Könyvek: Társadalomtudomány

Tételek száma: 83

Gergő Endre: Materialista lélektan. Alapvetés. (Budapest, 1925). Nova Irodalmi Intézet (Globus Nyomdai Műintézet). 239 + [1] p. Egyetlen kiadás. Gergő (született Greiner) Endre (1894-1944) kereskedelmi levelező, joghallgató, a Tanácsköztársaság Közoktatási Népbiztosságának tisztviselője. Pszichológiai érdeklődését jelzik folyóiratokban megjelenő szakcikkei. ,,Materialista lélektan című munkája egyben első megjelent kötete, melyben Edmund Husserl német filozófus idealista filozófiájának téziseit vitatja. Példányunk fűzése kissé laza. Fűzve, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban. Felvágatlan példány.
20310.

Gergő Endre: Materialista lélektan. Alapvetés. (Budapest, 1925). Nova Irodalmi Intézet (Globus Nyomdai Műintézet). 239 + [1] p. Egyetlen kiadás. Gergő (született Greiner) Endre (1894-1944) kereskedelmi levelező, joghallgató, a Tanácsköztársaság Közoktatási Népbiztosságának tisztviselője. Pszichológiai érdeklődését jelzik folyóiratokban megjelenő szakcikkei. ,,Materialista lélektan" című munkája egyben első megjelent kötete, melyben Edmund Husserl német filozófus idealista filozófiájának téziseit vitatja. Példányunk fűzése kissé laza. Fűzve, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban. Felvágatlan példány.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
(Kendi Miklós): Grafológus automata. Minden kézírásból őszinte jellemrajzot készít. 126264. számú magyar szabadalom. (Budapest), [1939]. (Szerző - Athenaeum Nyomda). 7 + [1] p. + 1 melléklet (21 hártyapapír grafológiai írásminta, I-XXI-ig számozva). Első kiadás. Kendi Miklós belvárosi kereskedő Grafológus automatája a mellékelt hártyapapír mellékletek segítségével segítséget nyújt a kéziratért felelős személy jellemének pontos azonosításában. A belív oldalain szöveges tájékoztató. (A találmányt a Nemzeti Újság 1939. március 10-i száma ismertette.) Fűzve, színes, illusztrált, enyhén foltos kiadói borítóban. Jó példány.
20311.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Bihari Péter. Tiszta gondolkodástan vagy logika. Bp., 1886, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), IV+119 p. Átkötött félvászon-kötés, régi intézményi bélyegzésekkel.
20312.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Kiss Lajos: Földrajzi nevek etimológiai szótára. Bp., 1978, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
20313.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
20314.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
Jung Károly: Az emberélet fordulói. Gombosi népszokások. (Aláírt.) [Újvidék], 1978. Forum Kiadó (Minerva Nyomda, Szabadka). 328 + [4] p. + 8 t. (kétoldalas táblákon fotóanyag). Egyetlen kiadás. A címlapon Jung Károly saját kezű aláírása. Részlet Voigt Vilmos méltatásából: ,,Akik figyelemmel kísérték az utóbbi évtizedben a jugoszláviai hungarológiai kutatások rohamos fejlődését, valamint ennek keretében a szorosabb értelemben vett néprajzi-folklorisztikai vizsgálatok megizmosodását, örömmel állapíthatják meg, hogy immár monografikus áttekintés is született... Büszkén írhatom le, hogy az olvasó a legteljesebb magyar szokásleírást tartja kezében: nem csak a jugoszláviai magyar, hanem egyáltalán a magyar néprajzkutatás ilyen áttekintést még nem tett közzé ... Számos olyan kérdésre tér ki e munka, amellyel eddig nem, vagy igen keveset foglalkozott a teljes magyar néprajzi kutatás. Magam szinte minden fejezetben találtam olyan adatokat, vagy összefüggéseket, amelyek legalábbis a publikált magyar néprajzi szakirodalomban nem voltak ismeretesek ... Néprajzkutatók >>a parasztélet rendje>az emberi élet szokásai
20315.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
20316.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Vadnay Andor: A Tiszamellékről. Tanulmány az alföldi munkáskérdésről. Budapest, 1900. Budapesti Hirlap Ujságvállalata (ny.) 159 + [1] p. Egyetlen kiadás. Vadnay Andor (1859-1901) országgyűlési képviselő, ellentmondásos megítélésű, számos sajtóperbe keveredett publicista, Csongrád megye frissebben kinevezett főispánja az alföldi parasztság között terjedő agrárszocialista mozgalom kiváltó okait vizsgálja a főispáni pozíció távlatából. Az első előzéken régi tulajdonosi könyvjegy. BOEH V: 1298. Kiadói kartonkötésben, a gerincen és az első kötéstáblán címfeliratot hordozó címkékkel. Jó példány.
20317.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
20318.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
Bárány Gerő: Philosophiai essayk. Budapest, 1910. Lampel R. - Wodianer F. és Fiai Rt. (ny.) [4] + 208 p. Első kiadás. Bárány Gerő (1878-1939) filozófus, egyetemi tanár esszéi. A címoldalon az egykori tulajdonos könyvet méltató jegyzetei, néhány oldalon ugyanattól a kéztől származó széljegyzet. A címoldalon apró foltosság, kötetünk első és utolsó íve megerősítve, utolsó levelén apró, a szövegtestet nem érintő pótlás, az első előzéken könyvkötői bélyegzés. Korabeli félvászon kötésben, színes festésű lapszélekkel (Tumidalszky Jenő, Budapest). Jó példány.
20319.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
Bangha Béla: A katolikus egyház krisztusi eredete. Budapest, 1923. Magyar Kultúra (Pallas Rt. ny.) IV + 263 + [1] p. Első kiadás. Bangha Béla jezsuita szerzetes, teológus, sajtószervező (1880-1940) egyházvédelmi munkájában erősen érvel a katolikus egyház teológiai, társadalmi és tudományos igazságai mellett, vallja az egyház modernségét és felkészültségét, számot vet az egyházi kritikával, valamint bírálja a katolikus egyház ellenfeleit, különösképpen a gazdasági- és sajtóvonatkozásban. Néhány oldalon aláhúzások, néhány levélen apró szakadásnyom, egy levélen a szövegtükröt nem érintő apró hiány. (Katolikus kultúrkönyvtár, IV. kötet.) Fűzve, enyhén sérült, enyhén hiányos gerincű kiadói borítóban, az első fedőborítón apró hiány.
20320.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
20321.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Aktuális híreink

468. aukció:

Megtekintés: június 17-20. között;

Tételek átvétele: június 24-én 12 órától;

Fizetési határidő: július 5.

Elszámolás: július 10-től

  Események