Könyvek: Történelem

Tételek száma: 311

19461.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
19462.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
19463.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,27
11,18
Szekfű Gyula Bethlen Gábor. (Történelmi tanulmány.) Budapest, 1929. Magyar Szemle Társaság (Biró Miklós ny.) 1 t. (hártyapapírral védett címkép) + 314 + [2] p. Első kiadás. Az 1927-1944 között létezett, Bethlen István alapította, Szekfű Gyula történész, majd Eckhardt Sándor irodalomtörténész szerkesztette nívós konzervatív esszéfolyóirat több kiadványsorozatot indított, többek között a tudományos kiadványokat megjelentette ,,A Magyar Szemle könyvei-t. Tételünk a könyvsorozat első tagja. (A Magyar Szemle könyvei, I. kötet.) Aranyozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
19464.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Andor József: Nagy Lajos magyar király (1362-82). Regényes korrajz. [Révai József (1887-1967) piarista szerzetes, a szegedi cserkészet alapítójának ajándékozási bejegyzésével.] Budapest, 1908. Szent-István-Társulat (Stephaneum Nyomda Rt.) 196 p. Egyetlen kiadás. Andor József (1871-1918) ciszterci szerzetes, gimnáziumi tanár, író, katolikus lapok szerkesztője, 1910-től a Vallás- és Közoktatásügyi Minisztérium munkatársa. Hírlapi közreműködésében a katolikus regényirodalom megteremtését célozta. Ifjúságnak szánt, hazafias történelmi regénye az Arany János témafelvetése óta népszerű korszakot, Anjou Lajos nápolyi hadjáratát állítja elbeszélése középpontjába. Oldalszámozáson belül néhány szövegközti és egész oldalas illusztrációval. Az első előzéken régi ajándékozási bejegyzés, mely Révai József (1887-1967) szegedi piarista tanártól, a szegedi talpascserkészet alapítójától származik: ,,A történelmi pályadíj első nyertesének jutalmul: Szegeden, 1913. jún. Révai József tanár. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, az első kötéstáblán a kiadó aranyozott emblémájával.
19465.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
19466.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
19467.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
László Gyula: A honfoglaló magyar nép élete. Budapest, 1944. Magyar Élet (Pesti Lloyd-nyomda). 512 + [2] p. + 23 t. (22 kétoldalas táblán régészeti fotóanyag) + 3 térkép (1 kihajtható, 2 kihajtható kétoldalas). László Gyula (1910-1998) történész, régész őstörténeti munkája régészeti és néprajzi kutatások nyomán kísérli meg feltárni a honfoglaló magyarság életmódját, társadalmi tagozódását és hitvilágát. A kizárólag néprajzi, mitológiai és régészeti adatokra támaszkodó munka a régész-történész nevezetes ,,kettős honfoglalás-elméletét még nem tartalmazza. Oldalszámozáson belül gazdag szövegközti képanyaggal. A munka első kiadása 1944-ben jelent meg, példányunk az ugyanebből az évből való második kiadásból származik. (Népkönyvtár, 4. szám.) Illusztrált kiadói félvászon kötésben, színes, illusztrált, enyhén hiányos kiadói védőborítóban. Jó példány.
19468.

László Gyula: A honfoglaló magyar nép élete. Budapest, 1944. Magyar Élet (Pesti Lloyd-nyomda). 512 + [2] p. + 23 t. (22 kétoldalas táblán régészeti fotóanyag) + 3 térkép (1 kihajtható, 2 kihajtható kétoldalas). László Gyula (1910-1998) történész, régész őstörténeti munkája régészeti és néprajzi kutatások nyomán kísérli meg feltárni a honfoglaló magyarság életmódját, társadalmi tagozódását és hitvilágát. A kizárólag néprajzi, mitológiai és régészeti adatokra támaszkodó munka a régész-történész nevezetes ,,kettős honfoglalás"-elméletét még nem tartalmazza. Oldalszámozáson belül gazdag szövegközti képanyaggal. A munka első kiadása 1944-ben jelent meg, példányunk az ugyanebből az évből való második kiadásból származik. (Népkönyvtár, 4. szám.) Illusztrált kiadói félvászon kötésben, színes, illusztrált, enyhén hiányos kiadói védőborítóban. Jó példány.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
19469.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
19470.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
19472.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
19473.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Aktuális híreink

468. aukció:

Megtekintés: június 17-20. között;

Tételek átvétele: június 24-én 12 órától;

Fizetési határidő: július 5.

Elszámolás: július 10-től

  Események