Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 471

Budapesti Árvízkönyv. Heckenast Gusztáv kiadó könyváros úrnak baráti ajándékul. Szerkeszti Eötvös József. Ötödik kötet.  Pesten, 1841. Heckenast Gusztáv. [8] + 351 (helyesen 335) + [1] p. Egyetlen kiadás.  Az 1838. március 13-18. között pusztító pesti (és kisebb mértékeben budai) jeges árvíz a városmag jelentős részét elöntötte; a vegyes építkezésű házak nagyját elpusztította, beleértve Heckenast Gusztáv könyvkiadó Váci utcai üzletét is. A számos áldozatot követelő, a mentési munkálatok hősiessége és az öntevékeny segélyezés volumene miatt a történelmi legendáriumba bevonuló árvíz egyik segélyakciója volt a magyar írók, költők, drámaírók összefogása kiadójukért és nyomdászukért, Heckenast Gusztávért. Az öt kötetes irodalmi antológiához a kor neves szerzői adták írásaikat, legnevezetesebb szövege pedig Eötvös József ,,A karthauzi címen ismert regénye volt, mely folytatásokban jelent meg. Az ötödik kötet tartalmából: Szemere Bertalan: Mária emlékezete (Elbeszélés) - Eötvös József: A carthausi. Harmadik és negyedik rész (Regény) - Döbrentei Gábor: Rokonra lelés. Mózes VIId. törvényének meg nem tartása. Legszebb hölgy (Versek).  Az első előzéken katalógusszám, a címoldalon és a belív néhány oldalán régi gyűjteményi bélyegzés. Könyvtári duplum. Néhány levélen és az előzékeken halvány foltosság.  Szüry 706. Madár 378.  Korabeli, foltos egészvászon kötésben, színes festésű lapszélekkel. Jó példány.
20750.

Budapesti Árvízkönyv. Heckenast Gusztáv kiadó könyváros úrnak baráti ajándékul. Szerkeszti Eötvös József. Ötödik kötet. Pesten, 1841. Heckenast Gusztáv. [8] + 351 (helyesen 335) + [1] p. Egyetlen kiadás. Az 1838. március 13-18. között pusztító pesti (és kisebb mértékeben budai) jeges árvíz a városmag jelentős részét elöntötte; a vegyes építkezésű házak nagyját elpusztította, beleértve Heckenast Gusztáv könyvkiadó Váci utcai üzletét is. A számos áldozatot követelő, a mentési munkálatok hősiessége és az öntevékeny segélyezés volumene miatt a történelmi legendáriumba bevonuló árvíz egyik segélyakciója volt a magyar írók, költők, drámaírók összefogása kiadójukért és nyomdászukért, Heckenast Gusztávért. Az öt kötetes irodalmi antológiához a kor neves szerzői adták írásaikat, legnevezetesebb szövege pedig Eötvös József ,,A karthauzi" címen ismert regénye volt, mely folytatásokban jelent meg. Az ötödik kötet tartalmából: Szemere Bertalan: Mária emlékezete (Elbeszélés) - Eötvös József: A carthausi. Harmadik és negyedik rész (Regény) - Döbrentei Gábor: Rokonra lelés. Mózes VIId. törvényének meg nem tartása. Legszebb hölgy (Versek). Az első előzéken katalógusszám, a címoldalon és a belív néhány oldalán régi gyűjteményi bélyegzés. Könyvtári duplum. Néhány levélen és az előzékeken halvány foltosság. Szüry 706. Madár 378. Korabeli, foltos egészvászon kötésben, színes festésű lapszélekkel. Jó példány.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Anderson, J[erome] A[ugust]: Die Seele, ihre Existenz, Entwickelung und wiederholte Verkörperung. Deutsch bearbeitet und mit einer Vorrede versehen von Ludwig Deinhard. [Lipcse] Leipzig, (1895). Verlag von Wilhelm Friedrich (Druck von Emil Herrmann senior). XXIV + [2] + 280 + [2] p. Első német kiadás. Jerome August Anderson (1847-1903) amerikai tanár, sebész, teozófus. A Teozófiai Társasághoz amerikai ágazatához 1887-ben csatlakozott, a századfordulón a nyugati parti Kalifornia vezető teozófusának számít. A lélekről, a reinkarnációról, a karmáról és kisebb mértékben a hipnózisról írt értekezés eredeti nyelven ,,Reincarnation, a Study of the Human Soul címmel jelent meg, 1892-ben. Aranyozott gerincű, álbordázott, enyhén kopott gerincű korabeli félmaroquin kötésben, pávamintás festésű lapszélekkel.
20751.

Anderson, J[erome] A[ugust]: Die Seele, ihre Existenz, Entwickelung und wiederholte Verkörperung. Deutsch bearbeitet und mit einer Vorrede versehen von Ludwig Deinhard. [Lipcse] Leipzig, (1895). Verlag von Wilhelm Friedrich (Druck von Emil Herrmann senior). XXIV + [2] + 280 + [2] p. Első német kiadás. Jerome August Anderson (1847-1903) amerikai tanár, sebész, teozófus. A Teozófiai Társasághoz amerikai ágazatához 1887-ben csatlakozott, a századfordulón a nyugati parti Kalifornia vezető teozófusának számít. A lélekről, a reinkarnációról, a karmáról és kisebb mértékben a hipnózisról írt értekezés eredeti nyelven ,,Reincarnation, a Study of the Human Soul" címmel jelent meg, 1892-ben. Aranyozott gerincű, álbordázott, enyhén kopott gerincű korabeli félmaroquin kötésben, pávamintás festésű lapszélekkel.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Márai Sándor: Csutora. Regény. Budapest, (1943). Révai Irodalmi Intézet (ny.) 211 + [1] p. Hatodik ezer. Márai Sándor kutyatörténete korántsem a hagyományos értelemben vett állatregény; valójában a civilizációba szakadt ember és állat állandóan változó viszonyát vizsgálja. A regény első kiadása 1932-ben, Bécsben jelent meg, hazai kiadása a Révainál 1943-ban látott napvilágot. (Márai Sándor munkái.) Mészáros 93. Feliratozott kiadói félvászon kötésben, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói védőborítóban. Jó példány.
20752.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Márai Sándor: Zendülők. Regény. (Budapest, 1945). Révai Irodalmi Intézet (ny.) 326 + [2] p. Márai Sándor nemzedékregénye az apáktól elhagyatott kamaszok regénye az első világháború végnapjaiban, a történet a hátország egy, a háborútól közvetlenül nem érintett kisvárosban játszódik. A regény első kiadása 1930-ban jelent meg. (Márai Sándor munkái.) Mészáros 112. Feliratozott kiadói egészvászon kötésben, színes, Szász Pál rajzával illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
20753.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Máthé Zoltán:  A spiritualizmus tudományos megvilágításban. Budapest, 1911. A Psyche kiadóhivatala (Jókai nyomdai műintézet). 196 + [2] p. Egyetlen kiadás. Máthé Zoltán művének gerincét pszichikus jelenségek esetleírásai képezik, a telekinézis (természetfeletti erők hatására bekövetkező tárgymozgások), a médiumizmus, a szellemlátás, materializáció, szellemvilággal való kommunikáció esetleírásait a radioaktivitás jelenségeinek leírása követi - a szerző különös ugrással megkísérli összehangolni a fizika egyes modern, egzakt leírás helyett még csak elméleti szakaszban levő elméleteit összehangolni a természetfeletti jelenségekkel, majd arra a különös kijelentésre jut, miszerint: ,,A lélek nem más, mint egy konzisztens állapotban tartott elektronraj (134. oldal). Néhány levélen kisebb szakadás, a levelek szélei töredezettek, példányunk fűzése meglazult. A címoldalon és az azt megelőző levélen régi tulajdonosi bejegyzés. Fűzött, Falus Elek színes rajzával illusztrált, sérült, hiányos gerincű kiadói borítóban. Részben felvágatlan példány.
20754.

Máthé Zoltán: A spiritualizmus tudományos megvilágításban. Budapest, 1911. A Psyche kiadóhivatala (Jókai nyomdai műintézet). 196 + [2] p. Egyetlen kiadás. Máthé Zoltán művének gerincét pszichikus jelenségek esetleírásai képezik, a telekinézis (természetfeletti erők hatására bekövetkező tárgymozgások), a médiumizmus, a szellemlátás, materializáció, szellemvilággal való kommunikáció esetleírásait a radioaktivitás jelenségeinek leírása követi - a szerző különös ugrással megkísérli összehangolni a fizika egyes modern, egzakt leírás helyett még csak elméleti szakaszban levő elméleteit összehangolni a természetfeletti jelenségekkel, majd arra a különös kijelentésre jut, miszerint: ,,A lélek nem más, mint egy konzisztens állapotban tartott elektronraj" (134. oldal). Néhány levélen kisebb szakadás, a levelek szélei töredezettek, példányunk fűzése meglazult. A címoldalon és az azt megelőző levélen régi tulajdonosi bejegyzés. Fűzött, Falus Elek színes rajzával illusztrált, sérült, hiányos gerincű kiadói borítóban. Részben felvágatlan példány.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Balassa József dr.: Legényfok. II. A szabadkőművesség kézikönyve. Kézirat gyanánt. Budapest, 1947, A Magyarországi Szimbolikus Nagypáholy. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel, kissé sérült borítóval.
20755.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Hofmann Mór: Kebel hangok- Uj-évi , név- és születésnapi s az élet egyébb viszonyaira alkalmazott köszöntések kötött és kötetlen beszédben. Nagy Kanizsa, 1884. Wajdits József. korabeli illusztrált félvászon-kötésben. A szerző : Hoffmann Mór (Devecser, 1843. január 5. - Budapest, 1915. augusztus 18.)[2] tanár, szerkesztő, író. Hevesi Sándor apja. Élete során rendkívül sok helyen megfordult az országban, tanított és aktívan kapcsolodott a helyi társadalmi életbe. Számtalan újságnál dolgozott, publikált. Ritka könyvecske, jó példány!
20756.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Báró Eötvös József: Elbeszélések. Bp., 1902, Révai Testvérek. Kiadói szecessziós Gottermayer kötés, kopottas állapotban.
20757.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Majthényi György: Esteli énekek. DEDIKÁLT! Félvászon kötés, kopottas állapotban.
20758.

Kikiáltási ár:
5 500 Ft
14,86
16,18
20759.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
20760.

Kikiáltási ár:
4 400 Ft
11,89
12,94
Fónagy Iván: A mágia és a titkos tudományok története. (Budapest, 1943). Bibliotheca (Antiqua Nyomdai és Irodalmi Rt.) 479 + [1] p. + 2 t. (kétoldalas). Első kiadás. Fónagy Iván (1920-2005) nyelvész, műfordító. Kultúrtörténeti áttekintésében a nyugati szellemhit és mágikus praktikák történetét vázolja, a szellemlátóktól a halottidézőkig, a mesmeri delejezőktől az alkimistákig és asztrológusokig. Hosszú fejezetben elemzi a három hírhedt, ellentmondásos megítélésű titkos társaság, a rózsakeresztesek, az illuminátusok és a szabadkőművesek történetét. Példányunk első ívének fűzése laza. Dömölki 1641. Aranyozott gerincű, illusztrált, keménytáblás, enyhén sérült kiadói félvászon kötésben. Jó példány.
20761.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Aktuális híreink

468. aukció:

Megtekintés: június 17-20. között;

Tételek átvétele: június 24-én 12 órától;

Fizetési határidő: július 5.

Elszámolás: július 10-től

  Események