Könyvek: Történelem

Tételek száma: 311

Horner, Susan: Hungary and Its Revolutions from the Earliest Period to the Nineteenth Century. With a Memoir of Louis Kossuth. By E. O. S. London, 1854. Henry G. Bohn. 1t. (Kossuth acélmetszetű mellképe)+XX+556p. Díszesen aranyozott, bőrkötésben. Sérült gerinccel. Márványozott lapszélekkel. Hozzá: Kossuth Lajos autográf ALÁÍRÁSA kivágáson!
19280.

Kikiáltási ár:
65 000 Ft
175,68
191,18
Budai [Ézsaiás] Ésaiás: Magyar ország históriája a mohátsi veszedelemtől fogva Buda viszszavételéig. Debreczenbenn. 1808. Nyomtatta Csáthy György. [4] + 340 p. Első kiadás. A számos külföldi egyetemet megjáró Budai Ézsaiás (1766-1841) református lelkész, teológus, történész és püspök 1805-1812 között három kötetben adta ki Magyarország-történetét, az első kötet Mohácsig, a második kötet (tételünk) az ország bel- és török harcokban egyaránt dúskáló, 1526-1668 közötti históriáját, míg a harmadik kötet az ország történetének Buda visszavételétől egészen 1812-ig terjedő szakaszának történetét tekinti át. Bár kötetünk a Habsburg-uralkodók regnálása szerinti fejezetekre tagolódik, a társadalomtörténeti részletekkel is dúsított eseménytörténeti elbeszélésben bőséges hely nyílik a reformáció hazai történetének, olykor nagyobb súly is esik a vallási disputákra és egyes üldözött prédikátorok, nyomdászok és tudósok sorsára, mint a legszűkebb értelemben vett politikai eseménytörténetre. A Mohács utáni helyzet politikai és vallási bonyolultságát a maga összetettségében tárgyalja a szerző, a századforduló (1600) utáni időkben viszont az eseménykrónika fókusza kimondottan politikaivá válik, és - a Habsburg uralkodók szerinti fejezettagolás ellenére - elsősorban az Erdélyi Fejedelemség taglalására irányul. Az eseménymenet tárgyalásának középpontja csak a Rákóczi-ház letűnése után (1660) kerül át ismét a királyi Magyarországra. Az első előzéken és a címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés. Díszesen aranyozott gerincű korabeli félbőr kötésben, vörös festésű lapszélekkel. Jó példány.
19281.

Budai [Ézsaiás] Ésaiás: Magyar ország históriája a' mohátsi veszedelemtől fogva Buda viszszavételéig. Debreczenbenn. 1808. Nyomtatta Csáthy György. [4] + 340 p. Első kiadás. A számos külföldi egyetemet megjáró Budai Ézsaiás (1766-1841) református lelkész, teológus, történész és püspök 1805-1812 között három kötetben adta ki Magyarország-történetét, az első kötet Mohácsig, a második kötet (tételünk) az ország bel- és török harcokban egyaránt dúskáló, 1526-1668 közötti históriáját, míg a harmadik kötet az ország történetének Buda visszavételétől egészen 1812-ig terjedő szakaszának történetét tekinti át. Bár kötetünk a Habsburg-uralkodók regnálása szerinti fejezetekre tagolódik, a társadalomtörténeti részletekkel is dúsított eseménytörténeti elbeszélésben bőséges hely nyílik a reformáció hazai történetének, olykor nagyobb súly is esik a vallási disputákra és egyes üldözött prédikátorok, nyomdászok és tudósok sorsára, mint a legszűkebb értelemben vett politikai eseménytörténetre. A Mohács utáni helyzet politikai és vallási bonyolultságát a maga összetettségében tárgyalja a szerző, a századforduló (1600) utáni időkben viszont az eseménykrónika fókusza kimondottan politikaivá válik, és - a Habsburg uralkodók szerinti fejezettagolás ellenére - elsősorban az Erdélyi Fejedelemség taglalására irányul. Az eseménymenet tárgyalásának középpontja csak a Rákóczi-ház letűnése után (1660) kerül át ismét a királyi Magyarországra. Az első előzéken és a címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés. Díszesen aranyozott gerincű korabeli félbőr kötésben, vörös festésű lapszélekkel. Jó példány.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
14
Budai [Ézsaiás] Ésaiás: Magyar ország históriája mellyben a felséges Ausztriai Ház örökös uralkodása foglalódik. Debreczenbenn, 1812. Nyomtatta Csáthy György. [4] + 252 p. Első kiadás. A számos külföldi egyetemet megjáró Budai Ézsaiás (1766-1841) református lelkész, teológus, történész és püspök 1805-1812 között három kötetben adta ki Magyarország-történetét, az első kötet Mohácsig, a második kötet az ország bel- és török harcokban egyaránt dúskáló, 1526-1668 közötti históriáját, míg a harmadik kötet (tételünk) az ország történetének Buda visszavételétől 1812-ig terjedő szakaszát tekinti át. A Habsburg-uralkodók regnálása szerinti fejezetbeosztás kissé csalóka, az I. Lipót uralma alatt tárgyalt rész ugyanis sokkal inkább a reformáció patrónusának tekinthető Erdélyi Fejedelemség végszakaszának történetét tekinti át, mint a hatalmi magterületnek mondható, Habsburg-kézen levő területek történetét. A Rákóczi-szabadságharc számos hadtörténeti és belpolitikai részletéről sem hallgat a könyv, majd 1711 után a szerző kitér a katolikus restauráció részleteire. Mária Terézia uralkodásának 40 évének tárgyalását (1740-1780) számos esetben a nemzetközi diplomácia és geopolitika keretébe ágyazza a szerző, és protestáns történetíróhoz híven a türelmi rendeletet kiadó II. József uralmát (1780-1790) összességében inkább pozitívan értékeli. A korszakot ismét csak háborús időszak zárja, az I. Ferenc-korszak tárgyalásakor Budai Ézsaiás számos alkalommal a napóleoni háborúk összefüggéseiben tárgyalja a hazai történelmet. Az előzékeken tulajdonosi bejegyzés, illetve jegyzet. Díszesen aranyozott gerincű korabeli félbőr kötésben, mintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
19282.

Budai [Ézsaiás] Ésaiás: Magyar ország históriája mellyben a' felséges Ausztriai Ház örökös uralkodása foglalódik. Debreczenbenn, 1812. Nyomtatta Csáthy György. [4] + 252 p. Első kiadás. A számos külföldi egyetemet megjáró Budai Ézsaiás (1766-1841) református lelkész, teológus, történész és püspök 1805-1812 között három kötetben adta ki Magyarország-történetét, az első kötet Mohácsig, a második kötet az ország bel- és török harcokban egyaránt dúskáló, 1526-1668 közötti históriáját, míg a harmadik kötet (tételünk) az ország történetének Buda visszavételétől 1812-ig terjedő szakaszát tekinti át. A Habsburg-uralkodók regnálása szerinti fejezetbeosztás kissé csalóka, az I. Lipót uralma alatt tárgyalt rész ugyanis sokkal inkább a reformáció patrónusának tekinthető Erdélyi Fejedelemség végszakaszának történetét tekinti át, mint a hatalmi magterületnek mondható, Habsburg-kézen levő területek történetét. A Rákóczi-szabadságharc számos hadtörténeti és belpolitikai részletéről sem hallgat a könyv, majd 1711 után a szerző kitér a katolikus restauráció részleteire. Mária Terézia uralkodásának 40 évének tárgyalását (1740-1780) számos esetben a nemzetközi diplomácia és geopolitika keretébe ágyazza a szerző, és protestáns történetíróhoz híven a türelmi rendeletet kiadó II. József uralmát (1780-1790) összességében inkább pozitívan értékeli. A korszakot ismét csak háborús időszak zárja, az I. Ferenc-korszak tárgyalásakor Budai Ézsaiás számos alkalommal a napóleoni háborúk összefüggéseiben tárgyalja a hazai történelmet. Az előzékeken tulajdonosi bejegyzés, illetve jegyzet. Díszesen aranyozott gerincű korabeli félbőr kötésben, mintás festésű lapszélekkel. Jó példány.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
17
19283.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
19284.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
19285.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
29,73
32,35
A visszatért Délvidék. Szerkesztette: Csuka Zoltán. Budapest, 1941. Halász Irodalmi és Könyvkiadóvállalat (Pesti Lloyd-Társulat könyvnyomdája). 1 t. (színes címkép) + 537 + [1] + 141 + [1] p. + 12 t. (két oldalas, fényképek). Egyetlen kiadás. Számos statisztikával, oldalszámozáson belüli térképekkel, a dualista és a jugoszláv idők asszimilációs politikájának értékelésével, a jelentős városok helytörténetével, különös tekintettel a háború előtti nemzetiségi arányok kialakulására, illetve a népszámlálási felmérések kritikájával. Tartalmából: Szilágyi István: Visszatér a Délvidék. Egy magyar katona feljegyzései a bevonulásról. - Völgyi János: A tegnapi és a mai Szabadka. - Csuka János: Szabadka. Újvidék. - Kührner Béla: Zombor. - Draskóczy Ede: Óbecse. - Batta Péter: Magyarkanizsa. - Zenta. - Czirák Imre: De azért nevettünk is néha! - Kiss Lajos: A Délvidék zenei élete. - Balázs G. Árpád: A Délvidék képzőművészete. - Hegedüs László: A délvidéki magyar falvak kultúrája. - Molnár István: A visszatért baranyai háromszög. - Szabó Péter: A visszatért Muravidék és Muraköz. - Nyigri Imre: A visszatért Délvidék nemzetiségi képe. - Adattár. A mű szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben kiadott, tiltott könyvek listáján. Enyhén kopott gerincű, aranyozott kiadói egészvászon kötésben, az első kötéstáblán a címfelirat alatt Bács megye dombornyomású aranyozott címerével. Jó példány.
19286.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12
15
Kiss, Edmund:  Das Sonnentor von Tihuanaku und Hörbigers Welteslehre. Mit über 100 Abbildungen. (II. Ernő szász-altenburgi herceg ajándékozási bejegyzésével.)  Leipzig, (1937). Koehler und Amelang (Druck der Offizin Haag-Drugulin). 196 p.  A címoldalon ajándékozási bejegyzés: ,,Frau von Legrady, in herzlichen Dankbarkeit: Pfinsgten 1940. Friedrich Ernst Prinz von Sachsen Altenburg.  Edmund Kiss (1886-1960) német építész és amatőr régész monográfiája 1928. évi bolíviai kutatásai nyomán. A Weimari Köztársaság idején is népszerű árja leszármazási elméletek híveként Edmund Kiss úgy gondolta, hogy az Andok vonulatai közt, a Titicaca-tó partján kibontakozó inka civilizáció építkezéseinek korábban már feltárt motívumkincse olyan erőteljesen emlékeztet az ősi indo-európai (és feltételezett árja) motívumokra, hogy az építtetők nem is lehetnek mások, mint a véleménye szerint az egész világnak civilizációt biztosító árják. Az 1920-as évek végén hangoztatott elméleteivel Edmund Kiss 1928-ban elnyert egy jelentős összegű pályázatot is, mely fedezetet nyújtott számára ugyanazon évben végrehajtott dél-amerikai expedíciójára. Expedíciós beszámolója szövegét oldalszámozáson belül szövegközti táblákon elhelyezett helyszíni felvételek, archeológiai alaprajzok és (jelentős fantáziáról tanúskodó) építészeti vázlatok sokasága gazdagítja. Az árja leszármazási elméletek iránt érdeklődő szerző később az SS Ahnenerbe nemzetiszocialista fajelméleti kutatócsoport expedíciós támogatását is elnyerte, ám az 1939-1940-re tervezett fajelméleti-régészeti-építészeti expedíció a második világháború kitörése miatt meghiúsult. Kötetünk ajándékozója II. Ernő Frigyes szász-altenburgi herceg (1871-1955), az I. világháború veteránja, a modern távközlés és technika rajongója, obszervatóriumépítő, a Náci Párt tagja, illetve ritka kivételként az egyetlen német herceg, aki 1945 után a Német Demokratikus Köztársaság állampolgára lett.  Fűzve, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói védőborítóban. Jó példány.
19287.

Kiss, Edmund: Das Sonnentor von Tihuanaku und Hörbigers Welteslehre. Mit über 100 Abbildungen. (II. Ernő szász-altenburgi herceg ajándékozási bejegyzésével.) Leipzig, (1937). Koehler und Amelang (Druck der Offizin Haag-Drugulin). 196 p. A címoldalon ajándékozási bejegyzés: ,,Frau von Legrady, in herzlichen Dankbarkeit: Pfinsgten 1940. Friedrich Ernst Prinz von Sachsen Altenburg". Edmund Kiss (1886-1960) német építész és amatőr régész monográfiája 1928. évi bolíviai kutatásai nyomán. A Weimari Köztársaság idején is népszerű árja leszármazási elméletek híveként Edmund Kiss úgy gondolta, hogy az Andok vonulatai közt, a Titicaca-tó partján kibontakozó inka civilizáció építkezéseinek korábban már feltárt motívumkincse olyan erőteljesen emlékeztet az ősi indo-európai (és feltételezett árja) motívumokra, hogy az építtetők nem is lehetnek mások, mint a véleménye szerint az egész világnak civilizációt biztosító árják. Az 1920-as évek végén hangoztatott elméleteivel Edmund Kiss 1928-ban elnyert egy jelentős összegű pályázatot is, mely fedezetet nyújtott számára ugyanazon évben végrehajtott dél-amerikai expedíciójára. Expedíciós beszámolója szövegét oldalszámozáson belül szövegközti táblákon elhelyezett helyszíni felvételek, archeológiai alaprajzok és (jelentős fantáziáról tanúskodó) építészeti vázlatok sokasága gazdagítja. Az árja leszármazási elméletek iránt érdeklődő szerző később az SS Ahnenerbe nemzetiszocialista fajelméleti kutatócsoport expedíciós támogatását is elnyerte, ám az 1939-1940-re tervezett fajelméleti-régészeti-építészeti expedíció a második világháború kitörése miatt meghiúsult. Kötetünk ajándékozója II. Ernő Frigyes szász-altenburgi herceg (1871-1955), az I. világháború veteránja, a modern távközlés és technika rajongója, obszervatóriumépítő, a Náci Párt tagja, illetve ritka kivételként az egyetlen német herceg, aki 1945 után a Német Demokratikus Köztársaság állampolgára lett. Fűzve, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói védőborítóban. Jó példány.

Kikiáltási ár:
9 500 Ft
25,68
27,94
Politikai Magyarország. I-IV. köt. [Teljes]. Főszerk.: Szász József. I.: Magyarország története az arany bullától 1795-ig. II.: Magyarország története Ferencz császár korától 1910-ig. III.: Magyarország politikai élete. IV.: A politikai pártok története. Politikai és parlamenti lexikon (A-F). Bp., 1912-1914, Anonymus Történelmi Könyvkiadó Vállalat. Első kiadás. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Egységes, aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötésben, a borítókon kisebb sérülésekkel, némi kopottsággal, helyenként kissé foltos, sérült lapokkal, a III. kötet címlapja hiányzik.
19288.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
A magyar országgyűlés története. 1867-1927. Szerk.: Balla Antal. Bp., 1927, Légrády, 540 p. Első kiadás. Szövegközti képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítón némi kopással, hiányzó címlappal, helyenként kissé foltos lapokkal.
19289.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
A Főrendiház évkönyve 1900. Szerk. és kiadja: Szerencs János. Bp., 1900, Pesti Könyvnyomda Rt., XIV+(2)+569+(1) p. Kiadói ezüstözött egészvászon-kötés, festett lapélekkel.
19290.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Novák, Jozef: Rodové erby na Solvensku 1-2. [Családi címerek Szlovákiában.] 1980-1986, Osveta. Szlovák nyelven. Fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
19291.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Aktuális híreink

468. aukció:

Megtekintés: június 17-20. között;

Tételek átvétele: június 24-én 12 órától;

Fizetési határidő: július 5.

Elszámolás: július 10-től

  Események