Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 471

Mikszáth Kálmán: Az én kortársaim II. köt. Mikszáth Kálmán Munkái. Bp., 1908, Révai, 2 sztl. lev.+ 299+(5) p. Kiadói dekoratív, aranyozott, illusztrált egészvászon sorozatkötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, kissé koszos borítóval, helyenként foltos lapokkal.
21158.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
3 db könyv: Borsos Miklós: Visszanéztem félutamból. + B. Kéry Ilona: Kertem. Borsos Miklós rajzaival. Bp., 1975, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kissé viseltes kiadói papír védőborítóban. + L. Kovásznai Viktória: Borsos Miklós. Bp., 1989, Képzőművészeti Kiadó. Fekete-fehér és színes képekkel, reprodukciókkal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
21159.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,03
7,65
Jászai Mari emlékiratai. Sajtó alá rendezte: Lehel István. Rajzokkal ellátta: Haranghy Jenő. Bp., [1927], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 236 p.+ 5 t. Kiadói aranyozott gerincű, dombornyomott félbőr-kötés, kissé kopott borítóval,
21160.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
3 db könyv: William Shakespeare szonettjei. Ford.: Szabó Lőrinc. Würtz Ádám rézkarcaival. Bp., 1964, Magyar Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, kissé koszos kiadói papír védőborítóban. + Énekek éneke. A világirodalom szerelmes verseiből. Bp., 1966, Magyar Helikon. Kiadói félműbőr-kötés, kissé koszos kiadói papír védőborítóban. + Kosztolányi Dezső: Zsivajgó természet. Réber László rajzaival. Bp., 1988, Helikon. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
21161.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Seligmann, Kurt : Mágia és okkultizmus az európai gondolkodásban. Ford.: Greskovits Endre. Bp., 1987, Gondolat. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papír védőborítóban.
21162.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Ignácz Rózsa: Rézpénz. Bp., Dante. Kiadói vászon kötésben, Pastinszky Krisztinának DEDIKÁLT!
21163.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
21164.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Vegyes különféle témájú különlenyomat és nyomtatvány tétel, kb. 20-25 db. Változó állapotban, közte sérültek is.
21165.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
May Károly: A sivatag úrnője. - - uti kalandjai. Ford.: Lándor Tivadar. (Bp., 1935), Athenaeum, 279+(1) p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, viseltes borítóval, sérült gerinccel, laza, szétváló fűzéssel, helyenként foltos lapokkal, tulajdonosi és ajándékozási bejegyzéssel.
21166.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Vegyes könyvtétel, 4 db:   Biró Lajos: Az utolsó csók. Egy szegény ifjú története három felvonásban. Bp., 1914, Singer és Wolfner. Első kiadás. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, kissé sérült gerinccel.;   Hevesi Sándor: Császár és komédiás. Dráma négy felvonásban. Bp., 1919, Athenaeum. Első kiadás. Kiadói papírkötés, sérült borítóval és gerinccel.   Darvas József: Szakadék. Dráma három felvonásban. Bp.,[1943], Magyar Élet. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.;   Lenkei Henrik: Petőfi és a természet. Baróti Lajos: Petőfi a ponyván és a népirodalomban. Péterfy Tamás: Petőfi-regék. Mühlbeck Károly rajzaival. Petőfi-Könyvtár XXI-XII. füzet. Bp., 1910, Kunossy, Szilágyi és Társa.
21167.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Fábri Anna: Az irodalom magánélete. Irodalmi szalonok és társaskörök Pesten 1779-1848. A szerző, Fábri Anna (1945-) irodalomtörténész, kritikus, szerkesztő által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány. Bp.,1987,Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, Mohás Lívia ceruzás aláhúzásaival és bejelöléseivel.
21168.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
3 db Arany Jánosról szóló könyv: D. Szemző Piroska: Arany János napjai. Képzelt napló, Arany írásainak felhasználásával. Bp., 1957, Magvető. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült, javított kiadói papír védőborítóban. Megjelent 4150 példányban. + Debreczeni István: Arany János hétköznapjai. Bp., 1968, Gondolat. Kiadói műbőr-kötés. Megjelent 3700 példányban. + Balogh László: Az ihlet perce. A lírikus Arany János. Bp., 1987, Tankönyvkiadó. Kiadói papírkötés. Megjelent 5600 példányban.
21169.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Aktuális híreink

468. aukció:

Megtekintés: június 17-20. között;

Tételek átvétele: június 24-én 12 órától;

Fizetési határidő: július 5.

Elszámolás: július 10-től

  Események