Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 329

Szőnyi István monográfia I.-III. Bp., 2023. Kieselbach. A Kieselbach Galéria kiadásában most jelent meg a háromkötetes Szőnyi-monográfia. A nagy szabású, modellértékű vállalkozása ráirányítani a figyelmet az oeuvre-katalógusok fájó hiányára. Ezért készült el - Kieselbach Tamás szerkesztésével, számtalan kiváló szakember bevonásával - Szőnyi István életműkatalógusa, a teljes oeuvre bemutatásával, egy izgalmas tanulmánykötettel és két külön képkötettel. A magyar művészeti könyvkiadásban páratlan léptékű vállalkozás eredménye: 3 kötet, 17 tanulmány, 4577 reprodukció, 1720 oldal, 450 dokumentumfotó. Kiadói kartonált keménykötés, kiadói tékában, bontatlan fóliában
19715.

Kikiáltási ár:
75 000 Ft
202,70
220,59
19716.

Kikiáltási ár:
19 000 Ft
51,35
55,88
In English Homes. The Internal Character Furniture & Adornments of some of the most notable Houses of England. Historically depicted from Photographs specially taken by Charles Latham. Second Edition. Volume I-III. [Teljes mű három kötetben.] London, 1907. Published at the Offices of Country Life (Printed by Hudson & Kearns). XXXII + 421 + [1] p.; [VII]-XL + 436 + [8] p.; XL + 443 + [5] p. Folio. Charles Latham (1847-1912) angol fotóművész, az építészeti fotó nagymestere, az 1897-ben alapított, máig létező angol építészeti magazin, a County Life munkatársa. A Country Life magazin az angol vidéki udvarházak, kúriák és kastélyok, mágnások lakóhelyeinek megörökítésében jeleskedett, az angol vidéki mágnás élet más kedvteléseinek, a vadászatnak, lovassportnak és golfnak képes közreadása mellett. A fotográfus három kötetből álló lakberendezési munkája a 17-19. században újpalladiánus (a kontinentális katolicizmushoz kapcsolt barokk elemeket tudatosan mellőző) stílusban épült udvarházak építészeti örökségére koncentrál, elsősorban a gazdagon berendezett enteriőrök bemutatására, de az egyes udvarházak kaputornyait, homlokzatát, olykor kertépítészeti részleteit is megjeleníti, de végigfotózza az udvarházak egyes Tudor-korból megmaradt részleteit is. A képanyagban böngészve nyilvánvaló lesz, hogy a valamirevaló angol vidéki kúria, udvarház nem nélkülözheti a többszintes fogadótermet (Hall), a nyitott emelet szintjéig terjedő, nemes anyagokból ácsolt, gazdagon faragott faburkolatot, a fellógatott páncélokat, családi zászlókat, a nemes vadak trófeáit, a márványból faragott, hatalmas terjedelmű kandallókat, belsejükben a - feltehetően gyakorta tisztítandó - családi címerrel, a kandallópárkány felett a család életéből vagy az angolszász mondavilág, antik mitológia témáiból faragott, gazdag ornamentikával körülfoglalt domborműveket, a falakon az ősök túlméretezett portréit, a mennyezeten a gipszfaragványokat, alant pedig a nehéz ülőbútorokat, a tekintélyes méretű szőnyegeket. Az egész alakos, sisakkal teljes páncélzatok kizárólag a kerengőfolyosón (Cloisters) állhatnak talpukon, és úgy illő, ha közöttük vitrinek, fegyverek, velük szemben pedig délszaki növények állnak, méretes dézsákban. Az udvarháznak része kell legyen a gobelines terem is (Tapestry Room), ahol egész falat borító szőttes kápráztathatja el az olvasót. A lakótermekben a padlót teljes egészében gazdagon mintázott szőnyeg fedi, a kötelezőnek mondható kandalló fölött pedig leggyakrabban festmény, olykor tükör díszeleg. Jóllehet a belső terekben a világítást szolgáló lámpatestek - egyáltalán: műszaki részletek - csak módjával tűnnek fel, a hatalmas belső terek így is világosak, köszönhető ez a méretes ablakoknak. Az enteriőrökből a fotós kiparancsolta a lakókat, illetve egyes visszaemlékezések szerint a bútorokból is jó néhányat eltávolított a fotózást megelőzően, hogy visszaadhassa egyéni látomását a mágnás élet általa elképzelt tárgyi világáról. Ehhez kapcsolódik az a tény is, hogy az udvarház kevésbé fényűző részletei kimaradnak a kötetekből: a konyha, a mellékhelyiségek, a gazdasági udvarok, a pincék és padlások, illetve a személyzeti szállás enteriőrjei Charles Latham számára nemkívánatosak, ahogyan az udvarház műszaki részletei sem kerülnek bemutatásra. A bevezetőt, illetve az építészeti részletek előtt az adott udvarházat építtető mágnás família történetének egyes fordulatait is tartalmazó kísérőszövegét Henry Avray Tipping (1855-1933) építészeti író írta. Az első kötet két levelén kisebb javítás, az utolsó két ív leveleinek szélén apró ázásfolt, a második kötet egy levelén kisebb javítás, egy levelén apró szakadásnyom, egy oldalán gyermekrajz, utolsó ívének fűzése meglazult, a harmadik kötet egy levelén apró javítás, egy levelén apró szakadás, néhány oldalán halvány lapozásnyom. Az első előzékeken Drahos Gyula grafikusművész által rajzolt Ex libris, illetve tulajdonosi jegyzet. Poss.: ilonafai Klausz Gyula [építész, szobrász] (Ex libris). Egységes, aranyozott, festett, enyhén sérült, enyhén kopott kiadói egészvászon kötésben, az első kötet gerincén középen kisebb sérüléssel, aranyozott festésű lapszélekkel.
19717.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59
Kőszeghy Elemér: Magyarországi ötvösjegyek a középkortól 1867-ig. [Bp., 2007.], Kiss József Könyvkiadó. Az 1936-os kiadás reprint kiadása. Magyar-német kétnyelvű kötet. 2043 ötvösjeggyel. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. /   Elemér Kőszeghy: Hungarian Goldsmiths Marks from the Middle Ages to 1867. The József Kiss Publishers Reprint Edition, 2007. Hungarian-german bilingual book with paper protective cover,.
19718.

Kőszeghy Elemér: Magyarországi ötvösjegyek a középkortól 1867-ig. [Bp., 2007.], Kiss József Könyvkiadó. Az 1936-os kiadás reprint kiadása. Magyar-német kétnyelvű kötet. 2043 ötvösjeggyel. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. / Elemér Kőszeghy: Hungarian Goldsmith's Marks from the Middle Ages to 1867. The József Kiss Publisher's Reprint Edition, 2007. Hungarian-german bilingual book with paper protective cover,.

Kikiáltási ár:
22 000 Ft
59,46
64,71
19719.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Kieselbach Tamás (szerk.): Modern magyar festészet 1892-1919. Bp., 2003, Kieselbach Tamás. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált, benne neves magyar művészek reprodukcióival. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
19720.

Kikiáltási ár:
22 000 Ft
59,46
64,71
Kieselbach Tamás (szerk.): Modern magyar festészet 1919-1964. Bp., 2004., Kieselbach Tamás. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált, benne neves magyar művészek reprodukcióival. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
19721.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59
Molnos Péter: gróf Batthyány Gyula. Bp.-Győr, 2015., Kieselbach Galéria - Rómer Flóris Művészeti és Történeti Múzeum, 240 p. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált, közte fekete-fehér fotókkal és Batthyány Gyula műveivel. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Ritka!
19722.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59
Bunta Magda: Az erdélyi habán kerámia. Bukarest, 1973, Kriterion. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
19723.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
19724.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
Rippl-Rónai József gyűjteményes kiállítása. József Rippl-Rónais Collected Works. Szerk.: Nagy Ildikó, Bernáth Mária. Bp.,1998, Magyar Nemzeti Galéria. Magyar, angol nyelven. Rendkívül gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés. Ritka!
19725.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12
19726.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Aktuális híreink

468. aukció:

Megtekintés: június 17-20. között;

Tételek átvétele: június 24-én 12 órától;

Fizetési határidő: július 5.

Elszámolás: július 10-től

  Események