Könyvek: Társadalomtudomány

Tételek száma: 83

20262.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Perczel István: Isten felfoghatatlansága és leereszkedése. Szent Ágoston és Aranyszájú Szent János metafizikája és misztikája.  A szerző, Perczel István (1957-) vallástudós, Bizánc kutató által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. A Kútnál. Bp., 1999, Atlantisz. Kiadói kartonált papírkötés.
20263.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
20264.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
20265.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Röck Gyula: Arc- és alaktan. Karakterológiai tanulmány Lavater, Gall, Hermann, Issbender-Haldane, Szokoly, Szentpályi, Gabányi, Ullrich, M. W. Biltz stb. nyomán. Budapest, 1938. Kókai Lajos Könyvkiadó Vállalata (Bagó Mihály ny., Dombóvár). 191 + [1] p. Első kiadás. Röck Gyula karakterológiai munkája összefüggéseket keres az arcforma, az orr, a fül, a szem, szemöldök, homlokarányok, fejforma és a temperamentum, személyiség, a hanghordozás és a jellem között. Az oldalszámozáson belül számos szövegközti ábrával illusztrált kötet kifejti nézeteit sok egyéb mellett az ideális és a szörnyűséges jellemre utaló női lábról, az érzéki, a beteges és a harmonikus női szájról, valamint az egyes rasszokhoz tartozó jellemekről is erős kijelentéseket tesz. Jóllehet a szerző számos műve szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott könyvek listáján, e műve - feltehetően ritkasága miatt - elkerülte a cenzorok figyelmét. Példányunk címoldalán régi tulajdonosi bejegyzés, egyes oldalakon halvány foltosság, példányunk fűzése meglazult. Fűzve, illusztrált, sérült gerincű kiadói borítóban.
20266.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Adler, Alfred: Emberismeret. Gyakorlati individuálpszichológia. Fordította Kulcsár István. Budapest, 1933. Győző Andor kiadása (Hungária Nyomda Rt.) 198 + [2] p. Első magyar kiadás. Kötetünk Alfred Adler (1870-1937) osztrák elmeorvos amerikai előadásai nyomán készült. Alfred Adler (1870-1937), a társadalomban élő ember pszichéjét és neurózisait vizsgáló mélylélektani irányzat, az individuálpszichológiai diszciplina alapítója. Műve eredeti nyelven 1927-ben jelent meg, fordításunk az első teljes Adler-kötet magyar nyelven. Példányunk utolsó három levele kissé foltos. Korabeli félvászon kötésben, a fűzött kiadás első borítófedele az első kötéstáblára ragasztva.
20267.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Richard Tarnas: A nyugati gondolat stációi. Ford.: Lázár A. Péter. Bp., 1995, AduPrint. Első magyar kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.
20268.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
20269.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Bartha Mór: A magyar agrár-szocialismus és az örökbérlet. Közgazdasági tanulmány. Debrecen, 1897, szerzői kiadás (,,Csokonai-ny.), 2 sztl. lev.+ 118+(2) p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, kissé foltos, sérült borítóval, helyenként kis lapszéli ázásnyomokkal. A borítón kézzel írt ajánlással ,,Tiszt. Györffy József urnak (szerzői dedikáció?) Ritka, árverésen még nem szerepelt!
20270.

Bartha Mór: A magyar agrár-szocialismus és az örökbérlet. Közgazdasági tanulmány. Debrecen, 1897, szerzői kiadás (,,Csokonai"-ny.), 2 sztl. lev.+ 118+(2) p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, kissé foltos, sérült borítóval, helyenként kis lapszéli ázásnyomokkal. A borítón kézzel írt ajánlással ,,Tiszt. Györffy József urnak" (szerzői dedikáció?) Ritka, árverésen még nem szerepelt!

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Blackie Stuart János: Önnevelés. Értelmi, testi és erkölcsi téren. Utmutató fiatal emberek és tanulók számára. Blackie Stuart János angol eredetije után. A szerző életrajzával. Ford.: Csiky Lajos. Bp., 1898, Hornyánszky Viktor, 2+108 p. Átkötött félvászon-kötés, bekötött papírborítóval.
20271.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Wagner, Gustav Friedrich:  Transcendental-Idealismus. Eingeleitet, bearbeitet und mit einem Nachwort versehen von Frau Maria Groener.  Ulm, 1934. Verlag der Neuen Deutschen Schopenhauergesellschaft. XXIII + [1] + 181 + [1] p. Első kiadás.  Gustav Friedrich Wagner (1848-1917) német filológus, az első rendszeres Schopenhauer-bibliográfia (1909) összeállítója. Wagner ismeretelméleti kötetének végén Maria Groener tisztázza a transzcendentális idealizmus filozófiájának viszonyát a kereszténységhez. Az első fedőborító verzóján régi kereskedői könyvjegy.  (Meisterbuch der Neuen Deutschen Schopengesellchaft.)  Fűzve, feliratozott kiadói borítóban.
20272.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Somogyi József: A faj. Bp., [1940], Athenaeum, 275+(1) p. Aranyozott egészvászon-kötésben, a gerincnél sérült borítóval.
20273.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Aktuális híreink

468. aukció:

Megtekintés: június 17-20. között;

Tételek átvétele: június 24-én 12 órától;

Fizetési határidő: július 5.

Elszámolás: július 10-től

  Események