Tétel

Kikiáltási ár:

8 000 Ft
21,62 EUR, 23,53 USD

Leírás:

Selectae e profanis scriptoribus historiae quibus admista sunt varia honeste vivendi praecepta ex iisdem scriptoribus deprompta iterum recensuit atque edidit Ioh. Frid. Fischerus. [Lipcse] Lipsiae, 1785. Sumtibus Caspari Fritschii. XXXIIII + [10] + 426 + [34] p. Filozófiai munkánkban az élet nagy kérdéseire ókori latin szerzők idézetei válaszolnak. A válogatás és beosztás eredendően Jean Heuzet (1660-1728) francia humanista és tankönyvíró munkája, melyet 1727-ben adtak ki első ízben, és a 18. század folyamán folyamatosan használták a szónoklattani órákon. Jean Heuzet művét Johann Friedrich Fischer (1726-1799) német filológus dolgozta át, átdolgozása a munka ötödik kiadásának számít. Az előzékeken számolás, illetve latin nyelvű bejegyzés. Az oldalakon foxing, néhány oldalon apró foltosság, az utolsó ív levelein halvány foltosság. Aranyozott, enyhén sérült gerincű, enyhén kopott korabeli félbőr kötésben.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk