Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 471

Szűcs László: Égre írott történelem. 2012, a maja prófécia és a magyar őstörténet kapcsolódása. Bp., 2011, szerzői. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóval.
20822.

Kikiáltási ár:
3 400 Ft
9,19
10,00
Tolsztoj, [Lev Nyikolajevics]: Ifjúságom regénye. Ford.: Trócsányi Zoltán. Nagy Írók - Nagy Írások. Második sorozat IV. köt. Bp., (1922), Genius, XXIV+437 p. Korabeli, átkötött félvászon-kötésben, jó állapotban. Számozott (775./1500) példány.
20823.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Endrődi Sándor: Petőfi napjai a magyar irodalomban. 1842-1849. Egykoru nyomtatványok másolataival. Petőfi Könyvtár XXIX-XXX. füz. Bp., 1911, Kunossy, Szilágyi és Társa, 543+1 p.+ XI t. Kiadói szecessziós aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval. + Illyés Gyula: Petőfi Sándor. Bp.,1971,Szépirodalmi. Borsos Miklós rajzaival. Kiadói egészvászon-kötés.
20824.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,65
9,41
20825.

Kikiáltási ár:
3 400 Ft
9,19
10,00
Tóth Béla: A magyar anekdotakincs III. és V. kötet. Bp., Singer és Wolfner. Kiadói egészvászon kötés, kopottas állapotban.
20826.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
Mikszáth Kálmán: Az én kortársaim. ,,Az Ujság ajándéka előfizetőinek. Bp., 1904, Athenaeum. Basch Árpád, Bér Dezső, Faragó József, Garai Ákos, Hegedüs László, Homicskó Athanáz, Kimnach László, Mühlbeck Károly, Neogrády Antal, Pap Henrik, Pataky László és Vesztroczy Manó rajzaival ill. karikatúráival. A kötéstábla, a könyvdíszek és a címlap illusztrációja Basch Árpád munkája. Kiadói szecessziós, kaucsuktáblás félvászon-kötésben, kissé viseltes állapotban, kissé sérült, koszos borítóval, néhány lapon foltokkal, ázásnyomokkal, egy sérült, kijáró képtáblával.
20827.

Mikszáth Kálmán: Az én kortársaim. ,,Az Ujság" ajándéka előfizetőinek. Bp., 1904, Athenaeum. Basch Árpád, Bér Dezső, Faragó József, Garai Ákos, Hegedüs László, Homicskó Athanáz, Kimnach László, Mühlbeck Károly, Neogrády Antal, Pap Henrik, Pataky László és Vesztroczy Manó rajzaival ill. karikatúráival. A kötéstábla, a könyvdíszek és a címlap illusztrációja Basch Árpád munkája. Kiadói szecessziós, kaucsuktáblás félvászon-kötésben, kissé viseltes állapotban, kissé sérült, koszos borítóval, néhány lapon foltokkal, ázásnyomokkal, egy sérült, kijáró képtáblával.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Képes Géza: Válogatott műfordítások. A szerző, Képes Géza (1909-1989) József Attila-díjas költő, műfordító által Koroda Miklós (1909-1978) író, újságíró részére DEDIKÁLT példány! Bp., 1951, Szépirodalmi. Kiadói félvászon kötés, kopottas állapotban.
20828.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
Magyar legendarium. Eredetiekből fordította Tormay Cecilia. Fametszetű képekkel Molnár C. Pál díszítette. Budapest, [1931]. Könyvbarátok Szövetsége (Királyi Magyar Egyetemi Nyomda). 134 + [2] p. Első kiadás. Könyvbarátok számára készült bibliofil kötet. A kétszínnyomású szövegoldalakkal nyomott oldalakon válogatás az Árpád-házi szentek legendáriumából, Tormay Cécile írónő válogatásában és fordításában, Molnár C. Pál egész oldalas és szövegközti fametszeteivel díszítve. Aranyozott, Molnár C. Pál aranyozott fametszetével illusztrált kiadói félpergamen kötésben. Szép példány.
20829.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Mikszáth Kálmán: Különös házasság I-II. köt. Mikszáth Kálmán Munkái. Bp., 1907, Révai, 2 sztl. lev.+ 247+(1) p.; 2 sztl. lev.+ 303+(1) p. Kiadói dekoratív, aranyozott, illusztrált egészvászon sorozatkötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, a borítón kis sérülésekkel, helyenként kissé foltos lapokkal.
20830.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
19
Mikszáth Kálmán: A szelistyei asszonyok. Mikszáth Kálmán Munkái. Bp., 1906, Révai, 2 sztl. lev.+ 348+(4) p. Kiadói dekoratív, aranyozott, illusztrált egészvászon sorozatkötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, a borítón némi kopottsággal, helyenként kissé foltos lapokkal, tulajdonosi bélyegzőkkel (Dr. Princz Manó ügyvéd).
20831.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Mikszáth Kálmán: Az én kortársaim II. köt. Mikszáth Kálmán Munkái. Bp., 1908, Révai, 2 sztl. lev.+ 264+(4) p. Első kiadás. Kiadói dekoratív, aranyozott, illusztrált egészvászon sorozatkötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, a borítón némi kopottsággal, helyenként kissé foltos lapokkal.
20832.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Szikszai Béni:  Üzenet a túlvilágról. Budapest, 1948. Bethánia-könyvkereskedés és -nyomda. 15 + [1] p. Szikszai Béni (1908-1985) református igehirdető, missziós munkatárs, az evangelizációs célkitűzésű nemzetközi Bethánia CE Szövetség magyarországi vezetője, a szervezet 1950. évi betiltásáig. A munka első kiadása 1946-ban jelent meg, példányunk a 2. kiadásból való. (Örök kérdések, 20. füzet.) Fűzve, tűzés nélkül, hajtogatott lapokból álló füzet. Ritka.
20833.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Aktuális híreink

468. aukció:

Megtekintés: június 17-20. között;

Tételek átvétele: június 24-én 12 órától;

Fizetési határidő: július 5.

Elszámolás: július 10-től

  Események