Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 471

20726.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Atkinson, William Walker: Practical Mind-Reading. A Course of Lessons on Thought-Transference, Telepathy, Mental-Curments, Metal Rapport, &c. Containing Practical Instruction, Exercises, Directions, etc., capable of being understood, mastered and demonstrated by any person of average intellegce. Chicago, (1908). Advanced Thought Publishing Company. 95 + [1] p. William Walker Atkinson (1862-1932) amerikai üzletember, jogász, okkultista. A kereskedelmi és jogi világban sikeres baltimore-i ügyvéd idegösszeroppanása után, az 1890-es években csatlakozott a keleti parton népszerű ezoterikus mozgalomhoz, és annak termékeny írója és népszerűsítője lett. Okkult kötetében az agyhullámok elméletét vázolva kidolgozza a gondolatolvasás, telepátia gyakorlati eljárásait, esettanulmányokkal. A kötet első kiadása 1907-ben jelent meg. A címoldalon és a tartalomjegyzék oldalán régi tulajdonosi bélyegzés és dátumbejegyzés, a hátsó előzéken kereskedői könyvjegy. Poss.: Gyöngyöshalászy Takách Zoltán [Gyöngyöshalászy Takách Zoltán magyar származású zongoraművész, zongoratanár és zeneszerző. A budapesti Zeneakadémián tanult művész az 1900-as évek első évtizedében magas rangú magyar diplomaták ajánlásával került az amerikai komolyzenei élet sodrába - az amerikai keleti part nagyvárosaiban, New Yorkban, Philadelphiában és az amerikai elit üdülőhelyein lépett fel, egyúttal magán zeneiskolát is fenntartott az Egyesült Államokban.] Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
20727.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Wilke, Hermann: Dein ,,Ja zum Leibe! Sinn und Gestaltung Deutscher Leibeszucht. Berlin, (1939). Verlag Emil Wernitz & Co. (Druck: Emil Wernitz Buchdruckerei). 189 + [3] p. Első kiadás. A német ,,Freikörperkultur, azaz naturista / nudista mozgalom kezdete a 19. és 20. század fordulójára tehető, amikortól a napfény és a szabad szélmozgás meztelen emberi testre gyakorolt jótékony hatásáról nem csupán elvétve, természetgyógyászati szakmunkákban került szó, hanem komoly monográfiák is születtek a témában (Richard Ungewitter ,,Wieder nacktgewordene Menschen című munkájából 100,000 példány kelt el 1903-ban!). A szabadban való meztelen kollektív testmozgás éltetése búvópatakszerűen a weimari Németországban is jelen volt, ám propagálása birodalmi szintre emelkedett a Hitler-érában, ezúttal azonban már nem annyira a természettel való harmónia vagy az egyéni fizikai és lelki jólét jegyében, hanem az egészséges, harcra kész árja emberpéldányok kinevelése érdekében. Egész oldalas felvételekkel gazdagon illusztrált kötetünk fotóanyagának jelentős része a ruha nélküli csoportos testmozgás, sport pillanatait örökíti meg, mégpedig a legmesszebbmenőkig koedukált módon, ennek jegyében pedig a birodalmi ifjak, férfiak, nők vegyest űznek labdajátékokat, kiemelten röplabda jellegű időtöltéseket. A kötet egy új, egészséges emberideál éltetője és a szégyenérzettel való leszámolás hirdetője, irányzatosságával kapcsolatban pedig nemigen lehet kétségünk, hiszen a részletes bibliográfia első helyén Adolf Hitler vonatkozásba hozott szakmunkája áll. Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés. Illusztrált, feliratozott, enyhén sérült kiadói félvászon kötésben. Jó példány.
20728.

Wilke, Hermann: Dein ,,Ja" zum Leibe! Sinn und Gestaltung Deutscher Leibeszucht. Berlin, (1939). Verlag Emil Wernitz & Co. (Druck: Emil Wernitz Buchdruckerei). 189 + [3] p. Első kiadás. A német ,,Freikörperkultur", azaz naturista / nudista mozgalom kezdete a 19. és 20. század fordulójára tehető, amikortól a napfény és a szabad szélmozgás meztelen emberi testre gyakorolt jótékony hatásáról nem csupán elvétve, természetgyógyászati szakmunkákban került szó, hanem komoly monográfiák is születtek a témában (Richard Ungewitter ,,Wieder nacktgewordene Menschen" című munkájából 100,000 példány kelt el 1903-ban!). A szabadban való meztelen kollektív testmozgás éltetése búvópatakszerűen a weimari Németországban is jelen volt, ám propagálása birodalmi szintre emelkedett a Hitler-érában, ezúttal azonban már nem annyira a természettel való harmónia vagy az egyéni fizikai és lelki jólét jegyében, hanem az egészséges, harcra kész árja emberpéldányok kinevelése érdekében. Egész oldalas felvételekkel gazdagon illusztrált kötetünk fotóanyagának jelentős része a ruha nélküli csoportos testmozgás, sport pillanatait örökíti meg, mégpedig a legmesszebbmenőkig koedukált módon, ennek jegyében pedig a birodalmi ifjak, férfiak, nők vegyest űznek labdajátékokat, kiemelten röplabda jellegű időtöltéseket. A kötet egy új, egészséges emberideál éltetője és a szégyenérzettel való leszámolás hirdetője, irányzatosságával kapcsolatban pedig nemigen lehet kétségünk, hiszen a részletes bibliográfia első helyén Adolf Hitler vonatkozásba hozott szakmunkája áll. Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés. Illusztrált, feliratozott, enyhén sérült kiadói félvászon kötésben. Jó példány.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Mikszáth Kálmán: Jókai mór élete és kora I-II. köt. Mikszáth Kálmán Munkái. Bp., 1907, Révai, 2 sztl. lev.+ 312+(4) p.; 2 sztl. lev.+ 311+(1) p. Második kiadás. Kiadói dekoratív, aranyozott, illusztrált egészvászon sorozatkötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, a borítón minimális kopottsággal, helyenként kissé foltos lapokkal, az I. kötet sérült, kb. a könyv közepénél kettévált fűzéssel.
20729.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Wells, H(erbert) G(eorge): Experiment in Autobiography Discoveries and Conclusions of a Very Ordinary Brain (Since 1866) Volume I-II. London, 1934. Victor Gollancz Ltd. (Printed by The Camelot Press Ltd.) 1 t. (címkép) + 414 + [2] p. + 7 t.; VIII + [417]-840 p. + 6 t. Első kiadás. H. G. Wells (1866-1946) angol író, szociális gondolkodó, a modern science-fiction egyik atyjának önéletírása. A társadalomrajzba oltott önéletírás szövegét oldalszámozáson belül számos levél-hasonmás és humoros szerzői grafika kíséri. A népszerű író munkája 1935-ben jelent meg magyar fordításban. Az első kötet első előzékén kereskedői könyvjegy, a második kötet címoldalán régi tulajdonosi bélyegzés. Egységes, aranyozott gerincű kiadói egészvászon kötésben, a gerincen apró foltossággal. Jó példány.
20730.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Bánffy Miklós, gróf: A fali írás első szava: Megszámláltattál... Hetedik kiadás. I-II. (Budapest), 1937. Révai. 370 p., 356 p. 19 cm. 2 db.Hozzá tartozik: Bánffy Miklós: A fali írás második szava: És hijjával találtattál...I-II. (Budapest), 1937. Révai. 295 p., 316 p., 19 cm. 2 db. Kiadói, egységes, aranyozott, festett egészvászon kötésben. Eredeti illusztrált, javított papírborítóval. Jó példány. Gróf Bánffy Miklós Erdélyi történet című regénye tíz évet ölel fel a 20. század elejének történelméből:1904-től az első világháború kirobbanásáig. A bonchidai kastély urának, a polihisztor erdélyi arisztokrata írói munkásságának legnagyobb lélegzetű alkotása három részben meséli el Abády Bálint életét. A családi háttér, a diplomáciai indíttatás, a politikai karrier, a kaszinói tagság egyaránt lehetővé tette, hogy Bánffy otthonosan mozogjon a báltermek, a kártyaszobák, a nagy vadászatok, a lóversenyek, a szerelmi és a politikai csatározások berkeiben, hiteles és érvényes panorámát festve az erdélyi arisztokráciáról. Bánffy ragyogó tehetségének, nyelvi gazdagságának minden ismérve megcsillan a monumentális regény lapjain.
20731.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Széchenyi István: Garat. Írta 1842-ben gróf Széchenyi István. Sajtó alá rendezte és a mű történetét megírta Viszota Gyula. Budapest, 1912. Magyar Tudományos Akadémia (Hornyánszky Viktor ny.) 218 p. Első kiadás. Széchenyi István gazdasági reformprogramja részeként 1842 júniusa és 1842 szeptembere között írta Garat című munkáját, melynek közreadásától hosszas megfontolás után eltekintett. Viszota Gyula sajtó alá rendező a levéltári forrásokból kiindulva megkísérelte rekonstruálni a mű szövegét. A szerkesztő hosszú tanulmánya a 175. oldaltól. Az enyhén sérült címoldalon és a belív több oldalán régi gyűjteményi bélyegzések, az első fedőborítón régi gyűjteményi bélyegzés és katalóguscímke, belső borítóján katalógusbélyegzés. Könyvtári duplum.  Szentkirályi 302a. Pamlényi 189. o. Fűzve, hiányos gerincű, sérült, javított kiadói borítóban.
20732.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20733.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
Murányi-Kovács Endre: Börtön. A szerző, Murányi-Kovács Endre (1908-1968) író, költő, műfordító által DEDIKÁLT példány! Bp., [1936.], Munka, (Antos és Társa ny.) 45+3 p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés.  Murányi-Kovács Endre költő, műfordító kötetét Kassák Lajos avantgárd folyóirata, a Munka adta ki, a kötetről Radnóti Miklós írt méltatást a Nyugat 1937. áprilisi számában.
20734.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
dr. Szentiványi Dezső: Bankuralom Magyarországon. (Az ipari autarkia kártevései) Bp., én. Kellner ny.. 43 p. Kiadói papírborítóval Ritka!
20735.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Vas Gereben: Parlagi képek. 1-2 köt. (egybekötve) Pesten, 1851. Kozma Vazulnál. 2 sztl. lev. 181 l. ; 1 sztl. lev. 179 l. 166 mm.  Korabeli, aranyozott, egészvászon kötésben, márványozott lapszélekkel, gerincén apró sérüléssel, néhány laphiánnyal (I. köt: 75/76., 87/88., 117/118., II. köt.: 81/82.), a könyv első címlapján tulajdonbélyegzők. Ritka első kiadás. Szüry 4965.
20736.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Frank, Henry: The Shrine of Silence. A Book of Meditations. With some Embellishment by H. Benno Reissman. London, (1901). Abbey Press. 1 t. (hártyapapírral védett címkép) + VI + [5]-273 + [1] p. Első kiadás. Henry Frank amerikai hitszónok (1854-1933), a gnosztikus-okkult Metropolitan Independent Church alapítója. A megismerésről, az álom természetéről, a mindent elfedő fátyolról, a végső titkokról és a tudat univeralizmusáról írt okkult mediáció-gyűjteményét oldalszámozáson belül H. Benno Reissman kétszínnyomású, szecessziós grafikái díszítik. Az első előzéken és a tartalomjegyzék oldalán régi tulajdonosi bélyegzés, a címoldalon kézi dátumozás. Poss.: Gyöngyöshalászy Takách Zoltán [Gyöngyöshalászy Takách Zoltán magyar származású zongoraművész, zongoratanár és zeneszerző. A budapesti Zeneakadémián tanult művész az 1900-as évek első évtizedében magas rangú magyar diplomaták ajánlásával került az amerikai komolyzenei élet sodrába - az amerikai keleti part nagyvárosaiban, New Yorkban, Philadelphiában és az amerikai elit üdülőhelyein lépett fel, egyúttal magán zeneiskolát is fenntartott az Egyesült Államokban.] Színes szecessziós grafikával illusztrált kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
20737.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Aktuális híreink

468. aukció:

Megtekintés: június 17-20. között;

Tételek átvétele: június 24-én 12 órától;

Fizetési határidő: július 5.

Elszámolás: július 10-től

  Események