Könyvek: Mesekönyvek, ifjúsági irodalom

Tételek száma: 38

Rosty Kálmán: Karácsonyi képes könyv jó gyermekek számára. Festette: Diefenbach Lénárd. Magyar szövegét írta: - - . Regensburg, 1890, Pustet Frigyes-ny., 16 p. Színes illusztrációkkal. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé foltos lapokkal, a címlap és az utolsó lap sérült, az utolsó lap kijár.
20612.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
20613.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
The Big Book for Boys. Edited by Herbert Strang. London, (1928). Humphrey Milford - Oxford University Press (Printed by Morrison and Gibb Limited, Edinburgh). 1 t. (színes címkép) + [192] p. + 3 t. (színes). Ifjúsági kalandnovellák és cserkésztörténetek antológiája az Oxfordi Cserkész Évkönyv szerkesztőinek gondozásában. Oldalszámozáson belül szövegközti és egész oldalas rajzokkal gazdagon díszítve, illusztrált előzékekkel. Színes, illusztrált, enyhén kopott kiadói kartonkötésben. Jó példány.
20614.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,27
11,18
Piroska, a 3 kis malac és a falánk fekete farkas. A borítón: Piroska, a farkas meg a három kis malac. A Walt Disney Studio szövegével és színes képeivel. Ford.: Zigány Árpád. Bp., ,Palladis Rt, (Hungária-ny.), 48 p.+8 (Színes képtáblák, közte egy kétoldalas) t. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, egy tábla szélein kis szakadásokkal, néhány tábla kötése javított, a szennylapok és a táblák belsején a lapok pótoltak.
20615.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
Mendelényi Béla: A csodaduda és egyéb mesék. Mühlbeck Károly eredeti rajzaival. Budapest, 1905. Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. 124 p. Első kiadás. Mendelényi Béla (1875-1915) újságíró, nagyváradi rendőrfogalmazó és a rendőr sajtóiroda vezetője. Tündérmeséi szövegét oldalszámozáson belül Mühlbeck Károly klasszikus meseillusztrációi kísérik. Néhány levél fűzése elengedett, néhány levél szélén apró, a szövegtükröt nem érintő töredezettség. Aranyozott, festett kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
20616.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Pósa Lajos: Kacor király - Katsor, the king. Magyar-angol kétnyelvű fordítás. Pécs, 2020, Kódex Nyomda Kft. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
20617.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Rekai, Kati: The Adventures of Mickey, Taggy, Puppo and Cica and How They Discover Toronto. Illustrations by Elise Kane. (Dedikált.) Toronto, 1987. Canadian Stage and Arts Publications Ltd. 116 p. Dedikált: ,,With best wishes from the author, Kati Rekai & M. T. P. C. Rékai Kati (1921-2010) magyar származású kanadai írónő színes és egyszínnyomású rajzokkal gazdagon illusztrált ifjúsági ismeretterjesztő regénye. Az írónő - állatszereplőket mozgató - ifjúsági ismeretterjesztő meseregénye először 1974-ben jelent meg, és egy egész könyvsorozatot (ifjúsági útikönyv-sorozatot) alapított meg a címben megjelölt kutya- és macskahősök tevékeny részvételével. Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
20618.

Rekai, Kati: The Adventures of Mickey, Taggy, Puppo and Cica and How They Discover Toronto. Illustrations by Elise Kane. (Dedikált.) Toronto, 1987. Canadian Stage and Arts Publications Ltd. 116 p. Dedikált: ,,With best wishes from the author, Kati Rekai & M. T. P. C." Rékai Kati (1921-2010) magyar származású kanadai írónő színes és egyszínnyomású rajzokkal gazdagon illusztrált ifjúsági ismeretterjesztő regénye. Az írónő - állatszereplőket mozgató - ifjúsági ismeretterjesztő meseregénye először 1974-ben jelent meg, és egy egész könyvsorozatot (ifjúsági útikönyv-sorozatot) alapított meg a címben megjelölt kutya- és macskahősök tevékeny részvételével. Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Rekai, Kati: The Adventures of Mickey, Taggy, Puppo and Cica and How They Discover Greece. Illustrations by Karen Bell. Based on original character designs by Ferenc Rofusz. (Dedikált.) Toronto, 1996. Canadian Stage and Arts Publications Ltd - Sigma Publishing & Rosehill Printing. VIII + [2] + 46 p. Dedikált: ,,With best wishes for a future visit to Greece, from the author, Kati Rekai & M. T. P. C. 2002. Rékai Kati (1921-2010) magyar származású kanadai írónő színes és egyszínnyomású rajzokkal gazdagon illusztrált ifjúsági ismeretterjesztő regénye. Az írónő már korábban is publikált gyerekeknek szánt, kalandos ifjúsági útikönyveket. A kötetben szereplő négy antropomorf állat mesehős az impresszum szerint Rofusz Ferenc animátor, Oscar-díjas rajzfilmrendező leleménye. Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
20619.

Rekai, Kati: The Adventures of Mickey, Taggy, Puppo and Cica and How They Discover Greece. Illustrations by Karen Bell. Based on original character designs by Ferenc Rofusz. (Dedikált.) Toronto, 1996. Canadian Stage and Arts Publications Ltd - Sigma Publishing & Rosehill Printing. VIII + [2] + 46 p. Dedikált: ,,With best wishes for a future visit to Greece, from the author, Kati Rekai & M. T. P. C. 2002". Rékai Kati (1921-2010) magyar származású kanadai írónő színes és egyszínnyomású rajzokkal gazdagon illusztrált ifjúsági ismeretterjesztő regénye. Az írónő már korábban is publikált gyerekeknek szánt, kalandos ifjúsági útikönyveket. A kötetben szereplő négy antropomorf állat mesehős az impresszum szerint Rofusz Ferenc animátor, Oscar-díjas rajzfilmrendező leleménye. Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Rekai, Kati: The Adventures of Mickey, Taggy, Puppo and Cica and How They Discover the George R. Gardiner Museum of Ceramic Art in Toronto, Canada. Illustrations by Elise Kane. (Dedikált.) Toronto, 1987. Canadian Stage and Arts Publications Ltd. 64 p. Első kiadás. Dedikált: ,,With best wishes for a future visit to the Gardiner [Museum], from the author, Kati Rekai. Toronto, Sept 5/91. Rékai Kati (1921-2010) magyar származású kanadai írónő színes és egyszínnyomású rajzokkal gazdagon illusztrált ismeretterjesztő meseregénye. Az írónő már korábban is publikált gyerekeknek szánt, állatszereplőket felvonultató, kalandos útikönyveket, melyek közül útikönyvünk a szerző lakóvárosának, Torontónak múzeumába vezet. Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
20620.

Rekai, Kati: The Adventures of Mickey, Taggy, Puppo and Cica and How They Discover the George R. Gardiner Museum of Ceramic Art in Toronto, Canada. Illustrations by Elise Kane. (Dedikált.) Toronto, 1987. Canadian Stage and Arts Publications Ltd. 64 p. Első kiadás. Dedikált: ,,With best wishes for a future visit to the Gardiner [Museum], from the author, Kati Rekai. Toronto, Sept 5/91". Rékai Kati (1921-2010) magyar származású kanadai írónő színes és egyszínnyomású rajzokkal gazdagon illusztrált ismeretterjesztő meseregénye. Az írónő már korábban is publikált gyerekeknek szánt, állatszereplőket felvonultató, kalandos útikönyveket, melyek közül útikönyvünk a szerző lakóvárosának, Torontónak múzeumába vezet. Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Rekai, Kati: The Adventures of Mickey, Taggy, Puppo and Cica and how they discover Italy, and the voyage of Christopher Comubus to the New World. Illustrations by David Sheridan. Character Designs by Ferenc Rofusz. Cover Map by Kathlenn Kish. Toronto, 1992. Canadian Stage and Arts Publications Ltd. [7] + 101 + [4] p. Első kiadás. Rékai Kati (1921-2010) magyar származású kanadai írónő színes és egyszínnyomású rajzokkal gazdagon illusztrált ifjúsági ismeretterjesztő regénye. Az írónő már korábban is publikált gyerekeknek szánt, kalandos útikönyveket. A kötetben szereplő négy antropomorf állat mesehős az impresszum szerint Rofusz Ferenc animátor, Oscar-díjas rajzfilmrendező leleménye. Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
20621.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Rekai, Kati: The Adventures of Mickey, Taggy, Puppo and Cica and How They Discover France. (Dedikált.) Illustrations: Elise Kane. Toronto, 1986. Canadian Stage and Arts Publications Ltd. 135 + [1] p. Dedikált: ,,Best wishes from Kati Rekai & M. T. P. C. Rékai Kati (1921-2010) magyar származású kanadai írónő 18 színes egész oldalas és számos fekete-fehér rajzzal illusztrált ifjúsági ismeretterjesztő regénye. Az írónő már korábban is publikált gyerekeknek szánt, kalandos útikönyveket. A kötetben szereplő négy antropomorf állat mesehős az impresszum szerint Rofusz Ferenc animátor, Oscar-díjas rajzfilmrendező leleménye. Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
20622.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Peter Freund: Laura és a Tűzkígyó gyűrűje. Ford.: Farkas Tünde. Tina Dreher illusztrációival. Bp., 2007, M-érték. Kiadói kartonált papírkötés.
20623.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Aktuális híreink

468. aukció:

Megtekintés: június 17-20. között;

Tételek átvétele: június 24-én 12 órától;

Fizetési határidő: július 5.

Elszámolás: július 10-től

  Események