Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 329

Claude Blair: The History of Silver (Az ezüst története). London, 1987, Macdonald, kiadói kartonált papírkötés, kicsit sérült papír védőborítóval, angol nyelven. Színes és fekete-fehér képekkel rendkívül gazdagon illusztrált kiadvány.
19788.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
cca 1970-1980 25 db kiállítási katalógus magyar művészek kiállításairól. Tóth Menyhért, Czóbel, Bíró Lajos, stb
19789.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Eric Knowles: Lalique. Oxford, 2011, Shire, kiadói papírkötés, angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált kiadvány, mely bevezet a Lalique üvegek világába.
19790.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
19791.

Kikiáltási ár:
3 400 Ft
9,19
10,00
Mazányi Judit - Mayer Berta: Jávor Piroska festőművész. (DEDIKÁLT). Bp., 2009, Vinczemill Kft. Színes fotókkal, Jávor Piroska munkáinak reprodukcióival illusztrálva. Magyar, német és angol nyelven. Kiadói papírkötés. A művész, Jávor Piroska (1944- ) festő- és zománcművész által DEDIKÁLT példány.
19792.

Kikiáltási ár:
3 400 Ft
9,19
10,00
Szakállas Zsolt: Fotontej. Dadaista, szürrealista versek, absztrakt expresszionista festmények. (DEDIKÁLT). Emőd, 2010, szerzői kiadás. Kiadói kartonált papírkötés. A szerző, Szakállas Zsolt (1965- ) költő, festőművész által DEDIKÁLT példány.
19793.

Kikiáltási ár:
3 400 Ft
9,19
10,00
19794.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,03
7,65
19795.

Kikiáltási ár:
4 200 Ft
11,35
12,35
Székely László:  Díszlettervek 1961-2004. Stage Designs 1961-2004. (Marton Lászlónak dedikált album.) [Szentendre], (2005). (Székely Grafikai Stúdió - Keskeny és Társa Nyomdaipari Kft.) 221 + [3] p. Haránt alakú, folio kötet. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Marton László igazgató főrendező úrnak tiszteletem jeléül. Szeretettel. Székely László. Bp. 2006. 10. 2.  Székely László (sz. 1932), a Nemzet Művésze, Kossuth- és Jászai Mari-díjas díszlettervező, egyetemi tanár. Iparművészeti tanulmányok után Szegeden, Szolnokon, majd a Nemzeti Színházban és a Budapesti Katona József Színházban dolgozott, a Katona József Színház és Kamaraszínház alapító művésze. Szigorú felépítésű díszlettervei az 1980-as, 1990-es évek színházi formanyelvének áttöréséhez vezettek. A kötet zömét jelentő színpadi enteriőrök, díszlettervek színes felvételei mellett interjúk, rendezői méltatások olvashatók a magyar-angol nyelvű kötetben, a kötet végén Székely László bemutatóinak katalógusával. Prov.: Marton László (1943-2019) Kossuth- és Jászai Mari-díjas színházi rendező, a Vígszínház meghatározó rendezője és direktora, világszerte ünnepelt színházrendező, egyetemi tanár. Színes, illusztrált kiadói kartonkötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
19796.

Székely László: Díszlettervek 1961-2004. Stage Designs 1961-2004. (Marton Lászlónak dedikált album.) [Szentendre], (2005). (Székely Grafikai Stúdió - Keskeny és Társa Nyomdaipari Kft.) 221 + [3] p. Haránt alakú, folio kötet. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Marton László igazgató főrendező úrnak tiszteletem jeléül. Szeretettel. Székely László. Bp. 2006. 10. 2." Székely László (sz. 1932), a Nemzet Művésze, Kossuth- és Jászai Mari-díjas díszlettervező, egyetemi tanár. Iparművészeti tanulmányok után Szegeden, Szolnokon, majd a Nemzeti Színházban és a Budapesti Katona József Színházban dolgozott, a Katona József Színház és Kamaraszínház alapító művésze. Szigorú felépítésű díszlettervei az 1980-as, 1990-es évek színházi formanyelvének áttöréséhez vezettek. A kötet zömét jelentő színpadi enteriőrök, díszlettervek színes felvételei mellett interjúk, rendezői méltatások olvashatók a magyar-angol nyelvű kötetben, a kötet végén Székely László bemutatóinak katalógusával. Prov.: Marton László (1943-2019) Kossuth- és Jászai Mari-díjas színházi rendező, a Vígszínház meghatározó rendezője és direktora, világszerte ünnepelt színházrendező, egyetemi tanár. Színes, illusztrált kiadói kartonkötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Henry van de Veldes Villa Esche in Chemnitz. Ein Gesamtkunstwerk zwischen Jugendstil und Sachlichkeit. Basel, 2003, Birkhäuser - Verlag für Architektur. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.
19797.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
19798.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
19799.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Aktuális híreink

468. aukció:

Megtekintés: június 17-20. között;

Tételek átvétele: június 24-én 12 órától;

Fizetési határidő: július 5.

Elszámolás: július 10-től

  Események