Szőnyi István monográfia I.-III. Bp., 2023. Kieselbach. A Kieselbach Galéria kiadásában most jelent meg a háromkötetes Szőnyi-monográfia. A nagy szabású, modellértékű vállalkozása ráirányítani a figyelmet az oeuvre-katalógusok fájó hiányára. Ezért készült el - Kieselbach Tamás szerkesztésével, számtalan kiváló szakember bevonásával - Szőnyi István életműkatalógusa, a teljes oeuvre bemutatásával, e...
Satura - Compositionen von Buonaventura Genelli - In Umrissen gestochen von H. Merz, H. Schütz und A. Spiess - Mit einem erläuternden Text herausgegeben von Dr. Max Jordan. Lipcse, 1871, Alphons Dürr. 19p+28t. Bonaventura Genelli (1798-1868) olasz származású német festő és rajzoló művei után készült metszetekkel illusztrált harántalakú album. Kiadói illusztrált félvászon kötés, erősen sérült gerin...
In English Homes. The Internal Character Furniture & Adornments of some of the most notable Houses of England. Historically depicted from Photographs specially taken by Charles Latham. Second Edition. Volume I-III. [Teljes mű három kötetben.] London, 1907. Published at the Offices of Country Life (Printed by Hudson & Kearns). XXXII + 421 + [1] p.; [VII]-XL + 436 + [8] p.; XL + 443 + [5] p. Folio. ...
Kőszeghy Elemér: Magyarországi ötvösjegyek a középkortól 1867-ig. [Bp., 2007.], Kiss József Könyvkiadó. Az 1936-os kiadás reprint kiadása. Magyar-német kétnyelvű kötet. 2043 ötvösjeggyel. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. / Elemér Kőszeghy: Hungarian Goldsmith's Marks from the Middle Ages to 1867. The József Kiss Publisher's Reprint Edition, 2007. Hungarian-german bilingua...
Malonyay Dezső: A magyar nép művészete. I-V. kötet. Bp., 1984-1987, Helikon. Reprint kiadás. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Az I. kötetben kísérőfüzettel. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papírtokban, egy kartontok kopott, egy kartontokon kisebb szakadás, de alapvetően jó állapotban.
Kieselbach Tamás (szerk.): Modern magyar festészet 1892-1919. Bp., 2003, Kieselbach Tamás. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált, benne neves magyar művészek reprodukcióival. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Kieselbach Tamás (szerk.): Modern magyar festészet 1919-1964. Bp., 2004., Kieselbach Tamás. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált, benne neves magyar művészek reprodukcióival. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Molnos Péter: gróf Batthyány Gyula. Bp.-Győr, 2015., Kieselbach Galéria - Rómer Flóris Művészeti és Történeti Múzeum, 240 p. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált, közte fekete-fehér fotókkal és Batthyány Gyula műveivel. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Ritka!
Vaszary János (1867-1939) gyűjteményes kiállítása. Szerk.: Veszprémi Nóra. Bp., 2007, Magyar Nemzeti Galéria. 400p. + 55p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, jó állapotban
Rippl-Rónai József gyűjteményes kiállítása. József Rippl-Rónai's Collected Works. Szerk.: Nagy Ildikó, Bernáth Mária. Bp.,1998, Magyar Nemzeti Galéria. Magyar, angol nyelven. Rendkívül gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés. Ritka!
Nagybánya művészete. Kiállítás a nagybányai művésztelep alapításának 100. évfordulója alkalmából. Szerk.: Nagy Ildikó. Die Kunst von Nagybánya. Hrsg. Ildikó Nagy. The Art of Nagybánya. Edited by Ildikó Nagy. Bp., 1996, Magyar Nemzeti Galéria. Magyar, német és angol nyelven. Rendkívül gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés. Ritka!
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.