Tétel

Kikiáltási ár:

2 400 Ft

Leírás:

Müller, G. (szerk.): Neuer vollständigster Hausdoktor, oder das Buch vom gesunden und kranken Menschen. Reichhaltigste Sammlung der bewährtesten alten und neuen Hausmittel und Naturheilarten gegen fast alle vorkommenden Krankhetien. Herausgegeben von Dr. G. Müller. Mit Abbildungen. Neuster Stereotyp-Ausgabe. [Nürnberg, 1910 körül. Hempfling Verlag (ny. n.)] 128 p. Német nyelvű népies háziorvosi útmutatónk a családi nyavalyákra a századforduló környékén elterjedt természetgyógyászati eljárásokat ajánl: vízgyógyászati eljárásokat ajánl, különféle gyógyító leöntéses eljárásokat ismertet oldalszámozáson belül szövegközti ábrákkal kísérve. A részletes tárgymutató után ábrákkal kísért elsősegély-nyújtási tudnivalók. G. Müller orvosi tanácsadója elé kötve a ,,Volkstümlicher Hausschatz über Kräuterkunde und Gesundheitspflege mit Abbildungen der wichtigsten Kräuter" címet viselő gyógyfüves népi gyógyászati könyvecske 45 + [3] p. terjedelmű első fejezete (Selbstverlag Emil Reichelt, Bodenbach, 1910 körül). A hátsó kötéstáblán az egykori tulajdonos magyar nyelvű házi feljegyzései. Korabeli, enyhén foltos félvászon kötésben, az első kötéstáblán színes kőnyomatú illusztrációval.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk