19208.
468. Lezárult gyorsárverés
Könyvek: Sport, sakk, hegymászás
2 400 Ft
Yesudian, Selva Raja: Sport és jóga. Ősi hindu testgyakorlatok és lélekzésszabályozás európaiak számára. Fordította Balogh Barna. 53 eredeti felvétellel. (Budapest), [1942 után]. Stádium Sajtóvállalat Rt. (ny.) 179 + [1] p. + 8 t. (kétoldalas) Selvarajan Yesudian (1916-1988) indiai jógaoktató, a jómódú dél-indiai családból származó sportoló testnevelési-orvosi tanulmányok megkezdése érdekében 1937-ben érkezett Magyarországra. A Hatha-jóga gyakorlatát kidolgozó ,,Sport and Yoga" című kötete 1941-ben jelent meg először magyarul. Az elismert jógi számos évet töltött hazánkban, magyar feleségével együtt csak a második világháború után, a koalíciós idők végén hagyta el az országot. Példányunk a harmadik magyar kiadásból származik. Az első nyomtatott oldalon régi bejegyzés, néhány oldalon, néhány táblán széljegyzetek. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben. Az illusztrált kiadói első borító bekötve. Jó példány.