Tétel

Kikiáltási ár:

4 000 Ft
10,81 EUR, 11,76 USD

Leírás:

[Atkinson, William Walker] Ramakacha, yogi: The Hindu-Yogi Science of Breath. A Complete Manual of the Oriental Breathing Philosophy of Physical, Mental, Psychic and Spiritual Development. Oak Park, Illinois, 1904. Yogi Publication Society. 73 + [7] p. Első kiadás. William Walker Atkinson (1862-1932) amerikai üzletember, jogász, okkultista. A kereskedelmi és jogi világban sikeres baltimore-i ügyvéd idegösszeroppanása után, az 1890-es években csatlakozott a keleti parton népszerű ezoterikus mozgalomhoz, és annak termékeny írója és népszerűsítője lett. Angol nyelvű, a Ramakachi jógi álnév alatt megjelentetett kötete általános bevezetést nyújt a jóga légzésgyakorlataiba, de nem lenne tőről metszett okkult kötet a munka, ha végső fejezeteiben nem célozgatna a transzcendentális jóga olyan alkalmazási területeire, mint amilyen a gyógyítás, a távgyógyítás, a nemzőerő felkeltése, az érzelemkontroll, illetve az univerzális tudatosság elérése. A címoldalon régi tulajdonosi bélyegzés és dátumbejegyzés, példányunk fűzése meglazult. Poss.: Gyöngyöshalászy Takách Béla. [Gyöngyöshalászy Takách Béla (1874-1947) festő, építész, iparművész. A budapesti József Műegyetemen szerzett diplomája után Alpár Ignác mellett dolgozott Franciaországban, majd tíz évet töltött az Egyesült Államokban, ahol Alfons Mucha tanítványa volt. Kiállításai voltak New York, Boston, Philadelphia és Charleston városaiban. Az 1910-es években tért haza, itthon Széchenyi Bertalan, Dohnányi Ernő, Kozma Jenő villáit tervezte.] Fűzve, sérült, gerincén javított kiadói borítóban.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk