Könyvek: Judaika

Tételek száma: 26

20434.

Kikiáltási ár:
900 Ft
2,43
2,65
20435.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,03
7,65
20436.

Kikiáltási ár:
3 400 Ft
9,19
10,00
Ítéljetek! Néhány kiragadott lap a magyar-zsidó életközösség könyvéből. (Szerkesztette: Vida Márton.) Budapest, 1939. (Szerkesztő - Lőbl D. És Fia ny.) 62 + [2] p. Egyetlen kiadás. A zsidótörvények idején készült, oldalszámozáson belül számos egész oldalas és szövegközti fényképpel illusztrált kiadvány a magyarság politikai, kulturális céljaiban részt vállaló zsidó kiválóságok példájával érvel a zsidóság kirekesztése ellen. A kiadvány érdekes tipográfiai megoldása a munkában szereplő zsidó és magyar származású közéleti szereplők (költők, írók, szerkesztők, képzőművészek, zeneszerzők, színészek, vállalkozók, országgyűlési képviselők, MTA-tagok, háborús hősök, sportolók) neveinek eltérő szedése. Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban.
20437.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Haggadah (a Peszách ünnepi elbeszélés). Fordította és magyarázta: Dr. Singer Leó várpalotai főrabbi. Bp., 1995, Signus Kft. Reprint kiadás. Tűzött kötésben.
20438.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
2 darab zsidó imakönyv, sérült egészvászon kötésben
20439.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Max Berger Erich Lessing Wolfgang Häusler: Judaica. 1978, J&V, kiadói egészvászon kötés, szakadt papírborítóval, német nyelven.
20440.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Keller, Sharon R.: Judentum in Literatur und Kunst. Könemann, 1992, német nyelven, kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval.
20441.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
A zsidók egyetemes története 6 kötetben - 1. kötet. Graetz nagy műve alapján és különös tekintettel a magyar zsidók történetére szerkesztette: Szabolcsi Miksa. A magyar zsidók történetére vonatkozó részeket összeállította Kohn Sámuel. I. Kötet, második kiadás. I. kötet: Izrael népének története a kezdettől fogva (1500 körül a rendes időszámítás előtt) a babyloniai fogságig (572-ig a rendes időszámítás előtt). Bp., 1909. Phönix Irodalmi Rt. Egységes, festett, aranyozott, illusztrált kiadói szecessziós sérült egészvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel, gerincen szakadással
20442.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
20443.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
20444.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
Dr. Nyiszli Miklós: Dr. Mengele boncolóorvosa voltam az Auschwitz-i krematóriumban. H.n., é.n., Magyar Lajos Alapítvány. Reprint kiadás. Kiadói papírkötés.
20445.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Aktuális híreink

468. aukció:

Megtekintés: június 17-20. között;

Tételek átvétele: június 24-én 12 órától;

Fizetési határidő: július 5.

Elszámolás: július 10-től

  Események