Tétel

Kikiáltási ár:

4 000 Ft

Leírás:

Scribner, G[ilbert] Hilton: Where Did Life Begin? A Brief Enquiry as to the probable Place of Beginning and the Natural Courses of Migration thereform of the Flora and Fauna of the Earth. A Monograph. New York, 1883. Charles Scribner'a Sons (Trow's Printing and Bookbinding Company). VI + [2] + 64 p. Első kötetkiadás. Gilbert Hilton Scribner (1831-1910) amerikai jogász, politikus, New York állam republikánus nemzetgyűlési képviselője, egyben az állam egyik vasúti társaságának elnöke. Geográfiai-éghajlattani értekezése eredetileg a művelt nagyközönség számára szánt természettudományos periodikában, a Popular Science Monthly folyóiratban jelent meg. A címoldalon és a belív egy oldalán régi tulajdonosi bélyegzés. Néhány oldalon aláhúzások, angol nyelvű széljegyzetek, kritikai kommentárok. Poss.: Gyöngyöshalászy Takách Zoltán [Gyöngyöshalászy Takách Zoltán magyar származású zongoraművész, zongoratanár és zeneszerző. A budapesti Zeneakadémián tanult művész az 1900-as évek első évtizedében magas rangú magyar diplomaták ajánlásával került az amerikai komolyzenei élet sodrába - az amerikai keleti part nagyvárosaiban, New Yorkban, Philadelphiában és az amerikai elit üdülőhelyein lépett fel, egyúttal magán zeneiskolát is fenntartott az Egyesült Államokban.] Aranyozott, illusztrált kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk