Könyvek: Technika

Tételek száma: 39

M. Kir. Posta és Távíró legújabb műszaki berendezései Bp., 1908. Kereskedelemügyi m. kir. miniszter. (Hornyánszky V. ny.) IV+240+[10]+3 mell. (kihajt.) Számos szövegközti és egészoldalas ff. fotóval és ábrával, többek közt Csonka-féle gépkocsi, levélgyűjtő-tricikli, nagyszebeni postaépület stb..Kiadói papírkötés, sérült gerinccel, sérült borító elvált, első néhány lap kijár és ázásfolttal, kissé megviselt állapotban. + cca 1938 Budapest V. M. Kir. Posta Távbeszélő Propaganda Iroda, belső. Petőfi Sándor utca 13-15. Kinyitható reklámlap a megnyitás alkalmából
20348.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
9
Flaszik Jenő: Táviró- és távbeszélő- berendezések leirása, kapcsolása és üzembetartása. 67 lap rajzmelléklettel. Bp., 1930, Országos Postás Zene- és Kulturegyesület (Centrum Kiadóvállalat). Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, 16-18. sz. lap a mellékletből hiányzik.
20349.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
9
A Budapesti Geodéziai és Térképészeti Vállalat munkái és eredményei. Bp., 1972, BGTV. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói műbőr-kötés, koszos borítóval, dohos.
20350.

Kikiáltási ár:
5 500 Ft
14,86
16,18
20351.

Kikiáltási ár:
5 500 Ft
14,86
16,18
20352.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
Christian Stiasni: Omnibusbau, Entwicklung und Perspektiven. Berlin, 1952, Verlag Technik, 80 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Német nyelven. Egészvászon-kötésben, ázásnyomokkal.
20353.

Kikiáltási ár:
4 200 Ft
11,35
12,35
20354.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
20355.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,65
9,41
Hámori István:  Belsőégésű mótorok, mótoros vasúti és közúti járóművek.  Budapest, 1940. Szerző (Fővárosi Nyomda Rt.) 320 p.  A Hámori István gépészmérnök által írt szakmunkát oldalszámozáson belül egész oldalas és szövegközti műszaki rajzok, ábrák és felvételek illusztrálják. A kötetben elhelyezve a ,,Bosch Robert Kft. akkumulátorüzeme által kiállított, két levél terjedelmű, korabeli szavatossági jegy automobil önindító telephez. Az első előzéken tulajdonosi névbejegyzések, néhány oldalon apró foltosság.  Aranyozott, vaknyomásos, sérült gerincű, foltos kiadói egészvászon kötésben.
20356.

Hámori István: Belsőégésű mótorok, mótoros vasúti és közúti járóművek. Budapest, 1940. Szerző (Fővárosi Nyomda Rt.) 320 p. A Hámori István gépészmérnök által írt szakmunkát oldalszámozáson belül egész oldalas és szövegközti műszaki rajzok, ábrák és felvételek illusztrálják. A kötetben elhelyezve a ,,Bosch Robert Kft." akkumulátorüzeme által kiállított, két levél terjedelmű, korabeli szavatossági jegy automobil önindító telephez. Az első előzéken tulajdonosi névbejegyzések, néhány oldalon apró foltosság. Aranyozott, vaknyomásos, sérült gerincű, foltos kiadói egészvászon kötésben.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
13
Kodolányi Gyula: Rádiónavigáció. Bp., 1950, Közlekedés- és Postaügyi Minisztérium IV. Postafőosztály, 316 p. Szövegközti ábrákkal illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, kissé viseltes borítóval, belül jó állapotban.
20357.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Günther, Hanns: Fortschritte der Funktechnik und ihrer Grenzgebiete. Dritter Band. Handbuch der Funktechnik und ihrer Grenzgebiete 6. Stuttgart, 1938, Franckhsche Verlagshandlung, 4 sztl. lev.+ 214+(6) p. Számos fekete-fehér képpel, ábrával illusztrálva. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, régi intézményi bélyegzővel.
20358.

Günther, Hanns: Fortschritte der Funktechnik und ihrer Grenzgebiete. Dritter Band. Handbuch der Funktechnik und ihrer Grenzgebiete 6. Stuttgart, 1938, Franckh'sche Verlagshandlung, 4 sztl. lev.+ 214+(6) p. Számos fekete-fehér képpel, ábrával illusztrálva. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, régi intézményi bélyegzővel.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
1930 Rádió Amatőr rádió szaklap 4 db száma: V. évf. 4., 6., 7-8., 9. sz. Szerk.: Horváth László. Kiadói tűzött papírkötés, változó állapotban, sérült, foltos borítókkal.
20359.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Aktuális híreink

468. aukció:

Megtekintés: június 17-20. között;

Tételek átvétele: június 24-én 12 órától;

Fizetési határidő: július 5.

Elszámolás: július 10-től

  Események