Tétel

Kikiáltási ár:

6 000 Ft
16,22 EUR, 17,65 USD

Leírás:

Jeans, J[ames] S[tephen]: England's Supremacy. Its Sources, Ecomomics, and Dangers. London, 1885. Longmans, Green and Company (Printed by Ballantyne, Hanson & Co. Press, Edinburgh-London). XXIV + 447 + [1] p. Első kiadás. Közgazdaságtani értekezés Anglia gazdasági vezető szerepének okairól. A vezető pozíció utolsó évtizedeiben írt tanulmány az okok között a korai indusztrializációt tartja számon, nem különben az angliai munkásréteg szerény bérezését, a kereskedelmi flotta átütő erejét, valamint a megszerzett gyarmatbirodalomból húzott jövedelmet. Oldalszámozáson belül statisztikai táblázatok sokaságával. Aranyozott, enyhén kopott kiadói egészvászon kötésben. Körülvágatlan, jó példány.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk