Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 471

Schäffer Erzsébet: Káprázat az élet! Szerző, Schäffer Erzsébet (1948-) Pulitzer-emlékdíjas újságíró, író, publicista által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány! Bp., 2022, Central. Kiadói papírkötés.
20774.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
Edma: Nevető Pantheon. Bp., 1955, Pantheon. A szerző karikatúráival. Kiadói félvászon-kötés. Szegő Gizi (1902-1985) grafikusnak DEDIKÁLT példány.
20775.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Leadbeater, C[harles] W[ebster]:  A teoszofia alapvonalai. Angol után magyarra átdolgozta N. D. Budapest, 1908. Márkus Samu könyvnyomdája. 63 + [1] p. Egyetlen magyar kiadás. Charles Webster Leadbeater (1854-1934) anglikán pap, később teozófus, a mozgalom termékeny szónoka és szerzője. A Madame Blavatsky hatása alá kerülő Leadbeater 1883-ban csatlakozott az Angol Teozófiai Társasághoz, részt vett annak több indiai küldetésén, többek között a Társaság által alapított Srí Lanka-i Ananda College igazgatója volt. A szerző 1895-től a teozófia számos okkult dokumentumának létrejöttében segédkezett, fő érdeklődési köre az érzékeken túli érzékelés témája volt, a témában számos munkát jegyez. Bevezető jellegű munkája a keleti és nyugati misztikus tanokat sajátosan ötvöző, teológiai célkitűzéseket mellőző, bonyolult jelenségekre okkult magyarázatokkal szolgáló, az egyén spirituális megvilágosodást célzó, emberbaráti felhangokkal kísért mozgalom fontos dokumentuma, amely a bevezető jellegű munkákhoz hasonlóan és a tudományos művektől eltérően tökéletesen mellőzi a jegyzetapparátust. Példányunk fűzése meglazult. Fűzve, sérült, illusztrált kiadói borítóban.
20776.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
[Atkinson, William Walker] Ramakacha, yogi: The Hindu-Yogi Science of Breath. A Complete Manual of the Oriental Breathing Philosophy of Physical, Mental, Psychic and Spiritual Development. Oak Park, Illinois, 1904. Yogi Publication Society. 73 + [7] p. Első kiadás. William Walker Atkinson (1862-1932) amerikai üzletember, jogász, okkultista. A kereskedelmi és jogi világban sikeres baltimore-i ügyvéd idegösszeroppanása után, az 1890-es években csatlakozott a keleti parton népszerű ezoterikus mozgalomhoz, és annak termékeny írója és népszerűsítője lett. Angol nyelvű, a Ramakachi jógi álnév alatt megjelentetett kötete általános bevezetést nyújt a jóga légzésgyakorlataiba, de nem lenne tőről metszett okkult kötet a munka, ha végső fejezeteiben nem célozgatna a transzcendentális jóga olyan alkalmazási területeire, mint amilyen a gyógyítás, a távgyógyítás, a nemzőerő felkeltése, az érzelemkontroll, illetve az univerzális tudatosság elérése. A címoldalon régi tulajdonosi bélyegzés és dátumbejegyzés, példányunk fűzése meglazult. Poss.: Gyöngyöshalászy Takách Béla. [Gyöngyöshalászy Takách Béla (1874-1947) festő, építész, iparművész. A budapesti József Műegyetemen szerzett diplomája után Alpár Ignác mellett dolgozott Franciaországban, majd tíz évet töltött az Egyesült Államokban, ahol Alfons Mucha tanítványa volt. Kiállításai voltak New York, Boston, Philadelphia és Charleston városaiban. Az 1910-es években tért haza, itthon Széchenyi Bertalan, Dohnányi Ernő, Kozma Jenő villáit tervezte.] Fűzve, sérült, gerincén javított kiadói borítóban.
20777.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Passuth László:  Felhő és oázis. [Regény.] (Budapest, 1946). Bibliotheca Officina (Officina Nyomda és Kiadóvállalat Kft.) 288 p. Első kiadás. Kötetünk Passuth László ritkább társadalmi regényei közül való. Az író a második világháború utolsó éveiben, illetve a háborút követő évben kimondottan az akkori közállapotokra reagáló regényekkel jelentkezett, később tért csak vissza legismertebb regénytípusához, a történelmi fikcióhoz. Feliratozott, vaknyomásos, gerincén sérült, javított kiadói kartonkötésben.
20778.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Terry Waite: Taken on Trust. (Aláírt könyv, tanúsítvánnyal). London, 1993, Hodder & Stoughton. Első kiadás. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. A szerző, Terry Waite (Sir Terence Hardy Waite) (1939- ) által aláírt példány. / First edition. Hardcover, with dust jacket, in good condition. Signed by the author, Terry Waite (Sir Terence Hardy Waite) (1939- ), with certificate.
20779.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Wagner Ferenc (1675-1748): Universae phraseologiae latinae corpus, congestum a. P. Francisco Wagner E S. J. Secundis curis a quopiam ejusdem societatis Sallustiana, Caesareana, Liviana, Corneliana et aliis phraseologiis. I-II. köt. Budae, 1822, Typ. Regiae Univers. Hungariae, 1524 + 83 p. Latin nyelven. Korabeli sérült félbőr-kötésben, sérült gerinc és borító elvált a könyvtesttől, régi possessori bejegyzésekkel, kissé foxing foltos lapokkal.
20780.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Erdélyi magyar népköltészet témájú művek, 6 db: Kriza János: Vadrózsák. - - székely népköltési gyűjteménye Faragó József gondozásában.; Egy kis madárka ül vala. Erdélyi száz népköltészet Kányádi Sándor fordításában.; Kallós Zoltán: Balladák könyve. Élő hazai magyar népballadák.; Albert Ernő - Faragó József: Háromszéki népballadák.; Bura László: Szatmári népballadák. Bukarest, 1971-1978, Kriterion. + Ortutay Gyula: Székely népballadák. Az 1935. évi első kiadás új szedésről készült utánnyomása. Buday György fametszeteivel. Bp., 1979, Magyar Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, vegyes állapotban.
20781.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
20782.

Kikiáltási ár:
3 400 Ft
9,19
10,00
Mikszáth Kálmán: A tekintetes vármegye. Igaz történetek. Mikszáth Kálmán Munkái. Bp., 1900, Révai, 4 sztl. lev.+ 172 p. Ötödik kiadás. Kiadói dekoratív, aranyozott, illusztrált egészvászon sorozatkötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval, tulajdonosi bélyegzőkkel (Dr. Princz Manó ügyvéd), az utolsó két lap kijár.
20783.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Mikszáth Kálmán: Kisértet Lublón és egyéb elbeszélések. Mikszáth Kálmán Munkái. Uj Sorozat 3. köt. Bp., [1900], Révai, 2 sztl. lev.+ 215+(1) p. Kiadói dekoratív, aranyozott, illusztrált egészvászon sorozatkötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, a borítón némi kopottsággal, kis foltokkal, helyenként kissé foltos lapokkal.
20784.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
14
Mikszáth Kálmán: Club és folyosó. Mikszáth Kálmán Munkái 8. köt. Bp., 1896, Révai, 4 sztl. lev.+ 226 p. Kiadói dekoratív, aranyozott, illusztrált egészvászon sorozatkötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, a borítón némi kopottsággal, néhány kissé foltos lappal, egyébként jó állapotban.
20785.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Aktuális híreink

468. aukció:

Megtekintés: június 17-20. között;

Tételek átvétele: június 24-én 12 órától;

Fizetési határidő: július 5.

Elszámolás: július 10-től

  Események