Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 471

Soós Zoltán: Gorombakovácsok. [Eposz.] Budapest, 1966. Magvető Kiadó (Alföldi Nyomda, Debrecen). 112 + [4] p. Első kiadás. Dedikált: ,,Szeretettel és tisztelettel: Soós Zoltán 970. jun. 9. Prov.: Fodor Istvánné Márta. [Fodor Istvánné Márta tanárnő, a Magyar Írószövetség titkárnője.] Kiadói egészvászon kötésben, vörös festésű lapszélekkel, enyhén sérült kiadói borítóban. Jó példány.
21050.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Lengyel József: Tükrök. [Interjúk, cikkek és tárcák.] (Dedikált.) Budapest, 1967. Szépirodalmi Könyvkiadó [Nyomdaipari Tanulóintézet ny.] 306 + [4] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Emődy Attiláéknak barátsággal Lengyel József. 1968 Újév. Lengyel József irodalmi és közéleti tárcakötetét filmtörténeti interjúja vezeti be; a hosszú éveken át dramaturgként dolgozó Lengyel József novellája kapcsán, mely novellából ,,Oldás és kötés címen Jancsó Miklós forgatott filmet. Példányunk kolofonoldala hiányzik. Aranyozott kiadói vászonkötésben. Jó példány.
21051.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Villani Lajos, báró: A renaissance úttörői. Gerevich Tibor előszavával. (Dedikált.) Budapest, [1939]. Franklin-Társulat (ny.) 140 + [2] p. Dedikált: ,,Hivatalon készülő munkám gyümölcsét, mely, remélem, nem hoz szégyent a magyar külügyminisztériumra, szeretettel ajánlom fel Csengey Tibor barátomnak. IV 21. Villani Lajos. A rövid művelődéstörténeti bevezető első kiadása először 1938-ban jelent meg, a MEFHESZ gondozásában, már akkor is Gerevich Tibor művészettörténész bevezetésével. (Kultúra és tudomány.) Feliratozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
21052.

Villani Lajos, báró: A renaissance úttörői. Gerevich Tibor előszavával. (Dedikált.) Budapest, [1939]. Franklin-Társulat (ny.) 140 + [2] p. Dedikált: ,,Hivatalon készülő munkám gyümölcsét, mely, remélem, nem hoz szégyent a magyar külügyminisztériumra, szeretettel ajánlom fel Csengey Tibor barátomnak. IV 21. Villani Lajos". A rövid művelődéstörténeti bevezető első kiadása először 1938-ban jelent meg, a MEFHESZ gondozásában, már akkor is Gerevich Tibor művészettörténész bevezetésével. (Kultúra és tudomány.) Feliratozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Gergely Ágnes Carmen lugubre. Versek 1963-2003. (Számozott.) (Budapest, 2005). Múlt és Jövő Kiadó (Portomark Kft. ny.) 89 + [3] p. Egyetlen kiadás. Készült 300 számozott példányban, példányunk sorszáma: 8. A címoldalon utólagos bélyegzés: ,,Megjelent József Attila születésének 100. évfordulójára.  Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
21053.

Gergely Ágnes Carmen lugubre. Versek 1963-2003. (Számozott.) (Budapest, 2005). Múlt és Jövő Kiadó (Portomark Kft. ny.) 89 + [3] p. Egyetlen kiadás. Készült 300 számozott példányban, példányunk sorszáma: 8. A címoldalon utólagos bélyegzés: ,,Megjelent József Attila születésének 100. évfordulójára." Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
21054.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
21055.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,95
6,47
Jókai Anna: A labda. A forma. Vörös és vörös. Kisregények. (Dedikált.) Budapest, (1994). (Széphalom Könyvműhely -Zenemű Nyomda Kft.) 219 + [1] p. + melléklet (sorozatajánló). Első gyűjteményes kiadás. Dedikált: ,,Király Lajosnak szeretettel, jó emlékezetül Jókai Anna. 1995. jún. 28. (Jókai Anna művei.) Prov.: Király Lajos (Király Lajos (1947-2021) költő, szerkesztő, műfordító, a Krúdy Kör elnöke.] Aranyozott kiadói kartonkötésben. Jó példány.
21056.

Jókai Anna: A labda. A forma. Vörös és vörös. Kisregények. (Dedikált.) Budapest, (1994). (Széphalom Könyvműhely -Zenemű Nyomda Kft.) 219 + [1] p. + melléklet (sorozatajánló). Első gyűjteményes kiadás. Dedikált: ,,Király Lajosnak szeretettel, jó emlékezetül Jókai Anna. 1995. jún. 28." (Jókai Anna művei.) Prov.: Király Lajos (Király Lajos (1947-2021) költő, szerkesztő, műfordító, a Krúdy Kör elnöke.] Aranyozott kiadói kartonkötésben. Jó példány.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Jókai Anna: Tartozik és követel. Regény. (Dedikált.) [Budapest], (1984). Szépirodalmi Könyvkiadó (Alföldi Nyomda, Debrecen). 273 + [7] p. Dedikált: ,,Király Lajosnak, találkozásunk emlékére Jókai Anna. 1988 ápr. 21. A kötet első kiadása 1970-ben jelent meg, az írónő harmadik köteteként. Példányunk az 1984. évi ötödik kiadásból való. Prov.: Király Lajos (Király Lajos (1947-2021) költő, szerkesztő, műfordító, a Krúdy Kör elnöke.] Illusztrált kiadói egészvászon kötésben, színes, Pap Klára rajzával illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
21057.

Jókai Anna: Tartozik és követel. Regény. (Dedikált.) [Budapest], (1984). Szépirodalmi Könyvkiadó (Alföldi Nyomda, Debrecen). 273 + [7] p. Dedikált: ,,Király Lajosnak, találkozásunk emlékére Jókai Anna. 1988 ápr. 21". A kötet első kiadása 1970-ben jelent meg, az írónő harmadik köteteként. Példányunk az 1984. évi ötödik kiadásból való. Prov.: Király Lajos (Király Lajos (1947-2021) költő, szerkesztő, műfordító, a Krúdy Kör elnöke.] Illusztrált kiadói egészvászon kötésben, színes, Pap Klára rajzával illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Jókai Anna: A feladat. Regény. (Dedikált.) Budapest, (1977). Szépirodalmi Könyvkiadó (Kossuth Nyomda). 269 + [3] p. Első kiadás. Dedikált: ,,Fodor Mártinak, a régi szeretettel Anna. 1977. szept. 1. Prov.: Fodor Istvánné Márta. [Fodor Istvánné Márta tanárnő, a Magyar Írószövetség titkárnője.] Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
21058.

Jókai Anna: A feladat. Regény. (Dedikált.) Budapest, (1977). Szépirodalmi Könyvkiadó (Kossuth Nyomda). 269 + [3] p. Első kiadás. Dedikált: ,,Fodor Mártinak, a régi szeretettel Anna. 1977. szept. 1". Prov.: Fodor Istvánné Márta. [Fodor Istvánné Márta tanárnő, a Magyar Írószövetség titkárnője.] Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Jókai Anna: Mindhalálig. Regény. (Dedikált.) Budapest, (1974). Szépirodalmi Könyvkiadó (Franklin Nyomda). 224 + [2] p. Első kiadás. Dedikált: ,,Termann Mihálynénak szeretettel Jókai Anna. 1976. máj. 27. Kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
21059.

Jókai Anna: Mindhalálig. Regény. (Dedikált.) Budapest, (1974). Szépirodalmi Könyvkiadó (Franklin Nyomda). 224 + [2] p. Első kiadás. Dedikált: ,,Termann Mihálynénak szeretettel Jókai Anna. 1976. máj. 27". Kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Jókai Anna: Mennyből az ember. [Tárcák.] (Dedikált.) Budapest, 2000. Belvárosi Könyvkiadó (Varikon Nyomdaipari és Szolgáltató Bt.) 270 + [6] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Antal Évának találkozásunk emlékére: Jókai Anna. 2002. febr. 26. Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
21060.

Jókai Anna: Mennyből az ember. [Tárcák.] (Dedikált.) Budapest, 2000. Belvárosi Könyvkiadó (Varikon Nyomdaipari és Szolgáltató Bt.) 270 + [6] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Antal Évának találkozásunk emlékére: Jókai Anna. 2002. febr. 26." Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Kiss József: Legendák a nagyapámról. Második, teljes kiadás. (Számozott.) Budapest, 1926. Kiadják Kiss József gyermekei (Pesti Lloyd-Társulat nyomdája). 95 + [1] p. Kolofon: ,,E könyv második kiadásából finom merített papiron 500 számozott példány készült. 393. sz[ám]. A munka első kiadása 1911-ben jelent meg, a második kiadáshoz a költő fia, Kiss Jenő Sándor írt előszót. A címoldal előtt Vadász Miklós rajza a költőről. Keretdíszes oldalakkal. Aranyozott kiadói vászonkötésben, felül színes festésű lapszélekkel. Jó példány.
21061.

Kiss József: Legendák a nagyapámról. Második, teljes kiadás. (Számozott.) Budapest, 1926. Kiadják Kiss József gyermekei (Pesti Lloyd-Társulat nyomdája). 95 + [1] p. Kolofon: ,,E könyv második kiadásából finom merített papiron 500 számozott példány készült. 393. sz[ám]". A munka első kiadása 1911-ben jelent meg, a második kiadáshoz a költő fia, Kiss Jenő Sándor írt előszót. A címoldal előtt Vadász Miklós rajza a költőről. Keretdíszes oldalakkal. Aranyozott kiadói vászonkötésben, felül színes festésű lapszélekkel. Jó példány.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Aktuális híreink

468. aukció:

Megtekintés: június 17-20. között;

Tételek átvétele: június 24-én 12 órától;

Fizetési határidő: július 5.

Elszámolás: július 10-től

  Események