Könyvek: Konyha és kert

Tételek száma: 46

1908 A Kert. A kertészet összes ágait magába foglaló szaklap. Szerk. és kiadja: Mauthner Ödön. XIV. évf. I. félév. Bp., 1908, Wodianer F. és Fiai-ny., VIII+499+(1) p.+ 7 (színes) t. Szövegközti fekete-fehér képekkel, színes műmellékletekkel. Sérült egészvászon-kötésben, viseltes borítóval, foltos lapokkal, helyenként ceruzás ill. tollas aláhúzásokkal, bejegyzésekkel.
20060.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
20061.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
20062.

Kikiáltási ár:
4 200 Ft
11,35
12,35
100 rögtönzött étel - 100 francia tojás étel - 100 sütemény, torta és dessert. (Francia konyha: Ebéd 20 perc alatt.) [Három kötetben.] (Budapest, 1931-1932). Cserépfalvi Könyvkiadó (Pollák Leopold ny.) VII + [8]-91 + [3] p.; VI + [7]-91 + [1] p.; VII + [8]-94 + [2] p. A Cserépfalvi Könyvkiadó a gyorsan elkészíthető, mégis elegáns receptek honi kínálatának bővítése érdekében a párizsi Flammarion Kiadó által kiadott szakácskönyvek magyarítására kérte fel Szekeres Józsefnét. A gyűjtőmappánkban szereplő ,,Milyen tésztát készítsünk? 100 sütemény, torta és dessert című munka az első kettővel szemben eredeti magyar mű. Második kötetünk fűzése az előzékeknél enyhén meglazult. Horváth 1670, 1671, 1675. Színes, halványan foltos kiadói egészvászon kötésben, az első kötéstáblákon eredeti címfeliratozással, színes, feliratozott, enyhén sérült kiadói kartontokban. Jó példány.
20063.

100 rögtönzött étel - 100 francia tojás étel - 100 sütemény, torta és dessert. (Francia konyha: Ebéd 20 perc alatt.) [Három kötetben.] (Budapest, 1931-1932). Cserépfalvi Könyvkiadó (Pollák Leopold ny.) VII + [8]-91 + [3] p.; VI + [7]-91 + [1] p.; VII + [8]-94 + [2] p. A Cserépfalvi Könyvkiadó a gyorsan elkészíthető, mégis elegáns receptek honi kínálatának bővítése érdekében a párizsi Flammarion Kiadó által kiadott szakácskönyvek magyarítására kérte fel Szekeres Józsefnét. A gyűjtőmappánkban szereplő ,,Milyen tésztát készítsünk? 100 sütemény, torta és dessert" című munka az első kettővel szemben eredeti magyar mű. Második kötetünk fűzése az előzékeknél enyhén meglazult. Horváth 1670, 1671, 1675. Színes, halványan foltos kiadói egészvászon kötésben, az első kötéstáblákon eredeti címfeliratozással, színes, feliratozott, enyhén sérült kiadói kartontokban. Jó példány.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20064.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
Bohus Gábor - Kalmár Zoltán - Ubrizsy Gábor: Magyarország kalaposgombáinak meghatározó kézikönyve. Bp., 1951, Akadémiai, 512 p.+29 t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal.
20065.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Galambos Gáspár: A Budakeszi Arborétum tervezése és leírása. Budakeszi, (1972), Telki Állami Erdő- és Vadgazdaság. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, a borítón tulajdonosi névbejegyzéssel. Megjelent 1024 példányban.
20066.

Kikiáltási ár:
3 400 Ft
9,19
10,00
Aichile, D. - Gotle-Bechtle, M.: Mi virít itt? Virágkalauz. 1991, Cicero. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
20067.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
20068.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
Forgács Attila: Az evés lélektana. Pszi-Könyvek. Bp., 2004, Akadémiai Kiadó. Kiadói papírkötés.  A kiadó leírásából: Mi történt az utóbbi 25 évben? Megduplázódott az elhízottak aránya. Pedig soha korábban nem tapasztalt fogyókúrahullám söpört végig a világon. A fogyás szándéka még érthető is a tömeges elhízás esetén, na de miért hízunk, a fogyókúrák dacára? A tudatos fogyási szándék ellen - jóval erősebb - őstudattalan erők hatnak. Az éhségérzetet nem csupán az élettani éhségjelek, hanem bizonyos ősemóciók is kiváltják. Az ember eredeténél fogva gyűjtögető-eszegető lény, aki örömeit és bánatait egyaránt hajlamos elenni. A kövér ember éhes lelkének alagsorában ott élnek kiéhezett elődei, akik ősvágyak formájában irányítják evési szokását. Mi ez a titokzatos, kontrollálhatatlan őserő? Honnan ered? Mit kezdhetünk vele? Miért eszünk akkor is, ha nem vagyunk éhesek? Ilyen kérdésekre keresi a választ ez a könyv.
20069.

Forgács Attila: Az evés lélektana. Pszi-Könyvek. Bp., 2004, Akadémiai Kiadó. Kiadói papírkötés. A kiadó leírásából: "Mi történt az utóbbi 25 évben? Megduplázódott az elhízottak aránya. Pedig soha korábban nem tapasztalt fogyókúrahullám söpört végig a világon. A fogyás szándéka még érthető is a tömeges elhízás esetén, na de miért hízunk, a fogyókúrák dacára? A tudatos fogyási szándék ellen - jóval erősebb - őstudattalan erők hatnak. Az éhségérzetet nem csupán az élettani éhségjelek, hanem bizonyos ősemóciók is kiváltják. Az ember eredeténél fogva gyűjtögető-eszegető lény, aki örömeit és bánatait egyaránt hajlamos elenni. A kövér ember éhes lelkének alagsorában ott élnek kiéhezett elődei, akik ősvágyak formájában irányítják evési szokását. Mi ez a titokzatos, kontrollálhatatlan őserő? Honnan ered? Mit kezdhetünk vele? Miért eszünk akkor is, ha nem vagyunk éhesek? Ilyen kérdésekre keresi a választ ez a könyv."

Kikiáltási ár:
4 600 Ft
12,43
13,53
cca 1936-1937 A Kertészet és a Növényvédelem folyóiratok egy-egy évfolyama egybekötve (össz. 24 szám). Szerk.: Dr. Kerekes Lajos. Gazdag fekete-fehér képanyaggal. Félvászon-kötésben, kopottas borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
20070.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
1932-1934 A Kertészet és a Növényvédelem folyóiratok egy-egy évfolyama egybekötve (össz. 24 szám). Szerk.: Dr. Kerekes Lajos. Gazdag fekete-fehér képanyaggal. Félvászon-kötésben, kopottas borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, egy lapon hiánnyal.
20071.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Aktuális híreink

468. aukció:

Megtekintés: június 17-20. között;

Tételek átvétele: június 24-én 12 órától;

Fizetési határidő: július 5.

Elszámolás: július 10-től

  Események