Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 471

Encyclopédie des sciences occultes. Tous les arts divinatoires. Toute la magie (ancienne et moderne). Tous les secrets dévoilés. La part du vrai. La part du faux. Paris, 1925. Les Éditions Georges-Anquetil (Imprimerie de la Société Industrielle de Marle). [7]-640 + [2] p. Első kiadás. A Georges Anquetil (1888-1945) francia anarchista újságíró és sajtóvállalkozó gondozásában megjelenő impozáns okkult enciklopédia áttekintés a szimbolikus megfeleltetéseken alapuló ezoterikus praktikákról, valamint az alacsony és magas mágiáról. A közérthetőségre törekvő munka tartózkodik a teozófiai és antropozófiai megközelítésektől, és egyaránt kifejti a születési dátum és a sors, a kézforma és a jellem, a fejforma és a szerelmi képességek, a kézírás jellege és a sikkaszthatnék közötti egyértelmű összefüggések rendszerét. A munka második részében az alacsony és a magas mágia obskúrus hagyományáról is értekezik. Oldalszámozáson belül szövegközti illusztrációs anyaggal. Példányunk fűzése enyhén meglazult, a belív első íve hiányos. Fűzve, sérült, hiányos gerincű kiadói borítóban, első fedőborító nélkül, a hátsó fedőborítón a kiadó következő, botrányosnak bizonyuló pamfletének színes hirdetésével. Részben felvágatlan példány.
20738.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Polcz Alaine: Macskaregény. A szerző, Polcz Alaine (1922-2007) pszichológus, író által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány! Pozsony,1995, Kalligram. Első kiadás! Kiadói papírkötés.
20739.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Szabó Lőrinc: Reggeltől estig. Egy repülőutazás emléke. Molnár C. Pál fametszeteivel. Bp.,1937, Magyar Bibliofilek Szövetsége, (Gyoma Kner Izidor-ny.), 40 sztl. lev.+ 10 (fametszetek) t. ,,Ez a példány Halasy Nagy József a Magyar Bibliofilek Szövetsége választmányi tagja számára készült. [Halasy-Nagy József (1885-1976) filozófus, műfordító,a pécsi Erzsébet Tudományegyetem rektora.] Kiadói illusztrált kartonált papírkötés, Kner Erzsébet-kötés, kopott borítóval és gerinccel.
20740.

Szabó Lőrinc: Reggeltől estig. Egy repülőutazás emléke. Molnár C. Pál fametszeteivel. Bp.,1937, Magyar Bibliofilek Szövetsége, (Gyoma Kner Izidor-ny.), 40 sztl. lev.+ 10 (fametszetek) t. ,,Ez a példány Halasy Nagy József a Magyar Bibliofilek Szövetsége választmányi tagja számára készült". [Halasy-Nagy József (1885-1976) filozófus, műfordító,a pécsi Erzsébet Tudományegyetem rektora.] Kiadói illusztrált kartonált papírkötés, Kner Erzsébet-kötés, kopott borítóval és gerinccel.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,27
11,18
Szabó Magda: Mózes egy, huszonkettő. A szerző, Szabó Magda (1917-2007) író, költő által DEDIKÁLT példány. Bp., 1967, Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, sérült, kissé hiányos, kissé kopott kiadói papír védőborítóban, az elülső táblán ütődéssel.
20741.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
14
20742.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Marianna D. Birnbaum - Esterházy Péter: Esterházy - kalauz. - - - beszélget Esterházy Péterrel. Az író, Esterházy Péter (1950-2016) által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány! Bp., 1991, Magvető. Kiadói papírkötés.
20743.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Weöres Sándor: Magyar etűdök. Száz kis énekszöveg. Bp., 1985, Táltos. Weöres Sándor kéziratos verseskönyvének hasonmás kiadása. Kiadói kartonált papírkötés, sérült fűzéssel. Számozott, 1340. számú példány.
20744.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,27
11,18
Hetényi Imre: Amikor a rend őre voltam (Bp., 1941.) Pantheon. 272 p. 2 kétoldalas t. (képek) Első kiadás! Kiadói vászon kötésben. A szerző detektív, 1932-től a politikai rendészet vezetője volt.
20745.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Darvas Szilárd A csodálatos papagály (sic!). Irodalmi karikatúrák. (Szűr Szabó József rajzaival). (Bp.), (1947). Athenaeum. 127+(1) p. Első kiadás! DUPLÁN DEDIKÁLT példány: . Szegő Gizi (1902-1985) grafikusnak . Fűzve, gerincén belül sérült kiadói.. papírkötésben
20746.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Budapesti Árvízkönyv. Heckenast Gusztav kiadókönyváros úrnak baráti ajándékul. Szerkeszti Eötvös József. Első kötet.  Pesten, 1839. Heckenast Gusztáv 9 + [15] + 296 p. + hibajegyzék. Egyetlen kiadás.  Az 1838. március 13-18. között pusztító pesti (és kisebb mértékeben budai) jeges árvíz a városmag jelentős részét elöntötte; a vegyes építkezésű házak nagyját elpusztította, beleértve Heckenast Gusztáv könyvkiadó Váci utcai üzletét is. A számos áldozatot követelő, a mentési munkálatok hősiessége és az öntevékeny segélyezés volumene miatt a történelmi legendáriumba bevonuló árvíz egyik segélyakciója volt a magyar írók, költők, drámaírók összefogása kiadójukért és nyomdászukért, Heckenast Gusztávért. Az öt kötetes irodalmi antológiához a kor neves szerzői adták írásaikat, legnevezetesebb szövege pedig Eötvös József ,,A karthauzi címen ismert regénye volt, mely folytatásokban jelent meg. Az első kötet tartalmából: Eötvös József: Ajánlás - Fáy András: Szádvár és vidéke (Históriai novella) - Vörösmarty Mihály: A hű lovag (Ballada) - Pulszky Ferenc: Úti vázolatok 1836-ból - Erdélyi János: Honleány - Eötvös János: A carthausi. Első rész (Regény). Az antológia előtt a kiadó könyvjegyzéke. Az első nyomtatott oldalon, a címoldalon és a belív számos oldalán régi tulajdonosi bélyegzés. Az első két ív levelein halvány foltosság, néhány levél fűzése a gerincnél megerősítve, példányunk hátsó repülő előzéke hiányzik.  Poss.: legifjabb Szász Károly (1865-1950) író, irodalomtörténész, a késői dualizmus korának országgyűlési képviselője, Szász Károly műfordító fia.  Szüry 706. Madár 378.  Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
20747.

Budapesti Árvízkönyv. Heckenast Gusztav kiadókönyváros úrnak baráti ajándékul. Szerkeszti Eötvös József. Első kötet. Pesten, 1839. Heckenast Gusztáv 9 + [15] + 296 p. + hibajegyzék. Egyetlen kiadás. Az 1838. március 13-18. között pusztító pesti (és kisebb mértékeben budai) jeges árvíz a városmag jelentős részét elöntötte; a vegyes építkezésű házak nagyját elpusztította, beleértve Heckenast Gusztáv könyvkiadó Váci utcai üzletét is. A számos áldozatot követelő, a mentési munkálatok hősiessége és az öntevékeny segélyezés volumene miatt a történelmi legendáriumba bevonuló árvíz egyik segélyakciója volt a magyar írók, költők, drámaírók összefogása kiadójukért és nyomdászukért, Heckenast Gusztávért. Az öt kötetes irodalmi antológiához a kor neves szerzői adták írásaikat, legnevezetesebb szövege pedig Eötvös József ,,A karthauzi" címen ismert regénye volt, mely folytatásokban jelent meg. Az első kötet tartalmából: Eötvös József: Ajánlás - Fáy András: Szádvár és vidéke (Históriai novella) - Vörösmarty Mihály: A hű lovag (Ballada) - Pulszky Ferenc: Úti vázolatok 1836-ból - Erdélyi János: Honleány - Eötvös János: A carthausi. Első rész (Regény). Az antológia előtt a kiadó könyvjegyzéke. Az első nyomtatott oldalon, a címoldalon és a belív számos oldalán régi tulajdonosi bélyegzés. Az első két ív levelein halvány foltosság, néhány levél fűzése a gerincnél megerősítve, példányunk hátsó repülő előzéke hiányzik. Poss.: legifjabb Szász Károly (1865-1950) író, irodalomtörténész, a késői dualizmus korának országgyűlési képviselője, Szász Károly műfordító fia. Szüry 706. Madár 378. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Budapesti Árvízkönyv. Heckenast Gusztáv kiadó könyváros úrnak baráti ajándékul. Szerkeszti Eötvös József. Második kötet.  Pesten, 1839. Heckenast Gusztáv. [8] + 303 + [1] p. Egyetlen kiadás.  Az 1838. március 13-18. között pusztító pesti (és kisebb mértékeben budai) jeges árvíz a városmag jelentős részét elöntötte; a vegyes építkezésű házak nagyját elpusztította, beleértve Heckenast Gusztáv könyvkiadó Váci utcai üzletét is. A számos áldozatot követelő, a mentési munkálatok hősiessége és az öntevékeny segélyezés volumene miatt a történelmi legendáriumba bevonuló árvíz egyik segélyakciója volt a magyar írók, költők, drámaírók összefogása kiadójukért és nyomdászukért, Heckenast Gusztávért. Az öt kötetes irodalmi antológiához a kor neves szerzői adták írásaikat. A második kötet tartalmából: Jósika Miklós: Adóriánok és Jenők (Szomorújáték 3 felvonásban, egy előjátékkal) - Pap Endre: Honleány dala (Vers) - Petrichevich Horváth Lázár: A tőr és a kéz (Novella) - Bezerédy Amália: A remeték (Elbeszélés) - Garay János: Hazám búja (Vers) - Kovács Pál: A hideg víz mindent meggyógyít (Elbeszélés) - Császár Ferenc: A sussáki vár (Elbeszélés).  Az első előzéken katalógusszám, a címoldalon és a belív néhány oldalán régi gyűjteményi bélyegzés. Példányaink levelein és előzékein halvány foltosság.  Szüry 706. Madár 378.  Korabeli, foltos egészvászon kötésben, színes festésű lapszélekkel. Jó példány.
20748.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Budapesti Árvízkönyv. Heckenast Gusztáv kiadó könyváros úrnak baráti ajándékul. Szerkeszti Eötvös József. Harmadik kötet.  Pesten, 1839. Heckenast Gusztáv. [8] + 342 p. Egyetlen kiadás.  Az 1838. március 13-18. között pusztító pesti (és kisebb mértékeben budai) jeges árvíz a városmag jelentős részét elöntötte; a vegyes építkezésű házak nagyját elpusztította, beleértve Heckenast Gusztáv könyvkiadó Váci utcai üzletét is. A számos áldozatot követelő, a mentési munkálatok hősiessége és az öntevékeny segélyezés volumene miatt a történelmi legendáriumba bevonuló árvíz egyik segélyakciója volt a magyar írók, költők, drámaírók összefogása kiadójukért és nyomdászukért, Heckenast Gusztávért. Az öt kötetes irodalmi antológiához a kor neves szerzői adták írásaikat, legnevezetesebb szövege pedig Eötvös József ,,A karthauzi címen ismert regénye volt, mely folytatásokban jelent meg. A harmadik kötet tartalmából: Dessewffy Aurél: Magyar nyelv, és előkelőiink nevelési rendszere (Értekezés) - Gaal József: Szerelem és champagnei (Vígjáték öt felvonásban) - [Vattay] Szemere Bertalan: Páris. London (Epigrammák) - Eötvös József: A carthausi. Második rész (Regény).  Az első előzéken katalógusszám, a címoldalon és a belív néhány oldalán régi gyűjteményi bélyegzés. Könyvtári duplum. Néhány levélen és az előzékeken halvány foltosság.  Szüry 706. Madár 378.  Korabeli, foltos egészvászon kötésben, színes festésű lapszélekkel. Jó példány.
20749.

Budapesti Árvízkönyv. Heckenast Gusztáv kiadó könyváros úrnak baráti ajándékul. Szerkeszti Eötvös József. Harmadik kötet. Pesten, 1839. Heckenast Gusztáv. [8] + 342 p. Egyetlen kiadás. Az 1838. március 13-18. között pusztító pesti (és kisebb mértékeben budai) jeges árvíz a városmag jelentős részét elöntötte; a vegyes építkezésű házak nagyját elpusztította, beleértve Heckenast Gusztáv könyvkiadó Váci utcai üzletét is. A számos áldozatot követelő, a mentési munkálatok hősiessége és az öntevékeny segélyezés volumene miatt a történelmi legendáriumba bevonuló árvíz egyik segélyakciója volt a magyar írók, költők, drámaírók összefogása kiadójukért és nyomdászukért, Heckenast Gusztávért. Az öt kötetes irodalmi antológiához a kor neves szerzői adták írásaikat, legnevezetesebb szövege pedig Eötvös József ,,A karthauzi" címen ismert regénye volt, mely folytatásokban jelent meg. A harmadik kötet tartalmából: Dessewffy Aurél: Magyar nyelv, és előkelőiink nevelési rendszere (Értekezés) - Gaal József: Szerelem és champagnei (Vígjáték öt felvonásban) - [Vattay] Szemere Bertalan: Páris. London (Epigrammák) - Eötvös József: A carthausi. Második rész (Regény). Az első előzéken katalógusszám, a címoldalon és a belív néhány oldalán régi gyűjteményi bélyegzés. Könyvtári duplum. Néhány levélen és az előzékeken halvány foltosság. Szüry 706. Madár 378. Korabeli, foltos egészvászon kötésben, színes festésű lapszélekkel. Jó példány.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Aktuális híreink

468. aukció:

Megtekintés: június 17-20. között;

Tételek átvétele: június 24-én 12 órától;

Fizetési határidő: július 5.

Elszámolás: július 10-től

  Események