Könyvek: Társadalomtudomány

Tételek száma: 83

Aall, Anathon:  Geschichte der Logosidee in der griechischen Philosophie - Geschichte der Logosidee in der christlichen Litteratur. Mit Unterstützung der Stiftung Hans Andreas Benneches und Fritjof Nansens zur Förderung der Wissenschaften veröffentlich. [Lipcse] Leipzig, 1896-1899. O. R. Reisland (Pierersche Hofbuchdruckerei Stephan Geibel & Co. in Altenburg). XIX + [1] + 251 + [1] p; XVII + [1] + 492 + [2] p. Első kiadás. Anathon Aall (1867-1943) norvég filozófus, a Norvég Tudományos Akadémia tagja. Számos európai egyetemi tanulmány után a századvégen sikertelenül pályázta meg a vallástörténeti tanszék tanári állását, ezt követően főként német egyetemeken tanított filozófiatörténetet. Összefüggő munkájában a klasszikus görög és a korai keresztény filozófiában kulcsszerepet betöltő fogalom, a Logosz (Értelem, Szó, Rendezőelv, Ige) terminusának tisztázására törekszik Hérakleitosztól Arisztotelészig, az apostoloktól Origenészig. Az első előzéken Ex libris. Poss.: Magyary Zoltán (1888-1945) egyetemi tanár, köztisztviselő, a közigazgatás-tudomány nemzetközi hírű képviselője. (Der Logos. Geschichte seiner Entwickelung ind der greichischen Philosophie und der christlichen Litteratur. I-II.) Korabeli félvászon kötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen kék címkén. Jó példány.
20250.

Aall, Anathon: Geschichte der Logosidee in der griechischen Philosophie - Geschichte der Logosidee in der christlichen Litteratur. Mit Unterstützung der Stiftung Hans Andreas Benneches und Fritjof Nansens zur Förderung der Wissenschaften veröffentlich. [Lipcse] Leipzig, 1896-1899. O. R. Reisland (Pierer'sche Hofbuchdruckerei Stephan Geibel & Co. in Altenburg). XIX + [1] + 251 + [1] p; XVII + [1] + 492 + [2] p. Első kiadás. Anathon Aall (1867-1943) norvég filozófus, a Norvég Tudományos Akadémia tagja. Számos európai egyetemi tanulmány után a századvégen sikertelenül pályázta meg a vallástörténeti tanszék tanári állását, ezt követően főként német egyetemeken tanított filozófiatörténetet. Összefüggő munkájában a klasszikus görög és a korai keresztény filozófiában kulcsszerepet betöltő fogalom, a Logosz (Értelem, Szó, Rendezőelv, Ige) terminusának tisztázására törekszik Hérakleitosztól Arisztotelészig, az apostoloktól Origenészig. Az első előzéken Ex libris. Poss.: Magyary Zoltán (1888-1945) egyetemi tanár, köztisztviselő, a közigazgatás-tudomány nemzetközi hírű képviselője. (Der Logos. Geschichte seiner Entwickelung ind der greichischen Philosophie und der christlichen Litteratur. I-II.) Korabeli félvászon kötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen kék címkén. Jó példány.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59
Rónay Jáczint: Mutatvány a tapasztalati lélektan köréből. Győr, 1846, Özv. Streibig Klára, 192+4 p. Korabeli félvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen apró sérülésnyommal, az elülső szennylap és a címlap sarkán hiánnyal, foltos lapokkal, autográf bejegyzéssel. Ritka!   Rónay János (1814-1889) pozsonyi nagyprépost, választott szkodári püspök, valóságos belső titkos tanácsos, bencés tanár, természettudós, író, az MTA tagja. Lélektannal, azon belül a karakterológiával foglalkozott. A darwinizmus magyarországi megismertetője és első terjesztője. Kossuth gyermekeinek, valamint Rudolf trónörökös és Mária Valéria főhercegnő nevelője.
20251.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Spinoza, Baruch:  B. de Spinozas kurzgefasse Abhandlung von Gott, dem Menschen und dessen Glück. Auf dem Holländischen ins Deutsche übersetzt und mit einem Vorwort begleitet von C. Schaarschmidt. 2. verbesserte Auflage. Berlin, 1874. Erich Koschny - L. Heimann Verlag (Gedruckt von Gebrüder Grunert in Berlin). XIII + [3] + 117 + [3] p. (Philosophische Bibliothek. 18. Band.) --- Hozzákötve: Spinoza, Baruch: Benedict von Spinozas Ethik. Ueberstzt, erläutert und mit einer Lebesbeschreibung Spinozas versehen von J. H. Kirchmann. Vierte verbesserte Auflage. Heidelberg, 1886. Georg Weiss Verlag (Druck von Bockwitz & Webel in Leipzig). [4] + [XI]-XV + [1] + 255 + [1] p. (Philosophische Bibliothek. 4. Band.) --- Hozzákötve: Spinoza, Baruch: Die Briefe mehrerer Gelehrten an Benedict von Spinoza und dessen Antworten, soweit beide zum bessere Verständniss seiner Schriften dienen. Uebersetzt und erläutert von J. H. v. Kirchmann. Berlin, 1871. Verlag von L. Heimann (Druck von R. Boll in Berlin). XIII + [1] + 258 p. (Philosophische Bibliothek. 46. Band.) Kolligátumunk Baruch Spinoza (1632-1677) holland raconalista filozófus három fontos művének jegyzetelt német fordítását tartalmazza, a ,,Korte Verhandeling van God, de mensch, en deszelvs welstand (Rövid tanulmány Istenről, az emberről és az ember boldogulásáról) című korai munkáját (1662), fő művét az Etikát (1677), illetve válogatást kora fontos tudósaival folytatott levelezéséből. Leveleinek szövegét oldalszámozáson belül számos természettudományos ábra kíséri. Valamennyi címlapon, illetve az utolsó nyomtatott levélen régi gyűjteményi bélyegzés. Poss: Az Országos Izraelita Tanítóképző Intézet Budapesten. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, a gerincen katalóguscédulával, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
20252.

Spinoza, Baruch: B. de Spinoza's kurzgefasse Abhandlung von Gott, dem Menschen und dessen Glück. Auf dem Holländischen in's Deutsche übersetzt und mit einem Vorwort begleitet von C. Schaarschmidt. 2. verbesserte Auflage. Berlin, 1874. Erich Koschny - L. Heimann Verlag (Gedruckt von Gebrüder Grunert in Berlin). XIII + [3] + 117 + [3] p. (Philosophische Bibliothek. 18. Band.) --- Hozzákötve: Spinoza, Baruch: Benedict von Spinoza's Ethik. Ueberstzt, erläutert und mit einer Lebesbeschreibung Spinoza's versehen von J. H. Kirchmann. Vierte verbesserte Auflage. Heidelberg, 1886. Georg Weiss Verlag (Druck von Bockwitz & Webel in Leipzig). [4] + [XI]-XV + [1] + 255 + [1] p. (Philosophische Bibliothek. 4. Band.) --- Hozzákötve: Spinoza, Baruch: Die Briefe mehrerer Gelehrten an Benedict von Spinoza und dessen Antworten, soweit beide zum bessere Verständniss seiner Schriften dienen. Uebersetzt und erläutert von J. H. v. Kirchmann. Berlin, 1871. Verlag von L. Heimann (Druck von R. Boll in Berlin). XIII + [1] + 258 p. (Philosophische Bibliothek. 46. Band.) Kolligátumunk Baruch Spinoza (1632-1677) holland raconalista filozófus három fontos művének jegyzetelt német fordítását tartalmazza, a ,,Korte Verhandeling van God, de mensch, en deszelvs welstand" (Rövid tanulmány Istenről, az emberről és az ember boldogulásáról) című korai munkáját (1662), fő művét az Etikát (1677), illetve válogatást kora fontos tudósaival folytatott levelezéséből. Leveleinek szövegét oldalszámozáson belül számos természettudományos ábra kíséri. Valamennyi címlapon, illetve az utolsó nyomtatott levélen régi gyűjteményi bélyegzés. Poss: Az Országos Izraelita Tanítóképző Intézet Budapesten. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, a gerincen katalóguscédulával, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Jeans, J[ames] S[tephen]: Englands Supremacy. Its Sources, Ecomomics, and Dangers. London, 1885. Longmans, Green and Company (Printed by Ballantyne, Hanson & Co. Press, Edinburgh-London). XXIV + 447 + [1] p. Első kiadás. Közgazdaságtani értekezés Anglia gazdasági vezető szerepének okairól. A vezető pozíció utolsó évtizedeiben írt tanulmány az okok között a korai indusztrializációt tartja számon, nem különben az angliai munkásréteg szerény bérezését, a kereskedelmi flotta átütő erejét, valamint a megszerzett gyarmatbirodalomból húzott jövedelmet. Oldalszámozáson belül statisztikai táblázatok sokaságával. Aranyozott, enyhén kopott kiadói egészvászon kötésben. Körülvágatlan, jó példány.
20253.

Jeans, J[ames] S[tephen]: England's Supremacy. Its Sources, Ecomomics, and Dangers. London, 1885. Longmans, Green and Company (Printed by Ballantyne, Hanson & Co. Press, Edinburgh-London). XXIV + 447 + [1] p. Első kiadás. Közgazdaságtani értekezés Anglia gazdasági vezető szerepének okairól. A vezető pozíció utolsó évtizedeiben írt tanulmány az okok között a korai indusztrializációt tartja számon, nem különben az angliai munkásréteg szerény bérezését, a kereskedelmi flotta átütő erejét, valamint a megszerzett gyarmatbirodalomból húzott jövedelmet. Oldalszámozáson belül statisztikai táblázatok sokaságával. Aranyozott, enyhén kopott kiadói egészvászon kötésben. Körülvágatlan, jó példány.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Vutkovich Sándor, ifj. dr.: A felsőházak szervezete a főbb államokban. Politikai tanulmány. Pozsony, 1896, Eggenberger-féle könyvkereskedés (Wigand F. K.-ny.), 2 sztl. lev.+ 321+(3) p. Sérült kiadói papírkötés, széteső, javításra szoruló állapotban.
20254.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
Ludovici, Anthony M[ario]: Who is to be Master of the World? An Introduction to the Philosophy of Friedrich Nieztsche. With Introduction by Oscar Levy. (Számozott.) Edinburgh-London, 1909. T. N. Foulis (Printed by Colston & Company Ltd., Edinburgh) XII + 199 + [1] p. Első kiadás. Számozott példány, sorszáma: 271. Anthony Mario Ludovici (1882-1971) brit grafikus, filozófus, publicista, közíró, tolmács, kritikus. Művész családba született, pályája elején grafikus volt, a századforduló utáni években Auguste Rodin személyi titkára. 1908 során ismerkedett meg Oscar Levy-vel, Friedrich Nietzsche angol fordítójával, érdeklődése ekkor fordult Nietzsche szubverzív filozófiája felé. A demokrácia, az egyenlőség, a liberalizmus, a marxizmus és a kereszténység későbbi vitriolos tollú kritikusaként Nietzschében minden képmutatás, fennálló rend, moralizálás kérlelhetetlen ellenfelét ismerte meg, pályája későbbi szakaszának ellentmondásos fordulatai is az értékek átértékelőjének, Nietzschének tagadó attitűdjéből érhetőek meg. Aranyozott gerincű, feliratozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
20255.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Diószegi Vilmos: A pogány magyarok hitvilága. (Dedikált.) Budapest, 1967. Akadémiai Kiadó (Akadémiai Nyomda). 142 + [6] p. + 14 t. (dupla oldalas: 41 képpel). Első kiadás. Dedikált: ,,[Vincze] Pistának barátsággal [Diószegi] Vili. Bp., 1968. III. 15. A tudományos világot régóta foglalkoztatja a pogány magyarok hitvilága. A szerző összehasonlító vizsgálatok alapján közelít a kérdéshez: a magyar népi szellemi kultúra ide tartozó területeit összeveti a rokon népek és a magyarokkal rokon kultúrájú népek folklórjával, s a közös motívumok történeti párhuzamai alapján bizonyítja, hogy a magyar szellemi kultúra etnikus sajátságait nem a honfoglalás után vettük át a szomszéd népektől. Ezzel a módszertani elvvel bontja ki a pogány magyar világképét, a természetfeletti világról alkotott felfogásukat, s e természetfeletti erőkkel ,,érintkező személy, a sámán alakját. A sámánokról szóló anyagot szibériai és mongóliai népek körében is tanulmányozta. Prov.: Vincze István. [Vincze István (1922-1982) néprajztudós, 1955-től a Néprajzi Múzeum munkatársa, 1980-től osztályvezetője. Főként szőlészet- és borászattörténettel foglalkozott.] (Kőrösi Csoma kiskönyvtár 4.) Fűzve, enyhén kopott kiadói borítóban, jó példány.
20256.

Diószegi Vilmos: A pogány magyarok hitvilága. (Dedikált.) Budapest, 1967. Akadémiai Kiadó (Akadémiai Nyomda). 142 + [6] p. + 14 t. (dupla oldalas: 41 képpel). Első kiadás. Dedikált: ,,[Vincze] Pistának barátsággal [Diószegi] Vili. Bp., 1968. III. 15.'' A tudományos világot régóta foglalkoztatja a pogány magyarok hitvilága. A szerző összehasonlító vizsgálatok alapján közelít a kérdéshez: a magyar népi szellemi kultúra ide tartozó területeit összeveti a rokon népek és a magyarokkal rokon kultúrájú népek folklórjával, s a közös motívumok történeti párhuzamai alapján bizonyítja, hogy a magyar szellemi kultúra etnikus sajátságait nem a honfoglalás után vettük át a szomszéd népektől. Ezzel a módszertani elvvel bontja ki a pogány magyar világképét, a természetfeletti világról alkotott felfogásukat, s e természetfeletti erőkkel ,,érintkező" személy, a sámán alakját. A sámánokról szóló anyagot szibériai és mongóliai népek körében is tanulmányozta. Prov.: Vincze István. [Vincze István (1922-1982) néprajztudós, 1955-től a Néprajzi Múzeum munkatársa, 1980-től osztályvezetője. Főként szőlészet- és borászattörténettel foglalkozott.] (Kőrösi Csoma kiskönyvtár 4.) Fűzve, enyhén kopott kiadói borítóban, jó példány.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
20257.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
A Nemzetstratégiai Kutatóintézet 3 db kiadványa (Kárpát-haza könyvek): Marosi Anita: Hit és megmaradás. Kárpátaljai nagycsaládok - Interjúkötet. Beregszász, 2017, Kárpátaljai Magyar Nagycsaládosok Egyesülete - NSKI. Kiadói papírkötés. + Húszéves az Udvarhely Néptáncműhely. 1998-2018. Bp., 2018, NSKI. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. + Szász Rozália: Ahol a só kivirágzik. Gondolatok széki muzsikára. Bp., 2019, NSKI. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
20258.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
20259.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Szabó László:  A magyar rokonsági rendszer. (Dedikált.) Debrecen, 1980. (Kossuth Lajos Tudományegyetem Néprajzi Tanszék - Alföldi Nyomda). 133 + [1] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Vincze Istvánnak barátsággal! Szolnok, 1981. február 21. Szabó László. A kötet végén rövid német és szlovák nyelvű szövegkivonat. Prov.: Vincze István. [Vincze István (1922-1982) néprajztudós, 1955-től a Néprajzi Múzeum munkatársa, 1980-től osztályvezetője. Főként szőlészet- és borászattörténettel foglalkozott.] (Studia folkloristica et ethnographica 4.) Fűzve, illusztrált kiadói borítóban, jó példány.
20260.

Szabó László: A magyar rokonsági rendszer. (Dedikált.) Debrecen, 1980. (Kossuth Lajos Tudományegyetem Néprajzi Tanszék - Alföldi Nyomda). 133 + [1] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Vincze Istvánnak barátsággal! Szolnok, 1981. február 21. Szabó László''. A kötet végén rövid német és szlovák nyelvű szövegkivonat. Prov.: Vincze István. [Vincze István (1922-1982) néprajztudós, 1955-től a Néprajzi Múzeum munkatársa, 1980-től osztályvezetője. Főként szőlészet- és borászattörténettel foglalkozott.] (Studia folkloristica et ethnographica 4.) Fűzve, illusztrált kiadói borítóban, jó példány.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Manga János:  Ünnepek, szokások az Ipoly mentén. (Dedikált.) Budapest, 1968. Akadémiai Kiadó (Akadémiai Nyomda). 187 + [5] p. + 6 t. (dupla oldalas: 16 fényképpel). Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Vincze Pista barátomnak, Bp., 1968. VI. 10. Manga János. Prov.: Vincze István. [Vincze István (1922-1982) néprajztudós, 1955-től a Néprajzi Múzeum munkatársa, 1980-től osztályvezetője. Főként szőlészet- és borászattörténettel foglalkozott.] (Néprajzi tanulmányok - A Magyar Tudományos Akadémia Néprajzi Kutató Csoportja.) Fűzve, illusztrált kiadói borítóban, jó példány.
20261.

Manga János: Ünnepek, szokások az Ipoly mentén. (Dedikált.) Budapest, 1968. Akadémiai Kiadó (Akadémiai Nyomda). 187 + [5] p. + 6 t. (dupla oldalas: 16 fényképpel). Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Vincze Pista barátomnak, Bp., 1968. VI. 10. Manga János''. Prov.: Vincze István. [Vincze István (1922-1982) néprajztudós, 1955-től a Néprajzi Múzeum munkatársa, 1980-től osztályvezetője. Főként szőlészet- és borászattörténettel foglalkozott.] (Néprajzi tanulmányok - A Magyar Tudományos Akadémia Néprajzi Kutató Csoportja.) Fűzve, illusztrált kiadói borítóban, jó példány.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Aktuális híreink

468. aukció:

Megtekintés: június 17-20. között;

Tételek átvétele: június 24-én 12 órától;

Fizetési határidő: július 5.

Elszámolás: július 10-től

  Események