Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 329

Encyclopédie par LImage. Benne: La Mythologie, Rembrandt, Rubens, Le Romantisme, Histoire de France, Les Chateaux de France, Les Cathédrales Francaises, Paris, Versailles, Histoire de lart, Napoleon 1769-1821, Jeanne dArc, La Révolution Francaise, Victor Hugo. [Paris], én., Libraire Hachette. Francia nyelven. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Átkötött félvászon-kötés.
19764.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Marosvölgyi Gábor: Gulácsy Lajos. Mundus, Budapest, 2008. 372p. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóval, jó állapotban.
19765.

Kikiáltási ár:
6 500 Ft
17,57
19,12
19766.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Dobrik István (szerk.): Feledy Gyula. Miskolc, 2008, Szépmesterségek Alapítvány, Miskolci Galéria Városi Művészeti Múzeum. Megjelent 500 példányban. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
19767.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
19768.

Kikiáltási ár:
4 400 Ft
11,89
12,94
Krell, P. F. (szerk): Die Klassiker der Malerei. Italienische Früh- und Hochrenaissance. Eine Sammlung ihrer berühmtesten Werke. Mit erläuterndem Texte. Unter Mitwirkung von O. Eisenmann. Titel in Rot und Schwarz. Mit 68 Lichtdrucktafeln. Stuttgart, 1878. Neff, 1 + 68 t. festményreprodukciók, hártyapapíron a festő és a kép bemutatásával. Aranyozott nagy méretű egészvászon kötésben, aranyozott lapszélekkel, kis kopás a gerincen.. Folió.
19769.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Book of Days. (Marton László számára dedikált jubileumi album.) (Dublin, 2003. The Abbey Theatre.) [320] p. Folio. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,To my good friend Laszlo to commemorate one visit A Dance of Time to love Abbey on March 17th 2004. Ben. 18. 4. 2004. A Ben Barnes, a dublini Abbey Theater művészeti vezetője által szerkesztett kötet az ír színházi élet meghatározó színházi műhelyének, a századik születésnapját ünneplő Abbey Theaternek előadásai közül válogat, az elmúlt száz év előadásain készült felvételek segítésével idézi meg az egykori bemutatókat. Az album a színház valamennyi évtizedének előadásfotóiból és plakátjaiból tesz közzé válogatást. Példányunk fűzése az előzékeknél kissé meggyengült. Prov.: Marton László (1943-2019) Kossuth- és Jászai Mari-díjas színházi rendező, a Vígszínház meghatározó rendezője és direktora, világszerte ünnepelt színházrendező, egyetemi tanár. Kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált kiadói borítóban.
19770.

Book of Days. (Marton László számára dedikált jubileumi album.) (Dublin, 2003. The Abbey Theatre.) [320] p. Folio. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,To my good friend Laszlo to commemorate one visit A Dance of Time to love Abbey on March 17th 2004. Ben. 18. 4. 2004". A Ben Barnes, a dublini Abbey Theater művészeti vezetője által szerkesztett kötet az ír színházi élet meghatározó színházi műhelyének, a századik születésnapját ünneplő Abbey Theaternek előadásai közül válogat, az elmúlt száz év előadásain készült felvételek segítésével idézi meg az egykori bemutatókat. Az album a színház valamennyi évtizedének előadásfotóiból és plakátjaiból tesz közzé válogatást. Példányunk fűzése az előzékeknél kissé meggyengült. Prov.: Marton László (1943-2019) Kossuth- és Jászai Mari-díjas színházi rendező, a Vígszínház meghatározó rendezője és direktora, világszerte ünnepelt színházrendező, egyetemi tanár. Kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált kiadói borítóban.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
19771.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Keserü Katalin: Amrita Sher-Gil. A szerző, Keserü Katalin (1946- ) Széchenyi-díjas művészettörténész által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány, de Keserü Katalin aláírása nélkül! Bp., 2007, Kelet Kiadó. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
19772.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
A Ferenczy-család. A Magyar Nemzeti Galéria kiállítása a Budavári Palotában. Bp., 1968. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19773.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
Breuer újra itthon. Breuer at home again. Breuer Marcell kiállítási katalógus. Marcel Breuer exhibition catalogue. Szerk.: Baldavári Eszter, Horányi Éva, Ritoók Pál, Sebestyén Ágnes Anna. Bp., 2017, Iparművészeti Múzeum / Museum of Applied Arts. Izgalmas képanyaggal illusztrált. Benne Breuer Marcell, és mások, közte Molnár Farkas, Fischer József, Bierbauer/Borbíró Virgil, Kozma Lajos, Kaesz Gyula, Kovács Zsuzsa, Wágner László. Magyar és angol nyelven. Kiadói papírkötés.
19774.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
13
Albert Péter Pál: Tűzzománcozás. Bp., 1975, Műszaki Könyvkiadó. Kiadói kartonált kötés, kissé kopottas állapotban + Dodsworth, Roger: Glass and Glassmaking. 1982, Shire Publications. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19775.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Aktuális híreink

468. aukció:

Megtekintés: június 17-20. között;

Tételek átvétele: június 24-én 12 órától;

Fizetési határidő: július 5.

Elszámolás: július 10-től

  Események