Tétel

Kikiáltási ár:

3 000 Ft

Leírás:

Paszlavszky József: (Az állattan kézikönyve. A középiskolák felsőbb osztályai számára. Három kőnyomású színes táblával és számos, szöveg közé nyomott nagyrészt színes képpel. (Budapest), [1903]. (Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt.) [V]-VIII + 272 p. Rendkívül gazdagon illusztrált középiskolai tankönyv. Hiányzik példányunk címlapja, az azt követő két levél és a három színes tábla. Paszlavszky József (1846-1919) zoológus, a Budai Főreál (a mai Toldy Ferenc Gimnázium) tanára és igazgatója, a közoktatási tanács tagja, az MTA levelező tagja. Oldalszámozáson belül szövegközti illusztrációkkal, köztük 52 színes rajzzal illusztrált biológia tankönyve az általános zoológiai bevezető után rendszertani besorolásban tárgyalja az állatfajokat, melyek közé az embert is felveszi, korjellemző módon koponyatípus és rassz alapú erős jellemtani állításokkal kísérve. A munka első kiadása 1875-ben jelent meg, példányunk az ötödik kiadásból származik. Az első előzéken könyvjegyzék-hirdetés. Korabeli, kissé kopott félvászon kötésben, az eredeti első borítófedél az első kötéstáblára ragasztva.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk