Tétel

Kikiáltási ár:

6 000 Ft

Leírás:

Besant, Annie: Esoteric Christianity, or The Lesser Mysteries. London-Benares, 1912. The Theosophical Publishing Society (Printed by William Byles & Sons). XII + 404 p. Annie Besant (1847-1933) teozófus kötete okkult szemszögből vizsgálja a keresztény tanítást. A szabadkőműves, harcos ateista, nőjogi mozgalmár az 1880-as években fábiánus szocialista életét élte, majd 1890 táján újabb kurrens gondolatra lelt a teozófia területén, mélyen beépült az európai ezoterikus mozgalomba, elfoglalva később a Teozófiai Társaság elnöki pozícióját is, majd a brit uralom alatt élő Indiában további ezoterikus és politikai vezetőszerepet is vállalt. Okkult korszakából származó kötete első két kiadása 1905-ben jelent meg, példányunk ez utóbbinak 1912. évi utánnyomásából származik. A címoldalon régi tulajdonosi bélyegzés és bejegyzés, néhány oldalon aláhúzások. Poss: Gyöngyöshalászy Takách Béla. [Gyöngyöshalászy Takách Béla (1874-1947) festő, építész, iparművész. A budapesti József Műegyetemen szerzett diplomája után Alpár Ignác mellett dolgozott Franciaországban, majd tíz évet töltött az Egyesült Államokban, ahol Alfons Mucha tanítványa volt. Kiállításai voltak New York, Boston, Philadelphia és Charleston városaiban. Az 1910-es években tért haza, itthon Széchenyi Bertalan, Dohnányi Ernő, Kozma Jenő villáit tervezte.] Aranyozott, vaknyomásos, enyhén kopott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk