https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
Folyamatos online aukciók
Tétel

Wildner Ödön: Nietzsche romantikus korszaka --- Tiefenthaler József: A...

A tétel már nem elérhető

Kikiáltási ár:

4 800 Ft
12,97 EUR, 14,12 USD

Ajánlatok száma:

0

Leírás:

Wildner Ödön: Nietzsche romantikus korszaka --- Tiefenthaler József: Aszkézis és misztika. A tökéletes élet. --- Blackie, Stuart John: Önnevelés értelmi, testi és erkölcsi téren --- Simon József Sándor: Tudomány-e Pikler Gyula tanítása, vagy egyszerűen csak demagógia? [4 mű egybekötve.] 1. Wildner Ödön: Nietzsche romantikus korszaka. Budapest, 1909. Grill Károly Könyvkiadóvállalata (Rothberger és Weisz könyvnyomdája). [2] + V + [1] + 264 p. Wildner Ödön (1874-1944) szociológus, Nietzsche-fordító lelkesült hangon megírt Nietzsche-életrajzát ,,Oszkárnak, a fénykeresőnek", azaz Jászi Oszkárnak, a Társadalomtudományi könyvtár megindítójának ajánlotta. A kötet 1876-ig követi nyomon a német filozófus életművét. (Társadalomtudományi könyvtár.) 2. Tiefenthaler József: Aszkézis és misztika. A tökéletes élet. Budapest, 1930. ,,Élet" Irodalmi és Nyomda Rt. 185 + [3] p. Tiefenthaler József (1884-1951) kanonok, hittudományi doktor, a budai Szent Imre Kollégium igazgatójának a bűn kérdésköréről a modern élet horizontján. 3. Blackie, Stuart John: Önnevelés értelmi, testi és erkölcsi téren. Útmutató fiatal emberek és tanulók számára. Blackie Stuart János angol eredetije után a szerző életrajzával fordította Csiky Lajos. Budapest, 1898. Hornyánszky Viktor ny. [2] + 108 p. John Stuart Blackie (1809-1895) skót klasszika-filológus protestáns színezetű pedagógiai értekezése a jó hazafivá és nemes állampolgárrá nevelés módjairól. A fordító, Csiky Lajos református teológus maga is tanítványa volt a skót szerzőnek az 1870-es években. Az utolsó nyomtatott oldalon régi tulajdonosi bélyegzés. 4. Simon József Sándor: Tudomány-e Pikler Gyula tanítása, vagy egyszerűen csak demagógia? (A jövőbeli ellenmondás nélküli jogbölcsészet alapjainak megvilágítására.) Budapest, 1907. (Fritz Ármin ny.) 61 + [1] p. Simon József Sándor (1853-1915) klasszika-filológus, főgimnáziumi tanár, Platón-fordító szenvedélyes hangú vitairata Pikler Gyula (1864-1937) jogtudós, polgári radikális nézeteiről ismeretes egyetemi tanár jogfelfogása ellen; a vádirat Pikler Gyula tanításait és jogszemléletét demagógiának minősíti. A jogtudós a vádirat megjelenését követő évben alakította meg híveiből a Galilei Kört. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben. Jó példány.

Megosztás:

Facebook

Tétel fotót készítette : ufk

További oldal navigáció

Elérhetőség

Nyitva tartás

  • Hétfő: 12-17
  • Keddtől Szerdáig: 10-17
  • Csütörtök: 10-19
  • Péntek: zárva
  • Hétvége: zárva

Oldalaink

© 2011-2024 Darabanth Bélyegkereskedelmi és Numizmatikai Kft.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa.
Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.
Elfogadom
A részletekért kattintson
https://www.darabanth.com/hu/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Élő közvetítés

Tétel kosárba rakva

Kosár értéke:

Vásárlás folytatása
  Pénztárhoz