkodása emlékére szeretettel adja a Tevan Nyomda személyzete. Békéscsaba, 1947. november 17." Aláírások: Tevan Andor * Tevan Gábor * Jámbor Pál * Dencsi Sándor * Streit János * Orvos András * Kendra György * Szász G. Pál * Novák Nándorné * Bátsch Ferencné * Székely Lászlóné * Rácz Jánosné * Ivecz Istvánné * Párkány Gézáné * Koppányi Judit * Zlovszki Zsófia * Nyikó Magda * Hankó Mária * Tóth István * Romvári György * Fercsik György * Koppányi Zsófia * L. Tibor * Galisz Irén * G. Kiss Gábor * ifj. Ancsur János * B. Béla * M. Kálmán * ifj. Timkó András * Urbán Ferenc * özv. Hoffmann Józsefné * Széplaki Andrásné * Szirbusz Ilona * Orvos Judit * Kiss Erzsébet * Vidovanyecz Mária * Czeglédi Dóra * Gyulafalvi Ilona * Zelenyánszki Ilona * Szurin Erzsébet * Beretics Dénesné * Dohányos Pál * Detkó Pálné * Romvári Györgyné * Such Judit * Kubinyi Mihály. A kétszínnyomású szövegoldalakon a fabulákat gazdag fametszetű illusztrációs anyag kíséri. Feliratozott kiadói félvászon kötésben. Körülvágatlan, szép példány.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
20725.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Aktuális híreink

468. aukció:

Megtekintés: június 17-20. között;

Tételek átvétele: június 24-én 12 órától;

Fizetési határidő: július 5.

Elszámolás: július 10-től

  Események