Könyvek: Társadalomtudomány

Tételek száma: 83

Madary, Carl [Madary Károly]:  A. Einstein, E. H. Schmitt und Das Ende der ,,Philosophie. Versuch einer Synthese von Carl Madary.  Berlin, 1921. Alberti-Verlag (Druck der Világosság AG., Budapest).  Madary Károly német nyelven írt ismeretelméleti összefoglalója a fizikai világkép Einsteinhez kötődő megbontásának filozófiai következményeit vizsgálja. A szerző a következő évben az okkult gondolkodásról ad közre munkát, illetve okkult előadásokat tart. (Szocializmus, 1922, 188-190). A címoldalon régi gyűjteményi bélyegzés.  Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, a gerincen régi katalóguscímkével. Jó példány.
20298.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Freud, S(igmund):  A lélekelemzés legújabb eredményei. Fordította Lengyel József.  Debrecen, 1943. (Pannonia Könyvnyomda Vállalat). 216 + [8] p. Első magyar kiadás.  A mű eredeti nyelven először 1932-ben jelent meg, Bécsben. Az előszóban Freud kitér arra, hogy megszokása miatt tanulmányait előadás formájában tette közzé, annak ellenére, hogy a tanulmányok közönség előtti előadására már nem került sor. A tartalomból: Az álomtan revíziója - Az álom és az okkultizmus - A lelki személyiség felbontása - A szorongás és ösztönélet - A nőiség.  (Ampelos könyvek I.)  Aranyozott gerincű kiadói félvászon kötésben, kiadói védőborítóban. Jó példány.
20299.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,65
9,41
Rohracher, Hubert - Szőllősy Győző:  Karakterológia. Az ötödik német kiadást fordította és magyar karakterológiai vonatkozásokkal kiegészített Szőllősy Győző.  Budapest, (1942). Novák Rudolf és Társa Orvosi Szakkönyvkereskedés és Tudományos Könyvkiadóvállalat (Gyarmati és Bősz nyomda). 160 p.  Hubert Rohracher (1903-1972) osztrák pszichológus, innsbrucki egyetemi tanár személyiség-lélektani kötetének első magyar kiadása 1939-ben jelent meg, példányunk a harmadik, javított és bővített magyar kiadásból való. A munka döntően Ernst Kretschmer és Erich Jaensch tipológiáját ismerteti, kiegészítve Carl Gustav Jung, a magyar tudósok közül pedig Klages Lajos és Noszlopi László elméleteivel. A tartalomból: Testalkat és karakter. - A kísérleti típusdiagnosztika értéke és megbízhatósága. - Jellem és átöröklés. - Karakter és nemiség. - Jellem és környezet. - Jellem és nevelés. - Jellem és sors. - Tulajdonságjegyzékek és kérdőívek az öndiagnózishoz. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés.  Fűzve, illusztrált, enyhén sérült kiadói védőborítóban. Jó példány.
20300.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,65
9,41
Noszlopi László:  Emberismeret és emberekkel való bánás.  (Budapest, 1942. Pantheon kiadás (Radó István nyomdai műintézete). 247 + [1] p. Első kiadás.  Noszlopi László (1901-1990) pszichológus, Pauler Ákos tanítványa, a Pázmány Péter Tudományegyetem tanára, a Pedagógiai Szeminárium lélektani laboratóriumának vezetője. 1948-ban elbocsátották, utána segédmunkásként dolgozott. Noszlopi László neveléslélektani fókuszú ismeretterjesztő műve általános bevezetés a lélektan tárgyába, különös tekintettel a párválasztásra és a pályaválasztásra. A tartalomból: A lélektan mint sorstudomány. - Bevezetés a pszichológiába: alapfogalmak. - A tudattalan lelki életről. - Lelki problémák a nemi élet körében. - Az élettárs megválasztásának lélektana és a házasság művészete. - Emberkiválogatás. - Emberismeret. Önismeret. A boldogulás és érvényesülés lélektana. - A társasélet és társaságbeli ember lélektana. - Neveléslélektan. Az emberek befolyásolásának fajai. A lelki egészség, világnézet és az ízlés kérdése.  Aranyozott kiadói félvászon kötésben, enyhén sérült kiadói védőborítóban.
20301.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,65
9,41
Ferenczi Sándor:  A pszichoanalizis haladása. Értekezések.  Budapest, 1919. Dick Manó kiadása (,,Jókai és Löbl Mór ny.) 213 + [1] p. Első kiadás.  Ferenczi Sándor (1873-1933) idegorvosnak - Sigmund Freud egyik legközelebbi munkatársának - összefoglalása a pszichoanalitikus vizsgálódások előrehaladásáról, számos kortárs esettanulmánnyal.  Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban. Felvágatlan, jó példány.
20302.

Ferenczi Sándor: A pszichoanalizis haladása. Értekezések. Budapest, 1919. Dick Manó kiadása (,,Jókai" és Löbl Mór ny.) 213 + [1] p. Első kiadás. Ferenczi Sándor (1873-1933) idegorvosnak - Sigmund Freud egyik legközelebbi munkatársának - összefoglalása a pszichoanalitikus vizsgálódások előrehaladásáról, számos kortárs esettanulmánnyal. Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban. Felvágatlan, jó példány.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,65
9,41
20303.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,65
9,41
20304.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Téglás J. Béla: A történeti pasquillus a magyar irodalomban. Szeged, 1928. Magyar Irodalomtörténeti Intézet (Prometheus ny.) 214 + [2] p. Korrajzba ágyazott irodalomtörténeti értekezés a verses gorombaság, verses gúnyirat nálunk is virágzó műfajáról a humanista kezdetektől a reformáció korán át a reformkor politikai gúnyverseiig. (Értekezések a M. Kir. Ferencz József Tudományegyetem Magyar Irodalomtudományi Intézetéből. 7. szám.) Fűzve, kiadói borítóban.
20305.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
20306.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Jung, C[arl] G[ustav]:  Psychologie und Religion. Die Terry Lectures 1937 gehalten an der Yale University.  Zürich-Leipzig, 1940. Rascher Verlag (Druck: Tschudi und Co. Glarus). 192 p. + 1 t. Első német kiadás.  Carl Gustav Jung (1875-1961) svájci pszichiáter, a Freud-tól elszakadó analitikus pszichológiai irányzat alapítója. A világhírű pszichiáter az 1909-től a világ számos egyetemén tartott előadás-sorozatokat. Az 1936-1937-es szemeszter alkalmából már harmadszor tért vissza az Egyesült Államokba, ezúttal a Terry Lectures keretében lépett a pulpitusra. A Terry Lectures sora a Yale Egyetem 1905-ben alapított előadássorozat, mely kimondottan vallás és természettudományok, illetve vallás és pszichológia viszonyát vizsgálja. Carl Gustav Jung ,,Psychology and Religion néven tartott előadásai az analitikus pszichológia irányából tanulmányozzák a kérdést. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés.  Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
20307.

Jung, C[arl] G[ustav]: Psychologie und Religion. Die Terry Lectures 1937 gehalten an der Yale University. Zürich-Leipzig, 1940. Rascher Verlag (Druck: Tschudi und Co. Glarus). 192 p. + 1 t. Első német kiadás. Carl Gustav Jung (1875-1961) svájci pszichiáter, a Freud-tól elszakadó analitikus pszichológiai irányzat alapítója. A világhírű pszichiáter az 1909-től a világ számos egyetemén tartott előadás-sorozatokat. Az 1936-1937-es szemeszter alkalmából már harmadszor tért vissza az Egyesült Államokba, ezúttal a Terry Lectures keretében lépett a pulpitusra. A Terry Lectures sora a Yale Egyetem 1905-ben alapított előadássorozat, mely kimondottan vallás és természettudományok, illetve vallás és pszichológia viszonyát vizsgálja. Carl Gustav Jung ,,Psychology and Religion" néven tartott előadásai az analitikus pszichológia irányából tanulmányozzák a kérdést. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés. Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Pinski, F[riedrich]:  Der höchste Standpunkt der Transzendentalphilosophie. Versuch einer Vervonnständigung uns systematischen Darstellung der letzten Gedanken Immanuel Kants.  Halle an der Saale, 1911. Verlag von Hugo Peter (Buchdruckerei des Waisenhauses in Halle an der Saale). VI + [2] + 151 + [1] p. Egyetlen kiadás.  Friedrich Pinski berlini reálgimnáziumi tanár értekezése az Immanuel Kant ,,A tiszta ész kritikája című filozófiai nagymű által alapított, ismeretelméleti érdeklődésű transzcendentális filozófia alapkérdéseiről. A címoldalon katalógusbejegyzés.  Feliratozott kiadói félvászon kötésben. Jó példány.
20308.

Pinski, F[riedrich]: Der höchste Standpunkt der Transzendentalphilosophie. Versuch einer Vervonnständigung uns systematischen Darstellung der letzten Gedanken Immanuel Kants. Halle an der Saale, 1911. Verlag von Hugo Peter (Buchdruckerei des Waisenhauses in Halle an der Saale). VI + [2] + 151 + [1] p. Egyetlen kiadás. Friedrich Pinski berlini reálgimnáziumi tanár értekezése az Immanuel Kant ,,A tiszta ész kritikája" című filozófiai nagymű által alapított, ismeretelméleti érdeklődésű transzcendentális filozófia alapkérdéseiről. A címoldalon katalógusbejegyzés. Feliratozott kiadói félvászon kötésben. Jó példány.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Lénárd Ferenc:  A lélektan útjai.  Budapest, (1947). Franklin-Társulat (ny.) 269 + [3] p. Első kiadás.  Lénárd Ferenc (1911-1988) pszichológiatörténeti munkája a téma alapvető monográfiája az ókortól a kortárs elméletekig.  (A búvár könyvei, XXV. kötet.)  Aranyozott gerincű kiadói félvászon kötésben, enyhén kopott kiadói védőborítóban.
20309.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Aktuális híreink

468. aukció:

Megtekintés: június 17-20. között;

Tételek átvétele: június 24-én 12 órától;

Fizetési határidő: július 5.

Elszámolás: július 10-től

  Események