Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 471

Madách Imre: Az ember targédiája. Zichy Mihály egészoldalas illusztrációival. Bp., 1958, Magyar Helikon. Kiadói félbőr-kötésben, kissé sérült papír védőborítóban, jó állapotban. Számozott (92./2100), bibliofil példány.
20762.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Vági, Michael:  Die Mondknoten und die Astrologie mit mehrerten Zeichen- und Häuserreihen. (Anhang: Besondere Häusertabellen: Häuserspitzen und Häusergrenzen.)  Budapest, 1942. Georg Vajna & Co. (Druck bei Bokor & Fischer). 128 p. + 2 t. (egy kihajtható). Első kiadás.  Vági Mihály szakmunkája az asztrológia iránt komolyabb érdeklődést mutató, a témában már elmélyült olvasók számára készült, néhány, a történelemből már ismert életpálya - Goethe, Pasteur, Petőfi, Spengler, Kepler, Dickens életpályáinak - asztrológiai elemzésével. A 99. oldaltól asztrológiai ábrákkal.  Fűzve, feliratozott kiadói borítóban. Jó példány.
20763.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Tornai József: Mágia és metafizika. Esszék, tanulmányok. A szerző, Tornai József (1927-2020) Kossuth- és József Attila-díjas költő, író, műfordító által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Bp., 1995, Kráter. Kiadói papírkötés.
20764.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
20765.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Bitó János: Az én kiskirályságom. Egy tiszai halász élete. A szerző, Bitó János által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Szeged, 1993, Betli Bt. Kiadói papírkötés.
20766.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Szentkuthy Miklós: Múzsák testamentuma. Összegyűjtött tanulmányok, cikkek, bírálatok. A szerző, Szentkuthy Miklós (1908-1988) író által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány, dátumozott példány. Benne az író halálozási értesítőjével! Bp., 1985, Magvető. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
20767.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Eugen Drewermann: A lényeg láthatatlan. A kis herceg mélylélektani elemzése. Ford.: Liskay Erzsébet. Bp., 1998, Európa - Ré. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére szóló ajándékozási sorokkal (név nélkül.) (DEDIKÁCIÓ?)
20768.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
H. Nagy Péter: Ady-kollázs. Pozsony, 2003, Kalligram. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.
20769.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
Dugonics András - Banga Ferenc - Szemethy Imre: Szittyai történetek. Szörényi László utószavával. Képes Próza Tár. Bp., 1998, ELTE Historia Litteraria Alapítvány. Kiadói papírkötés. Számozott (33./600), az illusztrátorok, Banga Ferenc (1947- ) és Szemethy Imre (1945- ) grafikusok által aláírt példány. Alatta Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak szóló dedikációval, valamint egy azonsítatlan 3 személy aláírásával.
20770.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Jónás Péter: Fényfoltok. A szerző, Jónás Péter (1973-) újságíró, színházi dramaturg, költő által DEDIKÁLT! Miskolc, 2000, Felsőmagyarország. A költő, Jónás Péter első megjelent kötete. Kiadói papírkötésbe, borítón apró felületo sérüléssel, jó állapotban.
20771.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,65
9,41
Devecseri Gábor: Lágymányosi istenek. DEDIKÁLT! Bp., 1967, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon kötés, sérült papír védőborítóval, egyébként jó állapotban.
20772.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Kocsis L. Mihály: Illés. Énekelt történelem. A szerző, Kocsis L. Mihály (1943 - ) író, újságíró által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Bp., 1999,Zikkurat Kft. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
20773.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Aktuális híreink

468. aukció:

Megtekintés: június 17-20. között;

Tételek átvétele: június 24-én 12 órától;

Fizetési határidő: július 5.

Elszámolás: július 10-től

  Események