Könyvek: Történelem

Tételek száma: 311

19292.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Szemere Bertalan: Levelek. (1849-1862.) Száműzetésében írta - - . Pest, 1870, Ráth Mór (Bécs, Holzhausen Adolf-ny.), 310 p. Átkötött félvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, helyenként ceruzás bejegyzésekkel, aláhúzásokkal.
19293.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Armstrong, H[arold] C[ourtenay]: Lord of Arabia: Ibn Saud. Az Intimate Story of a King. London, (1934). Arthur Barker Ltd. (Printed by Jarrold and Sons Ltd., Norwich). 1 t. (címkép) + 306 p. Első kiadás. Harold Courtney Armstrong (1891-1943) brit történész és hajóskapitány történeti portréja Ibd Saud-ról, azaz Abdul-Aziz ibn Abdul-Rahmanról, Szaúd-Arábia királyáról annak korai sivatagi portyázásától az ország egyesítéséig és királyi címe elnyeréséig (1901-1932). A száműzött emíri családból származó Ibn Saud szabadcsapataival éveken keresztül a megszálló török hatalom, illetve a törökök által támogatott helyi arab hatalmasságok ellen harcolt. Gerillahadviselése az első világháború idején vált eredményesebbé, amikor komoly brit segítséget kapott. A megerősödött hadúr végül 1932-ben fejezte be országa egyesítését. A nyugati sajtóban rendkívül kedvezően értékelt hadúr és országalapító utódai kormányozzák az országot a mai napig. Oldalszámozáson belül néhány egész oldalas és szövegközti térképvázlattal, az előzékeken rajzzal kiegészített Arábia-térképpel. Feliratozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
19294.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Szalay László: II. Rákóczi Ferenc bujdosása. I. köt. (Unicus!) Pest, 1864, Lauffer Vilmos (Kozma Vazul-ny.), XII+304 p. Átkötött félvászon-kötésben, helyenként foltos lapokkal, ceruzás aláhúzásokkal.
19295.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Sammlung der für Ungarn erlassenen Allerhöchsten Manifeste und Proklamationen, dann der Kundmachungen der Oberbefehlshaber der kaiserlichen Armee in Ungarn. Amtliche Ausgabe. I-II. köt. [Egybekötve]. Ofen [Buda], 1849-1850, Universitäts-Buchdruckerei, XVI+138+22 p.; XV-XXVI p.+ 139-265 p.+ 23-63 p. Német nyelven. Félvászon-kötésben, kissé sérült borítóval, sérült gerinccel, kissé foltos lapokkal.
19296.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
19297.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
19298.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
19299.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
29,73
32,35
19300.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,32
26,47
19301.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Nagy, (Lajos) Ludovicus: Notitiae politico-geographico-statisticae inclyti Regni Hungariae, partiiumque eidem adnexarum I. kötet Budae, 1829, Procusae Typis Annae Landerer, [16] p. + 638 p. + [1] p. Címlap és első papírborító hiányzik.
19302.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,32
26,47
19303.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Aktuális híreink

468. aukció:

Megtekintés: június 17-20. között;

Tételek átvétele: június 24-én 12 órától;

Fizetési határidő: július 5.

Elszámolás: július 10-től

  Események