Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 471

20894.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Kodolányi János és Szabó István levelezése. Szerk., az utószót írta: Csűrös Miklós. A szerkesztő, Csűrös Miklós (1944-2015) irodalomtörténész által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Bp., 1999, Holnap. Kiadói papírkötés.
20895.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Cs. Szabó László: Doveri átkelés. (Nyugateurópai helyzetkép). Bp., 1937, Cserépfalvi, 203+3 p. Átkötött egészműbőr-kötés, ex libris-szel, a Váci Könyvkötészet címkéjével.
20896.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
20897.

Kikiáltási ár:
4 200 Ft
11,35
12,35
20898.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,65
9,41
20899.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
20900.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
20901.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,03
7,65
Szitnyai Zoltán: Őrzők a vártán. Korrajz. Könyves Kálmán sorozat. Bruxelles - Hilversum - München, 1957, Magyar Ház. Kiadói papírötés, műanyag védőborítóban, ex libris-szel, bejelölésekkel.
20902.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
Karsay Orsolya - Wehli Tünde - Mikó Árpád: Három kódex. Szerk.: Karsay Orsolya, Földesi Ferenc. Az Országos Széchenyi Könyvtár millenniumi kiállítása. Libri de libris. Bp., 2000, Országos Széchenyi Könyvtár - Osiris. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
20903.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Farcády Jenő levelei (Szabó Dezső testvérének fiktív levelei) Szabó Dezsőhöz. Intimitások Szabó Dezső életéből. Az Elsodort falu kritikája. (Kolozsvár, 1944. Minerva.) 116 l.1 t. A szerző Szabó Jenő (1867-1934) református lelkész, költő, Szabó Dezső bátyja. Kézdi­vásárhelyen volt lelkész. Nyugdíjasként 1923-34 között a Bereck központú szórvány egyházi teendőit látta el. Öccse, Szabó Dezső valószínűleg róla mintázta Az elsodort falu (1919) Farczády Jenőjét, s a megsértődött költő ebben a művében reagált a regényben írottakra.) Az első világháború és a forradalmak alatt, de később is nyomasztó anyagi gondok között élt, könyöradományokból temették el. Fűzve, kiadói borítékban, gerincén apró sérülés.
20904.

Farcády Jenő levelei (Szabó Dezső testvérének fiktív levelei) Szabó Dezsőhöz. Intimitások Szabó Dezső életéből. Az Elsodort falu" kritikája. (Kolozsvár, 1944. Minerva.) 116 l.1 t. A szerző Szabó Jenő (1867-1934) református lelkész, költő, Szabó Dezső bátyja. Kézdi­vásárhelyen volt lelkész. Nyugdíjasként 1923-34 között a Bereck központú szórvány egyházi teendőit látta el. Öccse, Szabó Dezső valószínűleg róla mintázta Az elsodort falu (1919) Farczády Jenőjét, s a megsértődött költő ebben a művében reagált a regényben írottakra.) Az első világháború és a forradalmak alatt, de később is nyomasztó anyagi gondok között élt, könyöradományokból temették el." Fűzve, kiadói borítékban, gerincén apró sérülés.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Karácsonyi Könyv 1931. A Vásárhelyi Újság előfizetői részére. Benne naptárral, érdekes írásokkal, korabeli reklámokkal. A borítón Gönczi-Gebhardt Tibor grafikájával. Papírkötésben, kissé foltos borítóval és lapokkal, a gerincen kis szakadással.
20905.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Aktuális híreink

468. aukció:

Megtekintés: június 17-20. között;

Tételek átvétele: június 24-én 12 órától;

Fizetési határidő: július 5.

Elszámolás: július 10-től

  Események