Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 329

Molnar, Anton [Molnár Antal]: Anton Molnar Gefrodinspex Collector. (Molnár Antal festőművész képzőművészeti albuma.) [Dedikált.] [Tokió] Tokyo, 2007. Prova Publishing (Hang Tai Printing Company Ltd., Hong Kong). 199 + [7] p. Folio. Egyetlen kiadás. Rajzos dedikáció: ,,Ágnesnek sok-sok szeretettel! Budapest, 2011 május 15. Anton Molnar. Anton Molnar (sz. 1957) Párizsban élő magyar festőművész, főiskolai tanár, legsikeresebb külföldi képzőművészeink egyike. Sajátos montázstechnikájú, a németalföldi festészetből és az op-artból egyaránt merítő művészete méltósággal ünnepli az életörömöt, a női testet és az ezredforduló sajátos tárgyi világát. A döntően angol nyelven feliratozott képzőművészeti album végén a képzőművész jelentősebb tárgyainak jegyzéke, illetve az albumban felhasznált festmények listája. Anton Molnár gyakran jár hazájában is, a kötetben elhelyezett színes képeslap, egy budapesti Molnár-tárlat aprónyomtatványa arra utal, hogy a dedikáció a művész 2011. április 17. és 2011. május 15-e között megtartott budapesti tárlata alkalmából született. Színes, illusztrált kiadói kartonkötésben. Hibátlan, olvasatlan példány, illetve tökéletes állapotú lap.
19752.

Molnar, Anton [Molnár Antal]: Anton Molnar Gefrodinspex Collector. (Molnár Antal festőművész képzőművészeti albuma.) [Dedikált.] [Tokió] Tokyo, 2007. Prova Publishing (Hang Tai Printing Company Ltd., Hong Kong). 199 + [7] p. Folio. Egyetlen kiadás. Rajzos dedikáció: ,,Ágnesnek sok-sok szeretettel! Budapest, 2011 május 15. Anton Molnar". Anton Molnar (sz. 1957) Párizsban élő magyar festőművész, főiskolai tanár, legsikeresebb külföldi képzőművészeink egyike. Sajátos montázstechnikájú, a németalföldi festészetből és az op-artból egyaránt merítő művészete méltósággal ünnepli az életörömöt, a női testet és az ezredforduló sajátos tárgyi világát. A döntően angol nyelven feliratozott képzőművészeti album végén a képzőművész jelentősebb tárgyainak jegyzéke, illetve az albumban felhasznált festmények listája. Anton Molnár gyakran jár hazájában is, a kötetben elhelyezett színes képeslap, egy budapesti Molnár-tárlat aprónyomtatványa arra utal, hogy a dedikáció a művész 2011. április 17. és 2011. május 15-e között megtartott budapesti tárlata alkalmából született. Színes, illusztrált kiadói kartonkötésben. Hibátlan, olvasatlan példány, illetve tökéletes állapotú lap.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
19753.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
19754.

Kikiáltási ár:
4 400 Ft
11,89
12,94
Lestyán Ferenc: Megszentelt kövek. I-II. köt. A középkori Erdélyi Püspökség templomai. 1100 templomképpel. Kolozsvár, 1996, Gloria Kiadó. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, a borító kisebb szakadásaitól, kisebb kopásnyomaitól eltekintve jó állapotban.
19755.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
19756.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Mueller, Otto:  Zigeuner Mappe. (Bevezető tanulmány: Walther Scheidig.) [Drezda] Dresden, (1958). Verlag der Kunst (VEB Officin Andersen Nexö, Leipzig - VEB Ratsdruckerei, Dresden). 7 + [1] p. + 9 színes kőnyomat (ebből egy a mappa első borítóján).Folio.  A nyomatok mérete 700x500 mm, a mappán elhelyezett nyomat mérete: 535x430 mm. Otto Mueller (1874-1930) németországi cigány festőművész, művészete a német expresszionista művészcsoport, a Die Brücke törekvéseihez állnak közel. Kilenc színes kőnyomatból álló gyűjteményünk darabjai a művész 1927. évi magyarországi, Szolnok körüli utazásának emlékei, egyben a közép-európai vándor cigány népéletből vett erős, expresszionista benyomások. A gyűjtemény darabjai: Hüftbild einer Zigeunerin im Profil nach rechts (a mappa első borítóján) - Zigeunerfamilie: Mann, Frau und zwei Kinder mit einer Ziege im Freien - Zigeunerfamilie: Mann, Frau mit Säugling und Kind am Planwagen. - Zigeunerin mit zwei kleinen Kindern am Planwagen - Zigeunerin mit Kind vor dem Rad des Wagens (Zigeunermadonna) - Zigeunerhütten mit zwei Kindern vor der Tür - Stehende Zigeurerin mit Kind auf dem Arm vor einer Hütte - Zwei halbwüchsige Zigeunermädchen in der Hütte am Tisch - Zigeunerfrau und halbwüchsiges Mädchen im Hüftbild. A nyomatok hátoldalán sorszámozás, a mindegyiket hártyapapír védi. Tökéletes állapotú lapok, színes litográfiával illusztrált, enyhén sérült kiadói mappában. Jó példány.
19757.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
19758.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Judith Carmel-Arthur: Bauhaus. 2000, Carlton Books, kiadói kartonált papírkötés, papír védőborítóval, angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált kiadvány a Bauhaus stílusról.
19759.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Kozma Lajos: - - szignetkönyve. Kner Imre előszavával. Gyoma, 1925, Kner Izidor, XVIII p.+ 1 sztl. lev.+ 50 t. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, minimálisan foltos borítóval, belül a lapok jó állapotban, a címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel. Megjelent 400 példányban.
19760.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
26
100+1 éves a magyar plakát. A magyar plakátművészet története 1885-1986. Bp., 1986, Műcsarnok. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19761.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Brassai (Halász Gyula): The Secret Paris of the 30s. Translated from the French by Richard Miller. New York, 1976, Pantheon Books. Fekete-fehér fotókkal, Brassai (eredeti nevén Halász Gyula) fotóművész felvételeivel. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
19762.

Brassai (Halász Gyula): The Secret Paris of the 30's. Translated from the French by Richard Miller. New York, 1976, Pantheon Books. Fekete-fehér fotókkal, Brassai (eredeti nevén Halász Gyula) fotóművész felvételeivel. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Gustav Uhl: Unterrichtsbriefe für Buchhändler I-II. Bände. I. Band: Der prakitsche Sortimenter. II. Band: Der praktische Verleger. Leipzig,én.,Gustav Uhl. Német nyelven. A II. kötetben gazdag képanyaggal. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítókkal.
19763.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Aktuális híreink

468. aukció:

Megtekintés: június 17-20. között;

Tételek átvétele: június 24-én 12 órától;

Fizetési határidő: július 5.

Elszámolás: július 10-től

  Események